|   |   | 

Soyak Holding CEO’su: “2015, 2014’ten daha iyi geçecek”

Soyak’ın ‘Recycled Art’ sponsoru olarak katıldığı 14. Gayrimenkul Zirvesi’nde Soyak Holding CEO’su ve GYODER Yönetim Kurulu Üyesi Dr. M. Emre Çamlıbel gayrimenkul sektörü hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Soyak Holding CEO’su: “2015, 2014’ten daha iyi geçecek”

Dr. Çamlıbel, artık snırların kalktığını ve ürünlerin global ekonomiye entegre olduğunu vurgulayarak “Avrupa ve ABD ekonomilerinin toparlanması, petrol fiyatlarını düşmesi gibi sebeplerle 2014, 2015’ten daha iyi geçecek” dedi. Çamlıbel, gayrimenkul gibi rakamların konuşulduğu gündeminin çok yoğun olduğu bir zirveye sanatla katkıda bulundukları için de mutlu olduğunu belirtti. 

Sektörün her yıl merakla beklediği Gayrimenkul Zirvesi, 3 Aralık 2014 tarihinde Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleştirildi. Bu yıl 14.’sü düzenlenen Gayrimenkul Zirvesi’ne Soyak farklı bir bakış açısıyla yaklaşarak ‘recycled art’ (geri dönüşüm sanatı) sponsoru olan Soyak Holding CEO’su ve GYODER Yönetim Kurulu Üyesi Dr. M. Emre Çamlıbel, “Rakamların, araştırmaların ağır bastığı, gündemi çok yoğun olan bir zirveye sanatla katkıda bulunmak ve farklı bakış açıları katmaktan dolayı mutluyuz” dedi. 

Sektör hakkında değerlendirmelerde de bulunan Çamlıbel, 2015’in 2014’ten daha iyi bir yıl olacağını söyledi. Çamlıbel “Artık sınırlar kalktı ve ürünler sadece ithalat ve ihracat konusunda değil her alanda global ekonomiye entegre oldu. 2014’te ilk 6 ayda yaşanan olumsuz durum ikinci 6 ayda düzeldi. Ukrayna ve Suriye’deki olumsuzluklar ve riskler azaldı. ABD ve Avrupa ekonomisi toparlanması ve petrol fiyatlarının düşmesi gibi nedenlerle ülkemizde de iç talep canlandı.” diye belirtti.  İkinci 6 ayda gayrimenkul sektöründe satışların programlananın da ötesine geçtiğini vurgulayan Dr. Çamlıbel, Mütekabiliyet Yasası ile 3.5 milyar USD yatırımın önümüzdeki sene 5 milyar USD’yi bulabileceğini de paylaştı. 2014’ün konut satışlarının 1 milyon 50 bin mertebesiyle 2013’ü yakalanacağını belirten Dr. Çamlıbel, sektörün yılı iyi kapatacağını belirtti. 

Orta vadeli program ve 10. Kalkınma Programı’nın da 2015 hedeflerini ortaya koyarken gelecek yıl için iyi sinyaller verdiğini belirten Çamlıbel; “Özellikle binalarda enerji verimliliği ve ısıtma sistemleri ile ilgili bilgilendirici birimlerin oluşturulması önemli bir adım. Tüketiciyi Koruma Kanunu kapsamında pozitif adımlar atılmış olması memnuniyet vericidir.” dedi. 

Gayrimenkul Sektörü kapsamında 3 farklı derneğin işbirliği ile gerçekleştirilen Algı Araştırması sonucunu şu şekilde değerlendirdi: “Türk Gayrimenkul Sektörü istihdama önemli katkıda bulunan, gelişen ve büyüyen, toplumun yaşam kalitesini artıran ve Türkiye ekonomisinde stratejik öneme sahip olan bir sektör olarak görülmektedir. Ancak, sektörün gelişmeye açık alanları ise itibar, saygınlık, etik ve şeffaflık, yenilikçilik ve araştırmacılık ile nitelikli iş gücü hususları olarak görülmektedir.”

Soyak özelinde de değerlendirmelerde bulunan Soyak Holding CEO’su ve GYODER Yönetim Kurulu Üyesi  Dr. M. Emre Çamlıbel şunları söyledi. “Son 3 yıl içinde 5000 konutlu portföyün inşasını ve satışını tamamladık. Önümüzdeki yıllarda da bu montanda portföyümüz olacak. İzmir’de projelerimize devam edeceğiz. İstanbul’da da bahar aylarında orta kesime hitap edecek ve yine yeşil bina olarak geliştirilecek yeni bir projeye başlayacağız.”

Soyak’ın Recycled Art’ sponsorluğu kapsamında desteklediği ülkemizin bu alanda en tanınmış sanatçılarından olan ressam ve heykeltıraş Rıfat Koçak zirvede atık malzemelerle yaptığı 7 eserinin yanı sıra, bir de performans sergiledi. 

Ressam ve heykeltıraş Rıfat Koçak 14. Gayrimenkul Zirvesi’nde araba lastikleri, motor lastiği, golf sopaları, şanzıman, jant, atık çatal bıçakları kullanarak devekuşu heykel-resim çalışması yaptı. Koçak zirvede aynı zamanda yine atık malzemelerle tasarladığı elektro gitar, yelkenli, balık, nü, mask, şilep  gibi heykellerin yer alığı 6 eserden oluşan mini bir sergiyi de zirve katılımcılarının beğenisine sundu. Zirve boyunca ressam ve heykeltıraş Rıfat Koçak’ın atık malzemelerden oluşan sergisi ve performansı da zirveye katılanlanlara keyifli anlar yaşattı. 

Şirket Haberleri

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Fuzul Grup, projelerini Paris’te tanıttı
  Fuzul Grup, projelerini Paris’te tanıttı

  Yaşam alanlarına geniş yer ayıran ve “aile” konseptini ön planda tutan Fuzul Grup, fark yaratan çizgisiyle ilgiyi üzerine çekmeye devam ediyor. Fuzul Grup, şimdi de yatırım yaptığı bölgelere katma değer sağlayan markalı konut projelerini Fransa’da yaşayan Türklerle buluşturdu.

 • Pana Yatırım Holding Sermaye Piyasalarında
  Pana Yatırım Holding Sermaye Piyasalarında

  İstanbul'da düzenlenen toplantıda Pana Yatırım Holding'in 2017 ve 2018 yatırım hedefleri, sermaye piyasalarına giriş süreci, kısa ve uzun vadede ekonomik stratejileri paylaşıldı.

 • Hasanoğlu, İnşaat Ekonomisi Zirvesi’ne katılacak
  Hasanoğlu, İnşaat Ekonomisi Zirvesi’ne katılacak

  2. İnşaat Ekonomisi Zirvesi, 19 Ekim 2017'de Boğaziçi Üniversitesi’nde “Kazançlı Yapılar İnşa Etme Sanatı” temasıyla gerçekleşecek. İnşaat sektöründe 25 yıla yakın bir süredir yenilikçi birçok projeye imza atan Hasanoğlu İnşaat zirvede, silver sponsor olarak yer alacak.

 • Coldwell Banker, Türkiye’de 130 ofise ulaştı!
  Coldwell Banker, Türkiye’de 130 ofise ulaştı!

  49 ülkede 3.500 ofis ve 86 bin gayrimenkul danışmanıyla yılda 250 milyar dolarlık gayrimenkul satışına aracılık eden Coldwell Banker, Türkiye’de de zirveye emin adımlarla yürüyor. Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş “Türkiye’de 4 yılda 130 ofis ve 1.500 gayrimenkul profesörüne ulaştık. 1906’dan bu yana edindiğimiz 111 yıllık tecrübeyi ofislerimizi aktarıyoruz” dedi.

 • International Property Awards’da Royal Group'a iki birincilik!
  International Property Awards’da Royal Group'a iki birincilik!

  Hızlı büyümesiyle inşaat sektöründe yıldız markalar arasında yerini alan Royal Group, kırılması zor bir rekora imza attı. Royal Group,Kartal’da kentsel dönüşüm çerçevesinde başladığı ilk projesinden de ikinci projesinden de dünyanın en prestijli emlak ödülleri olan International Property Awards’da 2 Avrupa birinciliği aldı.

 • Atmaca Gayrimenkul’den 30 Milyon TL’lik Satış
  Atmaca Gayrimenkul’den 30 Milyon TL’lik Satış

  Gayrimenkul sektöründe yüzlerce aile ev sahibi yapan, Bahçeşehir’in değişiminde ve gelişiminde büyük pay sahibi olan Atmaca Gayrimenkul, imza attığı yeni projeleriyle gayrimenkul sektöründe fark yaratırken sunduğu başarılı satış performansıyla da dikkat çekiyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer