|   |   | 

Sundown'da güneşi evinizin konforuyla uğurlayın!

Bodrum'un en gözde mevkiinde geçtiğimiz yaz tamamlanan Sundown projesi ile Turgutreis'in meşhur günbatımları, yeni bir anlam kazanıyor.

Sundown'da güneşi evinizin konforuyla uğurlayın!

Yeni yaşamların filizlendiği üçü 3+1 Dublex ve biri 3+1 Flat Müstakil daireden oluşan Sundown villaları, alışveriş merkezlerine ve Bodrum'un eşsiz koylarına olan yakınlığıyla da 12 ay ayrıcalıklı yaşamın kapılarını aralıyor.

Her biri deniz manzaralı, 132 metrekare olan dublex villalar, birbirinden bağımsız olarak otopark, havuz, otomatik panjur, alüminyum doğrama, VRF sistemi mantolama ve ısı yalıtımı ile kendi dünyanızı kurmanız için özel olarak tasarlanmış.

1997 yılından bu yana Bodrum’un en geniş kapsamlı inşaat dış cephe ve tamamlayıcı ürünler ile ilgili mimari hizmet veren Şensa Yapı Sistemleri tarafından yapılan proje, aynı zamanda Şensa Yapı Sistemleri'nin de bir gövde gösterisi olarak yaklaşık 6 aylık bir sürede tamamlanmış.

Yapı sistemleri konusunda bu güne kadar Bodrum ve çevresinde aranan çözüm ortaklarından biri olan Şensa Yapı, 20 yılı aşkın süredir bulunduğu inşaat sektöründe Deneyim, birikim doğruluk adalet ve güvenden oluşan iş anlayışı ile mülkiyeti kendisine ait olan arsa üzerinde öz kaynaklarını birleştirerek Sundown Projesi'ni hayata geçirmiş.

Turgutreis'in en güzel koyunda denize yürüme mesafesinde bulunan Sundown villalarının hayata geçmesindeki süreci, Şensa Yapı Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Osman Şenol, şöyle anlatıyor.

"Şensa Yapı Sistemleri olarak, 20 yıllık bir süreçte Bodrum genelinde bir çok projede yapı sistemleri ürünlerimizle yer aldık. Bunca yıllık bilgi birikimimizi ve ürünlerimizi harmanlayarak, kendi sahibi olduğumuz arazi üzerinde böyle bir projeyi hayata geçirdik. Evlerimizin her birinin inşaatı özenle tamamlanmış olup, gerek zemin yalıtımları, gerek yüzey ve çatı yalıtımları Bodrum'un hem yazı için hem de kışı için özel olarak yalıtımı yapılmıştır. İnşaat sürecinde Bodrum'un deprem kuşağında olduğu gerçeğini de düşünerek, bugün bir çok inşaatın maliyetlerini yükselttiği için kullanmadığı C30 sınıfı beton kullanarak gerek basınçlara gerek sarsıntıya dayanıklı binalar yaptık. Tabii bu dayanıklı evlerin gerek mantolaması, gerek yalıtım aşamalarında da her biri alanında lider, kendini kanıtlamış ürünler ve markalar ile çalıştık.

Sundown Villaları, üç dublex ve bir flat daireden oluşuyor. villalarımızın her bir 132 metrekare olup, flat dairemiz 132+35 metrekare de müştemilata sahiptir. Her biri müstakil olarak tasarlanan projemizde evlerimiz kendi bahçesi, kendi otoparkı ve kendi havuzu ile birbirinden bağımsız yaşamların bir arada yaşamasına olanak sunmaktadır.

Şensa Olarak kendi yetkili üreticisi ve bayii olduğumuz ürünleri kullandığımız binalar akıllı ev sistemleri alt yapısına sahip olarak tasarlanmıştır. Panjurlarımız uzaktan gurup olarak da kumanda edebileceğiniz, engel tanımalı panjurlardır. Havuzda kullandığımız Btb'ler tamamen kristaldir. Havuz etrafındaki ahşap deckler yine Bodrum'un iklim şartlarına uzun yıllar dayanıklılık gösterecek birinci sınıf markaların ürünleridir.

Ev içerisinde kullanılan tüm armatürler Grohe olup, ısıtma ve soğutma sistemlerinde kendini bu güne kadar bu alanda kanıtlamış ve sektör lideri konumunda olan Daikin markalı ürünleri kullandık. Evlerimizde ısı pompası mevcut. Su tesisatlarının tamamının yalıtımlı olması ve kullandığımız teknoloji sayesinde ihtiyacınız olduğunda sıcak suya anında kavuşabiliyorsunuz. Hepimizin önem vermesi gereken bu konu hem enerji tasarrufu yönünden, hem de çevre duyarlılığı olarak bizim için önem arz etmektedir.

Denize 80 metre mesafede yer alan Sundown projemizde her evin kendine ait garajı olup, garaj kapılarımız demir raylı ve uzaktan kumandalıdır. Bahçelerimizin peyzajı ve sulama alt yapısı hazırdır. Her evin altında 3 tonluk kendi su deposu vardır. Evleri, tüm garantileri, proje detayları da ev sahiplerine verilerek, Şensa Garantisi ile teslim edeceğiz.

Sundown bizim ilk göz ağrımız. O nedenle bu projeye çok özendik. Kendi arzumuz, kendi hayalimiz olan evler hayata getirdik. İstedik ki, herkes gerçekten Bodrum'da keyifli bir eve sahip olsun. Bu keyfi kaçıracak sürprizler yaşamasın. Evlerinde huzurla, mutlulukla yaşasınlar. Gerek konumuyla, gerek evlerin inşaatında kullanılan malzemelerle bu ayrıcalığı da yarattığımıza inanıyorum. Bu evler Şensa Yapı Sistemleri için üretimlerimizin ve ürünlerimizin kalitesinin yerinde görülebileceği dev bir showroomm niteliğinde.

Evlerimizde yaşattığımız konforun biraz dışına çıkarsak, Sundown Villalarında yaşayanlar için bulunduğu konum, çok daha farklı imkanları da beraberinde getiriyor. Uzun bir sahili olan Turgutreis'te güne sağlıklı başlarken, hemen önümüzde yer alan Swissotel Resort Bodrum'un tüm imkanlarından da yararlanabiliyorsunuz. Bodrum'un en özel plajlarına bir kaç dakika uzakta bulunan evinizden zincir marketlere, semt pazarına marinaya gitmek ise sadece 5 dakikanızı alıyor."

İmalatçı bir firma olarak Bodrum'dan ulusal pazara da hizmet veren Şensa Yapı Sistemleri olarak, kendi ürettiği malzeme ve bayiliklerini yaptıkları ürünleri yine kendi inşaatlarında Kullandıklarını özellikle belirten Şensa Yapı Sistemleri'nin Genel Müdürü Osman Şenol, inşaat sektöründe son dönemde yaşanan enflasyonu da değerlendirdi. Özellikle Bodrum'da bir inşaat enflasyonu olduğunu da vurgulayan Şenol, yaşanan enflasyonun sadece inşaat sayısıyla değil, inşaatların satış fiyatlarında da aynı enflasyonun bulunduğunu belirtti.

Osman Şenol Açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Bodrum gerek konumu, gerek doğasıyla son 30 yıldır, herkesin ev sahibi olmak istediği bir yer. Önceleri sadece yazlık olarak düşünülen Bodrum'da yapılan inşaatlar da sadece buna göre ve o zamanın teknolojisine uygun şekilde yapılmışlardı. 90'lı yıllarda yaşanan emlak patlamasıyla Bodrum'a insanlar ev almak için akın etmişler, bu nedenle de bir çok inşaatın başlaması söz konusu olmuştu. Son yıllarda özellikle büyük şehirlerden aldığı göç nedeniyle inşaat alanında yine en çok ilgiyi çeken Bodrum'da halen devam eden 100 civarında inşaat projesi devam ediyor. Yeni yapılan projelerde öyle enteresan fiyat politikalarıyla karşılaşıyorsunuz ki, ister istemez insanın aklı karışmıyor değil. Öncelikle inşaat sektöründe enflasyon yaşanması, "çok fazla ev var" olarak algılanmamalı. Burada önemli olan, yapılan işlerin kalitesi, yeri ve alıcıya verdiği hizmetler olarak algılanmalı. Bodrum'un inşaat maliyetleri oldukça yüksek. Toprak alımıyla başlayan maliyetler, toprağın işlenmesi, yaz sezonu ile gelen inşaat yasağı ve yatırımınızı bir an önce tamamlayarak onu paraya dönüştürmek için harcadığınız iş gücü ile birleşince bir çok kente göre çok daha büyük maliyetlerle karşılaşıyorsunuz. Bunu kabul ediyorum tabii. Ancak bir başka sorun da, hak etmeyen evlerin, olmadık paralarla alıcılara pazarlanması. Bu nedenle hala alıcısıyla buluşamamış bir çok proje satılmayı bekliyor. Yani hem ürün fazla, hem de fiyatlar çok yüksek.

Ulusal bir marka gelip Bodrum'da yaptığı yatırımla bir proje oluşturabilir. Bu projeyi aslında ederinden daha fazla meblağlarla da çevresindeki eşine dostuna satabilir. Bu o bölgede otomatik olarak bir emsal teşkil edince, bu kez çevresinde bulunan diğer projeler de kendi fiyatlarını o seviyeye çekiyorlar. Bu da özellikle Bodrum'da fiyatların yükselmesine neden oluyor. Şöyle bir baktığınızda 600 bin TL,  800 bin TL, veya 1 milyon TL üzerinde satılan evlerin fazlalığından da ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

Biz kendi inşaatımızı yaparken bunların hepsini hesapladık. Sektördeki deneyimlerimiz ile harmanlayarak, insanlara maksimum fayda sağlayan, uzun vadede minimum sorun çıkartacak ürünlerle evlerimizi yaptık. Hatta 50 tonluk bir araç geçse de kırılmayacak rögar kapaklarına kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar hesapladık. O kadar ince hesapladığımız detaylar var ki, maliyetleri nedeniyle bugün bir çok inşaatta kullanılmayan ürünler kullandık. Maliyetlerin küçük hesaplarıyla ilgilenmedik. Bizim temel hedefimiz, gerçekten üst düzeyde bir inşaat kalitesi olan, en düzgün işçilik ve en iyi markaları bir araya getirerek bir ürün hayata getirmekti. Bunu da yaptığımıza inanıyorum. Satış fiyatlarımız, inşaat maliyetleri ve kalitesi düşünüldüğünde oldukça düşük. Bu kalitede bir inşaatı, Yalıkavak, Gümüşlük gibi koylarda yapmış olsam, aynı maliyetlere çok daha yüksek kar marjıyla, hızla alıcı bulabilirdim. Ancak ben yaşadığım bölgeye yatırım yapmak, buraya bir değer katmak için ilk projemizi Turgutreis'te hayata geçirdik. Şensa olarak, yine böyle butik projeleri hayata geçireceğiz."

Yeni Proje Haberleri

Etiketler

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Sunis Blue Residence'ın satışları Şubat'ta başlıyor
  Sunis Blue Residence'ın satışları Şubat'ta başlıyor

  Turizmde büyük yatırımlara imza atan Sunis Group tarafından dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili üzerinde inşa edilen 152 lüks konutluk Sunis Blue Residence projesi yaklaşık 80 milyon Euro’ya mal olacak. 31 tipte inşa edilen projedeki dairelerin tamamı deniz manzaralı olacak. 2018 yılsonunda tamamlanacak projenin satışlarına ise 10 Şubat 2018 tarihinde başlanacak.

 • Edonia Garden’da ön satışlar başladı
  Edonia Garden’da ön satışlar başladı

  Kar Yapı’nın Pendik’te hayata geçirdiği ‘Edonia Garden’da ön satışlar başladı. 2019 yılı aralık ayında teslim edilmesi planlanan ve 388 adet konut ve 12 adet ticari üniteden oluşan ‘Edonia Garden’ projesinde daire fiyatları ise 250 bin TL’den başlıyor.

 • Kayı İnşaat’tan Cezayir’e bir otel projesi daha!
  Kayı İnşaat’tan Cezayir’e bir otel projesi daha!

  Faaliyet gösterdiği birçok sektördeki yatırımlarıyla uluslararası pazarlarda büyümeye devam eden Kayı Holding, son projesini Cezayir’de hayata geçirdi. Ülkenin üçüncü büyük şehri Konstantin’de tamamlanan Constantine Otel, her ihtiyacı karşılayan konaklama seçenekleriyle dikkat çekiyor.

 • Gökbayrak’tan Yeni Konut Projesi
  Gökbayrak’tan Yeni Konut Projesi

  Gökbayrak Group bünyesindeki Y Kare İnşaat, Mihraplı Parkı’nın yanı başında, eşsiz Uludağ manzarasına sahip daire ve iş yerlerinden oluşan yeni projesine başladı.

 • Keleş Center Airport’un temelleri atıldı
  Keleş Center Airport’un temelleri atıldı

  30 yılı aşkın tecrübesiyle çevreye duyarlı ve yaşam odaklı projelere imza atan Keleş İnşaat’ın Keleş Center Airport projesinin inşası başladı. 450 milyon TL yatırımla hayata geçirilen proje, İstanbul Atatürk Havalimanı ve E-5 otoyoluna sıfır konumuyla ön plana çıkıyor.

 • FlamingoBlu Mimarsinan’da maviyi ve yeşili bir arada sunuyor
  FlamingoBlu Mimarsinan’da maviyi ve yeşili bir arada sunuyor

  Tecde Group bünyesinde bulunan Makropoli İnşaat’ın projesi olan FlamingoBlu, şehrin kargaşasından uzakta aile projesi olarak tasarlandı. FlamingoBlu Büyükçekmece Mimarsinan’da konumu, manzarası ve imkanlarıyla ev sahibi olacaklara maviyi, yeşili ve huzuru bir arada bulabilecekleri kazançlı bir proje imkanı sunuyor.

 • Lens İstanbul’a kardeş yeni proje geliyor
  Lens İstanbul’a kardeş yeni proje geliyor

  Lens Yapı Yönetici Ortağı Mert KUTLU Lens İstanbul’da ne aşamaya geldiklerini, firmanın güncel faaliyetlerini ve yeni gelecek proje ile ilgili son durumu Genel Yayın Yönetmenimiz Serhat ULUSOY’a anlattı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer