|   |   |  Sivas’ta 370 konutun hak sahipleri belirlendi

Sivas’ta 370 konutun hak sahipleri belirlendi

Sivas’ın Suşehri ilçesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapımı devam eden 370 konutun hak sahipleri, kura ile belirlendi.

Sivas’ta 370 konutun hak sahipleri belirlendi

Kura töreni 30 Nisan 2019, Salı günü Suşehri Belediyesi Toplantı Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi. Kurada isimlerinin okunduğunu duyan vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı. Yıllardır ev sahibi olma hayaliyle yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, hayallerinin gerçekleştirmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Yöresel mimari konseptli projede yükseklikleri zemin+3 olarak yatay mimari ile inşa edilen konutların 249’u 2+1 planında, 121’i ise 3+1 planında yapılıyor.

Her kentin kendi mimarisine, kültürüne, değerlerine, coğrafi özelliklerine uygun yaşam alanları oluşturulmasına öncelik veren TOKİ, projelerinde yerel mimari doku, mahalle kültürü ve yatay mimari anlayışını yansıtıyor.

Kurası gerçekleştirilen Suşehri konutlarında yöresel mimari modern çizgilerle buluşuyor. Konutların cephelerinde yöreye özgü taş kaplamalar, taş söveler, dekoratif pencereler kullanıldı.

Toki Haberleri

Etiketler

Toki Kategorisindeki diğer haberler

 • Gaziantep Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı
  Gaziantep Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı

  T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Gaziantep’te 57 bin 485 metrekare alanda yapılacak Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı.

 • TOKİ İstanbul Silivri’ye 598 konut yapacak
  TOKİ İstanbul Silivri’ye 598 konut yapacak

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul’un Silivri İlçesi Alipaşa Mahallesi’nde 1. etapta inşa edilecek 598 konutun ihalesi yapıldı.

 • TOKİ Isparta’da 167 konut hayata geçiyor
  TOKİ Isparta’da 167 konut hayata geçiyor

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Isparta’nın Keçiborlu İlçesi’nde Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında inşa edilecek 167 konutun ihalesi yapıldı.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.