|   |   | 

Sosyal Ağlar Zekileştiriyor!

Sosyal ağların bilinmeyen yönünü ele aldığım bir yazı.

Sosyal Ağlar Zekileştiriyor!

Siz bu makaleyi okuduğunuz zaman içerisinde dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan yaklaşık 300.000 kişi kendi favori sosyal ağında durumunu güncelliyor olacaktır. Bu gerçekten çok gariptir. Bundan da garip olan ise, bu süre içinde 8 milyona yakın insanın bu güncellenen durumları okumasıdır. Biz % 96 ihtimalle tahmin ediyoruz ki, siz de herhangi bir sosyal ağı her gün kullanıyorsunuz. O zaman, sizi tebrik ediyoruz, çünkü sosyal ağlar doğru amaçlarla kullanıldığında zekanızı geliştiriyor!

Böylece, ne kadar çok arkadaşınız varsa, zekanızın gelişimine o kadar katkıda bulunuyorlar. Yani, sosyal ağlarda çok dostu olan insanların beyin hücreleri daha aktif oluyor ve insanların ismini ve yüzünü hatırlama yeteneği daha çok gelişiyor.

Fakat bilim adamları bu durumun nedenini tam olarak tespit edememişlerdir. Bazı bilim adamları, Facebook'ta arkadaşlarla iletişimin beyin hücrelerini geliştirdiğini, diğerleri ise beyinlerinin bu parçacıkları gelişmiş insanların daha çok sosyal olduğunu düşünüyor. Bunun için bilim adamları bir grup Facebook kullanıcısını uzun süre izleyerek, onların beyinlerinde olan değişiklikleri tetkik edecekler.

Bu çalışmalar, tahmin edildiği gibi neticelenirse, internet ve sosyal ağların bu işlevleri, küçük yaşlardaki çocukların da doğru bir şekilde sosyal ağlardan istifade etmesine bir teşvik olacak gibi duruyor. Tabi sosyal ağların olumsuz etkilerini de unutmamak gerekiyor. Çalışmalar sonuçlandığında bu konuyla da ilgili bilimsel önlemler sunulacaktır diye tahmin ediyoruz. Sosyalleşin daha zeki olun! Sloganıyla makalemizi sonlandırıyoruz.

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer