|   |   | 

Spotify Hack’lendi!

Son dönemde sık sık karşılaştığımız siber saldırılar geçtiğimiz günlerde ebay'ın ve kullanıcılarını yüreğini hoplatmışken bugün milyonlarca kullanıcıya sahip olan Spotify hack'lendi.

Spotify Hack’lendi!

Bugün küçük çaplı bir siber saldırıya uğrayan Spotify büyük bir tehdidi küçük bir hasarla atlattı.
 
Milyonlarca kullanıcıya sahip online müzik servisi Spotify’ın teknolojiden sorumlu başkan yardımcısı Oskar Stal’ın kendi kaleminden çıkan bir maille yaşanan bu talihsiz olay kullanıcılarına bildirildi. Korkulacak bir şey olmadığını belirten Stal, kullanıcıların herhangi bir şifre ve finansal bilgilerine ulaşılamadığını bu sebeple kullanıcılarının tedirginlik yaşamaması gerektiğini vurguladı.
 
Yapılan bir diğer açıklama ise yaşanan bu saldırıdan sonra yalnızca bir kullanıcısının bilgilerinin ele geçirildiğine dair. Bu kullanıcı hakkında ne tür bir önlem ve bilgilendirme yapıldı henüz bilinmemekle birlikte bahsi geçen hesabın bloke edilerek önlem alındığı edinilen bilgiler arasında.
 
Spotify’ın yüz yüze kaldığı bu tehditten sonra aldığı önlem ise yepyeni bir Android uygulamasını PlayStore’a yüklemek ve kullanıcılarına uygulamayı güncellemeleri konusunda mesaj atmak oldu.
 
Spotify’ı güncelleyen kullanıcılar için ise bir kötü haber daha var ki o da çevrimdışı dinlemek için indirdiğiniz tüm müzikleri yeniden indirmeniz gerektiği.
 
IOS ve Windows Phone kullanıcılarının ise yukarıda bahsi geçen saldırıya maruz kalmadığını ve uygulamalarını güncellemelerine gerek olmadığını belirtelim. Milliyet

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer