|   |   |  Suat Altın İnşaat 48 yılda 10 bin kişiyi ev sahibi yaptı

Suat Altın İnşaat 48 yılda 10 bin kişiyi ev sahibi yaptı

Suat Altın İnşaat AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Suat Altın 48 yıldan bu yana 10 binin üzerinde kişiyi konut sahibi yaptıklarını söyledi.

Suat Altın İnşaat 48 yılda 10 bin kişiyi ev sahibi yaptı

 

Son günlerde meydana gelen döviz kuru artışının inşaat sektörüne etkilerini değerlendiren Suat Altın, müşterilerinin yüzde 50’si gurbetçilerden oluşan Suat Altın İnşaat’ta konut satışlarında herhangi bir düşüş yaşanmadığını ifade etti. Altın, “Suat Altın İnşaat olarak müşterilerimizin yarısına yakını gurbetçilerden oluşuyor. Bunların yüzde 40’ı da şu anda alımlarını yaptılar. Biz TL ile satış yaptığımız için biraz tedirgin olduk ama sonuçta Euro’nun düşüp eski değerine geleceğini biliyorduk” diye konuştu. 

“Cumhurbaşkanımızın talimatıyla piyasalar canlandı” 
Başkan Erdoğan’ın dövizlerin bozdurulmasına dair talimatının piyasalardaki olumsuz tabloyu tersine çevirdiğini kaydeden Altın, sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Özellikle Amerika ile Türkiye arasındaki sürtüşmelerden, Papaz Brunson olayından dolayı piyasalar ciddi biçimde yükseldi. Piyasaların yükselmesiyle birlikte piyasalarda bir gevşeme ve konut satışlarında bir daralma oldu. Bu süreç ortalama on gün sürdü. Ardından hızlı bir şekilde Cumhurbaşkanımızın dövizlerin bozdurulmasına dair talimatıyla birlikte süreç tersine döndü, önümüzdeki günlerde de dövizin eski haline döneceğini tahmin ediyoruz. Devletimizden ve Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun, o seferberliği ilan etmesiyle birlikte piyasalarda ciddi bir canlanma oldu.” 

Sektörel daralmalara rağmen 48 yıldır konut satışı devam ediyor 
Firmalarının 48 yıldan bu yana konut satışı yaptığını hatırlatan Altın, zaman zaman görülen sektörel daralmalara rağmen konut yapımına devam ettiklerini dile getirdi. Kuruldukları günden bu yana 8 bine yakın konut teslim ettiklerini, yıl sonuna kadar bu rakamın 10 bini bulacağını kaydeden Altın, “Firmamız 48 yıllık bir firma olduğu için, babamızın döneminden bu yana ciddi ivmeler geçirdi. En basitinden 15 Temmuz oldu, onun akabinde piyasalarda sektörel daralmalar görüldü. Ancak biz Suat Altın İnşaat olarak tüm bunlara rağmen işlerimize devam etmekteyiz; yurtdışı ve yurtiçindeki çalışmalarımız sürmekte, konut yapımlarımız durmadan devam etmekte, herkes demir fiyatları yükseliyor derken biz Suat Altın İnşaat olarak yeni temeller atmaktayız. İstanbul’da bitmek üzere olan 160 milyon TL’lik yatırımımız var, ki teslimatını Aralık ayında yapmış olacağız” şeklinde konuştu. 

Dövizlerdeki dalgalanmalara rağmen yatırımlarına devam ettiklerini vurgulayan Altın, “2014 yılından bu yana yaptığımız yatırım 400 milyon TL’nin üzerinde. Yeni yatırımlarımız üzerinde de ciddiyetle duruyoruz. Yeni hastane bölgesindeki 800 konutluk çalışmalarımız devam etmektedir. Bu proje için de 250 milyon TL gibi bir bütçe ayıracağız” ifadelerini kullandı. 

 

 

Şirket Haberleri

Etiketler

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • FuzulEv’in Erken Teslim Kampanyası Bayrama Kadar Uzatıldı!
  FuzulEv’in Erken Teslim Kampanyası Bayrama Kadar Uzatıldı!

  FuzulEv, temmuz ayında başlattığı erken teslim kampanyasını müşterilerden gördüğü yoğun ilgi nedeniyle bayrama kadar uzattı. Müşterilerine bayram sevinci yaşatmayı hedefleyen FuzulEv Kurban Bayramı’na özel yüzde 20’ye varan indirim fırsatı sunuyor.

 • Masar İnşaat, öğrenci potansiyelini yatırıma dönüştürüyor
  Masar İnşaat, öğrenci potansiyelini yatırıma dönüştürüyor

  Gayrimenkul ve inşaat sektöründe 35 yıldan bu yana edindiği köklü tecrübe ile rotasını Türkiye’ye çeviren Masar İnşaat, dinamik bir öğrenci potansiyeline sahip Düzce’de inşa ettiği Masar Tower projesinde yatırımcılar için cazip bir kampanya başlattı.

 • İNDER: MB’nin çaktığı kıvılcımın meşaleye dönmesini umuyoruz
  İNDER: MB’nin çaktığı kıvılcımın meşaleye dönmesini umuyoruz

  Merkez Bankası (MB), faiz oranlarını yüzde 19,75’e düşürerek başta gayrimenkul olmak üzere tüm sektörün önünü aydınlatacak bir meşalenin kıvılcımını çaktı. Bankacılık, gayrimenkul ve diğer sektörlerinin üzerine düşen görev de, bu kıvılcımı ekonomiye ısıtacak bir meşaleye döndürmektir.

 • FuzulEv’den Erken Teslim Kampanyası!
  FuzulEv’den Erken Teslim Kampanyası!

  Kurulduğu günden bu yana sabit ve dar gelirli ailelerin ev hayalini gerçeğe dönüştüren FuzulEv, teslimatları erkene çekerek yine çok konuşulacak bir kampanyaya imza attı.

 • Nef’ten toplam 318 Milyon TL tahvil ödemesi
  Nef’ten toplam 318 Milyon TL tahvil ödemesi

  Toplam konut satış tutarında son 4 senenin lideri olan Nef, 50 Milyon TL tutarındaki tahvilin 7.kupon ödemesinin gerçekleştirildiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

 • Sani Şener Körfez Bölgesi’nde inşaat sektörünün en güçlü 4. lideri
  Sani Şener Körfez Bölgesi’nde inşaat sektörünün en güçlü 4. lideri

  TAV Grubu CEO’su Sani Şener, inşaat sektörünün saygın yayınlarından Construction Week dergisi tarafından hazırlanan ve Körfez Bölgesi’nin en etkili 100 iş insanının açıklandığı listede dördüncü sırada yer aldı. Şener, 2015’ten bu yana listede ilk 10 arasında gösterilen tek Türk iş insanı oldu.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.