|   |  Süleyman Aybars Erkan Kimdir?
Süleyman Aybars Erkan

Süleyman Aybars Erkan

  • Adı : Süleyman Aybars

  • Soyadı : Erkan

  • Şirket : Maya Grup

  • Kategori : Yönetim Kurulu

  • Doğum Tarihi :

  • Pozisyon : Yönetim Kurulu Üyesi

  • Faaliyet Alanları : İnşaat

Süleyman Aybars Erkan Biyografisi

Temelleri 1940’lı yıllarda İlyas Özsüer tarafından atılan Maya Holding, mobilya sektöründe de büyümeyi hedeflemiştir. Bu amaçla 2010 yılında Süleyman Aybars Erkan’ı da aralarına alarak Mayser İnşaat ve Ticaret isimli yeni bir inşaat ve gayrimenkul şirketi kurmuştur. Bu şirket ile birlikte Maya Holding, mobilya üretme tesisleri kurmayı ve üretim yapmayı hedeflemiştir. Ancak herşeye rağmen Maya Holding’in asıl yatırım alanı inşaat sektörü olmuş ve bu alanda yaptığı yatırımlarla büyümeye devam etmiştir. Etiler Maya Sitesi ile de İstanbul 1976 yılında lüks konut konseptiyle tanışmıştır.

Süleyman Aybars Erkan, bugün Maya Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Maya Holding’in faaliyetleri, üç ana dal üzerinden yürütülmektedir: gayrimenkul geliştirme, perakende ve servis ve turizm.

Maya Holding, başta İstanbul olmak üzere, genelde konut, ofis ve ticari binalar ve gayrimenkul geliştirme alanlarında önemli bir deneyim, kaynak ve marka değeri kazanmıştır. Perakende alanındaki faaliyetleri 1990’ların sonunda Mayadrom Etiler Alışveriş Merkezi projesi ile başlamıştır. Maya Holding’in ilk perakende markası ise ülkemizde ilk defa uygulanan shop-in-shop konsepti ile M-Square mağazası olmuştur. Arkasından Mapa mobilya ve aksesuar pazarlama şirketi ve IKEA ile perakende alanında genişlemesi hızlanmıştır. 2005 yılında ilk açılan Ikea Ümraniye arkasından 2006 yılında ikinci mağaza İzmir’de açılmış bunu 1007 yılında Bayrampaşa, 2008 yılında Bursa ve 2011 yılında İzmir takip etmiştir. Nihayet Maya Holding, Maytur şirketi ile servis ve turizm işletmeleri faaliyetini yürütmektedir. Ayrıca Avrupa’nın en büyük spor merkezi olan Mayadrom Sports Center ve Mayadrom Uptown açılmıştır.

Süleyman Aybars Erkan, amaçlarının seçkin ve alternatif yaşam alanları sunmaya çalışmak olduğunu ve ülkemizde ilklere imza atmaya devam edeceklerini söylemektedir. Ayrıca bütün faaliyetlerinde kalite ve bilgi çağının gereklerine uyduklarını ve bundan ödün vermeden, günümüze uyan mükemmel çözümleri geliştirmeye özen gösterdiklerini ifade ediyor.

Son günlerde Maya Holding’in özellikle alışveriş merkezi ve perakende parkı geliştirme projelerine ağırlık verdikleri görülüyor. Bu şekilde 2010 yılında Anatolium Bursa alışveriş merkezi ve 2011 yılında Anatolium Ankara perakende parkı projeleri hayata geçirilmiştir. Anatolium markalı büyük ölçekli alışveriş merkezi ve perakende parkı geliştirme projeleri ise devam edecektir.

Bu projelerde, geri dönüşüme ve insan sağlığına büyük önem verdiklerini dile getiren Süleyman Aybars Erkan, projelerde çevreci bir anlayışı elden bırakmadıklarını ve ısı yalıtımında yüksek standartlar kullandıklarını, yağmur sularının kapalı ve açık alanlarda kullanılmak üzere toplandığı sistemler kurduklarını söylüyor.

 

Maya Grup Projeleri

Süleyman Aybars Erkan ile İlgili Kişiler

  • Ali Nuri Özsüer

    Maya Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuri Özsüer'in hayatı, çalışmaları, hakkında bilgiler.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.