|   |   | 

SİNPAŞ GYO DÜNYA İLE REKABET EDİYOR

Birbirinden vizyonel temalı konut projeleriyle yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın ilgisini çeken Sinpaş GYO, geçtiğimiz aylarda tanıtım çalışmalarında dünyanın en büyük takımlarından biri olan Real Madrid’in Teknik Direktörü Jose Mourinho ile çalıştı ve gayrimenkul sektöründe büyük yankı uyandırmayı başardı.

SİNPAŞ GYO DÜNYA İLE REKABET EDİYOR

‘Mutlu Evler Herkese’ sloganıyla, Türkiye gayrimenkul sektöründe 5 yılı geride bırakan Sinpaş GYO, bu sürede yüzde 102 oranında artırdığı aktif büyüklüğü, 655 milyon TL’ye ulaşan yıllık satış geliri ve 140 milyon TL’ye varan yıllık net karı ile yatırımcısına en çok kazandıran şirketlerden biri oldu. İstikrarlı ve güvenilir finansal yapısı, güçlü sermayesi ve kurumsal yönetimi ile 5 yılda hissedarları, müşterileri ve iş ortaklarına yüksek katma değerli projelerle kazandıran Sinpaş GYO, kısa zamanda çizdiği başarı grafiğiyle bugün Türkiye gayrimenkul sektörünün devleri arasında yerini aldı.


Ev sahiplerimizin güvenini hak ettik
Sinpaş GYO, bugün pek çok firmanın hayal ettiği bir başarı  grafiğine sahip.  Sadece yükselen değil, yükselme potansiyeli olan bölgeleri en iyi ve en verimli biçimde değerlendirdiklerine değinen Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik; “Sinpaş Grubu ve Sinpaş GYO olarak önceliğimiz her zaman sağlam ve yaşanabilir alanlar projelendirerek markamıza inanan sakinlerimizin güvenini hak etmek oldu. Vizyoner ve yenilikçi çalışma prensiplerimizle, şirket karından önce yaşam anların insancıl olması ve o projelerde yaşamak isteyenler için konforlu alanlar oluşturmaya öncelik verecek şekilde tasarladık. Bizim insan öncelikli çalışmalarımız da beraberinde başarıyı getirdi” diyor.

Farkımız, köklü birikimimiz ve uzmanlığımız
Çelik, doğayla barışık nitelikli yaşam alanları ve iş dünyasına artı değer katacak ticari gayrimenkul projeleri geliştirme vizyonu ile Türkiye'nin kentsel dönüşüm sürecine de katkıda bulunan Sinpaş GYO’nun gelişim sürecini şöyle anlatıyor; “Gayrimenkul sektöründe 37 yıllık köklü bir deneyim ve birikime sahip olan Sinpaş Grubu, 2006 yılı sonunda gerçekleştirdiği yeniden yapılanmayla birlikte konut projelerinin geliştirmesi, faaliyetlerini Sinpaş GYO çatısı altında yürütmeye başladı. Sinpaş GYO, grubun hedeflerinden biri olan “Türkiye’nin kentsel dönüşüm sürecine katkı sağlama” misyonunu da üstlendi. Bu bağlamda Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde modern ve güvenilir konut projeleri geliştiren şirket, hitap ettiği geniş müşteri kitlesine uygun koşullarda, nitelikli yaşam alanları sunmayı ana hedeflerinden biri olarak benimsedi. Geliştirdiği özel projelerle nitelikli yerleşim alanlarını ailelerle buluşturan Sinpaş GYO, bu yaklaşımıyla konut sektöründe örnek bir lider olmayı hedefliyor. 

Sinpaş GYO’nun güçlü ekibi hedeflerine ulaşma yolunda Sinpaş Grubu’ndan aldığı köklü birikimle uzmanlıkla fark oluşturuyor. Şirket, faaliyet gösterdiği arazi alımı ve proje geliştirme, pazarlama, satış ve üretim alanlarında başarısını her geçen gün arttırarak sürdürüyor. Bugün, iyi bir çalışma planlaması, yenilikçi ve vizyoner bir yapı ile birlikte, insan odaklı projelere yoğunlaşarak çalışıyoruz. Bu da bizim başarımızın temelini oluşturuyor.”

Stratejimiz yalnızca kriz dönemleri için değil, tüm zamanlar içindir
Geçtiğimiz yıl, küresel ekonomide arzu edilen kalıcı çözümlerin ve istikrarın sağlanamadığı bir yıl oldu. Kamu finansmanı sorunlarının ve bankacılık sektöründeki risklerin yıl boyunca Avrupa ülkelerinin gündeminden düşmediğini görüyoruz. Yunanistan’da alevlenen kriz, önce Portekiz’e, ardından İspanya, İtalya ve son olarak Fransa’ya sıçradı.  Gelişmiş ülkelerdeki durağanlık ve gelişmekte olan ülke ekonomilerinde görülen yavaşlama, tüm sektörleri olduğu gibi inşaat, konut ve gayrimenkul sektörlerindeki faaliyetleri de etkiledi. Peki Türkiye’nin İMKB’de işlem gören ve yüzde 49’u halka açık şirketi Sinpaş GYO bu dönemde nasıl bir yöntem izledi? 

“Ben 1988 yılında girdim Sinpaş’a. O zamandan bu yana bizim grafiğimizde hiç inişli çıkışlı süreçler yoktur. Kriz var diye küçülmeyiz, işler çok iyi diye de anormal bir şekilde büyümeyiz. Her yıl belli bir istikrarla hareket ederiz. İşler kötüyken de, iyiyken de bildiğimiz işi yaparız. Dolayısıyla stratejimiz yalnızca kriz dönemleri için değil, tüm zamanlar içindir”.

Gayrimenkul yatırımlarında marka değeri ve güvenilirlik önem kazanacak 
Önümüzdeki yıla ilişkin Türkiye ekonomisinin büyüme anlamında hız kesmesinin beklenmesine karşın inşaat ve gayrimenkul sektörlerinde istikrarlı büyümenin süreceğini düşünen Çelik, inşaat sektörünün yakın geleceğinden umutlu. 
 
“Genellikle genel ekonomi büyüdüğünde inşaat sektörü genel ekonomiden daha çok büyüyor, genel ekonomi küçüldüğünde ise inşaat sektörü daha hızlı küçülüyor. Diğer yandan inşaat sektörünü konutların dışında ticari gayrimenkuller, yol, baraj vb. alt yapı yatırımları gibi daha geniş bir alanı ifade ediyor. Yine de inşaat sektöründeki büyüme oranları konut sektörü hakkında da genel bir fikir verebiliyor.

Konut sektörüne baktığımızda sektörde arz tarafında bir durgunluk olduğunu söylemek pek mümkün değil. İlkbahar ayları ile birlikte gayrimenkul şirketleri konut projelerini görücüye çıkardılar ve alıcılar karşılarında çok sayıda seçenek buldu. Ancak satış performanslarına baktığımızda alıcıların satıcılar kadar istekli olmadığını da görebiliyoruz. Birbiri ardına satışa çıkan projelerden bir bölümünde yeterli ilginin oluşmadığını ve satışların beklenenin altında kaldığını takip ediyoruz. Yılın ikinci çeyreğinde ilk çeyreğe paralel bir seyir bekliyoruz. İlk yarıda inşaat sektörü geçen senelerdeki hızını kaybetmiş olsa da büyümesine devam etti. İkinci yarıda da benzer şekilde yüzde 3 ile yüzde 5 arasında bir büyüme beklentimizi sürdürüyoruz.”

Türkiye’nin ilk konsept projesi olan Bosphorus City, su konseptiyle biçimlendirilen Lagün, İstanbul Sarayları, Aqua City 2012, İncek Life Ankara, Bursa Modern gibi diğer projeleri Sinpaş GYO’nun yenilikçi anlayışının en güzel örnekleri arasında bulunuyor.

GYO Haberleri

GYO Kategorisindeki diğer haberler

 • Nurol Life’ta teslimler başladı
  Nurol Life’ta teslimler başladı

  Kalite ve güven esaslarını üstün mühendislik tecrübesiyle birleştiren, tüm projelerinde odağına insanı alan Nurol GYO’nun, İstanbul’un kalbinde hayata geçirdiği projesi Nurol Life yaşama kapılarını açıyor. İnsan ve yaşam odaklı, “iyi olma hali’’ var eden proje Nurol Life’ta teslimler yıl sonuna kadar tamamlanacak.

 • GYODER BM Dünya Konut Günü için bir mesaj yayınladı
  GYODER BM Dünya Konut Günü için bir mesaj yayınladı

  BM Dünya Konut Günü dolayısıyla Sektörün çatı örgütü GYODER bir mesaj yayınladı. Mesajda “Kentsel Dönüşüm sürecini fırsata çevirmeli, şehirlerimizi geliştirmeli, değiştirmeli ve dönüştürmeliyiz” dendi.

 • Gyoder, Zirve’yi Erzurum’a Taşıdı
  Gyoder, Zirve’yi Erzurum’a Taşıdı

  Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu GYODER’in, gelişen kentlerin yatırım fırsatlarını sektör temsilcileri ile buluşturmak amacıyla hayata geçirdiği ‘Gelişen Kentler Zirvesi’nin 8’incisi geniş bir katılımla Erzurum’da düzenlendi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer