|   |   |  Sundown'da güneşi evinizin konforuyla uğurlayın!

Sundown'da güneşi evinizin konforuyla uğurlayın!

Bodrum'un en gözde mevkiinde geçtiğimiz yaz tamamlanan Sundown projesi ile Turgutreis'in meşhur günbatımları, yeni bir anlam kazanıyor.

Sundown'da güneşi evinizin konforuyla uğurlayın!

Yeni yaşamların filizlendiği üçü 3+1 Dublex ve biri 3+1 Flat Müstakil daireden oluşan Sundown villaları, alışveriş merkezlerine ve Bodrum'un eşsiz koylarına olan yakınlığıyla da 12 ay ayrıcalıklı yaşamın kapılarını aralıyor.

Her biri deniz manzaralı, 132 metrekare olan dublex villalar, birbirinden bağımsız olarak otopark, havuz, otomatik panjur, alüminyum doğrama, VRF sistemi mantolama ve ısı yalıtımı ile kendi dünyanızı kurmanız için özel olarak tasarlanmış.

1997 yılından bu yana Bodrum’un en geniş kapsamlı inşaat dış cephe ve tamamlayıcı ürünler ile ilgili mimari hizmet veren Şensa Yapı Sistemleri tarafından yapılan proje, aynı zamanda Şensa Yapı Sistemleri'nin de bir gövde gösterisi olarak yaklaşık 6 aylık bir sürede tamamlanmış.

Yapı sistemleri konusunda bu güne kadar Bodrum ve çevresinde aranan çözüm ortaklarından biri olan Şensa Yapı, 20 yılı aşkın süredir bulunduğu inşaat sektöründe Deneyim, birikim doğruluk adalet ve güvenden oluşan iş anlayışı ile mülkiyeti kendisine ait olan arsa üzerinde öz kaynaklarını birleştirerek Sundown Projesi'ni hayata geçirmiş.

Turgutreis'in en güzel koyunda denize yürüme mesafesinde bulunan Sundown villalarının hayata geçmesindeki süreci, Şensa Yapı Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Osman Şenol, şöyle anlatıyor.

"Şensa Yapı Sistemleri olarak, 20 yıllık bir süreçte Bodrum genelinde bir çok projede yapı sistemleri ürünlerimizle yer aldık. Bunca yıllık bilgi birikimimizi ve ürünlerimizi harmanlayarak, kendi sahibi olduğumuz arazi üzerinde böyle bir projeyi hayata geçirdik. Evlerimizin her birinin inşaatı özenle tamamlanmış olup, gerek zemin yalıtımları, gerek yüzey ve çatı yalıtımları Bodrum'un hem yazı için hem de kışı için özel olarak yalıtımı yapılmıştır. İnşaat sürecinde Bodrum'un deprem kuşağında olduğu gerçeğini de düşünerek, bugün bir çok inşaatın maliyetlerini yükselttiği için kullanmadığı C30 sınıfı beton kullanarak gerek basınçlara gerek sarsıntıya dayanıklı binalar yaptık. Tabii bu dayanıklı evlerin gerek mantolaması, gerek yalıtım aşamalarında da her biri alanında lider, kendini kanıtlamış ürünler ve markalar ile çalıştık.

Sundown Villaları, üç dublex ve bir flat daireden oluşuyor. villalarımızın her bir 132 metrekare olup, flat dairemiz 132+35 metrekare de müştemilata sahiptir. Her biri müstakil olarak tasarlanan projemizde evlerimiz kendi bahçesi, kendi otoparkı ve kendi havuzu ile birbirinden bağımsız yaşamların bir arada yaşamasına olanak sunmaktadır.

Şensa Olarak kendi yetkili üreticisi ve bayii olduğumuz ürünleri kullandığımız binalar akıllı ev sistemleri alt yapısına sahip olarak tasarlanmıştır. Panjurlarımız uzaktan gurup olarak da kumanda edebileceğiniz, engel tanımalı panjurlardır. Havuzda kullandığımız Btb'ler tamamen kristaldir. Havuz etrafındaki ahşap deckler yine Bodrum'un iklim şartlarına uzun yıllar dayanıklılık gösterecek birinci sınıf markaların ürünleridir.

Ev içerisinde kullanılan tüm armatürler Grohe olup, ısıtma ve soğutma sistemlerinde kendini bu güne kadar bu alanda kanıtlamış ve sektör lideri konumunda olan Daikin markalı ürünleri kullandık. Evlerimizde ısı pompası mevcut. Su tesisatlarının tamamının yalıtımlı olması ve kullandığımız teknoloji sayesinde ihtiyacınız olduğunda sıcak suya anında kavuşabiliyorsunuz. Hepimizin önem vermesi gereken bu konu hem enerji tasarrufu yönünden, hem de çevre duyarlılığı olarak bizim için önem arz etmektedir.

Denize 80 metre mesafede yer alan Sundown projemizde her evin kendine ait garajı olup, garaj kapılarımız demir raylı ve uzaktan kumandalıdır. Bahçelerimizin peyzajı ve sulama alt yapısı hazırdır. Her evin altında 3 tonluk kendi su deposu vardır. Evleri, tüm garantileri, proje detayları da ev sahiplerine verilerek, Şensa Garantisi ile teslim edeceğiz.

Sundown bizim ilk göz ağrımız. O nedenle bu projeye çok özendik. Kendi arzumuz, kendi hayalimiz olan evler hayata getirdik. İstedik ki, herkes gerçekten Bodrum'da keyifli bir eve sahip olsun. Bu keyfi kaçıracak sürprizler yaşamasın. Evlerinde huzurla, mutlulukla yaşasınlar. Gerek konumuyla, gerek evlerin inşaatında kullanılan malzemelerle bu ayrıcalığı da yarattığımıza inanıyorum. Bu evler Şensa Yapı Sistemleri için üretimlerimizin ve ürünlerimizin kalitesinin yerinde görülebileceği dev bir showroomm niteliğinde.

Evlerimizde yaşattığımız konforun biraz dışına çıkarsak, Sundown Villalarında yaşayanlar için bulunduğu konum, çok daha farklı imkanları da beraberinde getiriyor. Uzun bir sahili olan Turgutreis'te güne sağlıklı başlarken, hemen önümüzde yer alan Swissotel Resort Bodrum'un tüm imkanlarından da yararlanabiliyorsunuz. Bodrum'un en özel plajlarına bir kaç dakika uzakta bulunan evinizden zincir marketlere, semt pazarına marinaya gitmek ise sadece 5 dakikanızı alıyor."

İmalatçı bir firma olarak Bodrum'dan ulusal pazara da hizmet veren Şensa Yapı Sistemleri olarak, kendi ürettiği malzeme ve bayiliklerini yaptıkları ürünleri yine kendi inşaatlarında Kullandıklarını özellikle belirten Şensa Yapı Sistemleri'nin Genel Müdürü Osman Şenol, inşaat sektöründe son dönemde yaşanan enflasyonu da değerlendirdi. Özellikle Bodrum'da bir inşaat enflasyonu olduğunu da vurgulayan Şenol, yaşanan enflasyonun sadece inşaat sayısıyla değil, inşaatların satış fiyatlarında da aynı enflasyonun bulunduğunu belirtti.

Osman Şenol Açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Bodrum gerek konumu, gerek doğasıyla son 30 yıldır, herkesin ev sahibi olmak istediği bir yer. Önceleri sadece yazlık olarak düşünülen Bodrum'da yapılan inşaatlar da sadece buna göre ve o zamanın teknolojisine uygun şekilde yapılmışlardı. 90'lı yıllarda yaşanan emlak patlamasıyla Bodrum'a insanlar ev almak için akın etmişler, bu nedenle de bir çok inşaatın başlaması söz konusu olmuştu. Son yıllarda özellikle büyük şehirlerden aldığı göç nedeniyle inşaat alanında yine en çok ilgiyi çeken Bodrum'da halen devam eden 100 civarında inşaat projesi devam ediyor. Yeni yapılan projelerde öyle enteresan fiyat politikalarıyla karşılaşıyorsunuz ki, ister istemez insanın aklı karışmıyor değil. Öncelikle inşaat sektöründe enflasyon yaşanması, "çok fazla ev var" olarak algılanmamalı. Burada önemli olan, yapılan işlerin kalitesi, yeri ve alıcıya verdiği hizmetler olarak algılanmalı. Bodrum'un inşaat maliyetleri oldukça yüksek. Toprak alımıyla başlayan maliyetler, toprağın işlenmesi, yaz sezonu ile gelen inşaat yasağı ve yatırımınızı bir an önce tamamlayarak onu paraya dönüştürmek için harcadığınız iş gücü ile birleşince bir çok kente göre çok daha büyük maliyetlerle karşılaşıyorsunuz. Bunu kabul ediyorum tabii. Ancak bir başka sorun da, hak etmeyen evlerin, olmadık paralarla alıcılara pazarlanması. Bu nedenle hala alıcısıyla buluşamamış bir çok proje satılmayı bekliyor. Yani hem ürün fazla, hem de fiyatlar çok yüksek.

Ulusal bir marka gelip Bodrum'da yaptığı yatırımla bir proje oluşturabilir. Bu projeyi aslında ederinden daha fazla meblağlarla da çevresindeki eşine dostuna satabilir. Bu o bölgede otomatik olarak bir emsal teşkil edince, bu kez çevresinde bulunan diğer projeler de kendi fiyatlarını o seviyeye çekiyorlar. Bu da özellikle Bodrum'da fiyatların yükselmesine neden oluyor. Şöyle bir baktığınızda 600 bin TL,  800 bin TL, veya 1 milyon TL üzerinde satılan evlerin fazlalığından da ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

Biz kendi inşaatımızı yaparken bunların hepsini hesapladık. Sektördeki deneyimlerimiz ile harmanlayarak, insanlara maksimum fayda sağlayan, uzun vadede minimum sorun çıkartacak ürünlerle evlerimizi yaptık. Hatta 50 tonluk bir araç geçse de kırılmayacak rögar kapaklarına kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar hesapladık. O kadar ince hesapladığımız detaylar var ki, maliyetleri nedeniyle bugün bir çok inşaatta kullanılmayan ürünler kullandık. Maliyetlerin küçük hesaplarıyla ilgilenmedik. Bizim temel hedefimiz, gerçekten üst düzeyde bir inşaat kalitesi olan, en düzgün işçilik ve en iyi markaları bir araya getirerek bir ürün hayata getirmekti. Bunu da yaptığımıza inanıyorum. Satış fiyatlarımız, inşaat maliyetleri ve kalitesi düşünüldüğünde oldukça düşük. Bu kalitede bir inşaatı, Yalıkavak, Gümüşlük gibi koylarda yapmış olsam, aynı maliyetlere çok daha yüksek kar marjıyla, hızla alıcı bulabilirdim. Ancak ben yaşadığım bölgeye yatırım yapmak, buraya bir değer katmak için ilk projemizi Turgutreis'te hayata geçirdik. Şensa olarak, yine böyle butik projeleri hayata geçireceğiz."

Yeni Proje Haberleri

Etiketler

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Omran İnşaat'tan iki yeni proje!
  Omran İnşaat'tan iki yeni proje!

  Türkiye pazarına büyüme hedefiyle giren Omran İnşaat, ilk büyük konut projesi 'Kasr-ı Âlâ'dan sonra 'Kasr-ı-Derya' ve 'Kasrı-Ahsen' projelerini hayata geçirmek üzere düğmeye bastı. Lüks segment konut üretiminde marka olmayı hedefleyen Omran İnşaat ilk etapta 700 milyon TL'lik yatırım öngörüyor.

 • Avend Beytepe tanıtıldı
  Avend Beytepe tanıtıldı

  “Daha iyi bir yaşam düşünüyorum; Öyleyse Avend Beytepe” sloganı ile yola çıkan Avend Beytepe Projesi, iş, siyaset ve cemiyet dünyasını bir araya getiren organizasyon ile lansmanını gerçekleştirdi.

 • Ant Yapı İngiltere’deki beşinci projesinin startını verdi
  Ant Yapı İngiltere’deki beşinci projesinin startını verdi

  Ant Yapı’nın İngiltere’deki merkez ofisi Ant Yapı UK; 20-22 Eaton Place Konut Projesi’ni tamamlayarak, ülkedeki beşinci projesi olan Apex House ile 163 konutluk komplekse imza atacak. Yatırım değeri 42 milyon pound değerinde olan projenin 2020 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

 • ÇamlıYaka Konakları Satışa Çıkıyor
  ÇamlıYaka Konakları Satışa Çıkıyor

  Gayrimenkul sektörünün öncü ve yenilikçi firmalarından Ege Yapı, Anadolu Yakası’nın gözde yaşam bölgesi Çekmeköy’de, 110 milyon TL yatırımla yaklaşık 19 bin metrekare alan üzerinde geliştirdiği yeni projesi ÇamlıYaka Konakları’nı, 27 Eylül 2018 Perşembe günü düzenlenen lansman toplantısında tanıttı.

 • Evora İzmir’de Ön Talep süreci başlıyor
  Evora İzmir’de Ön Talep süreci başlıyor

  Emlak Konut GYO güvencesi ve gayrimenkul sektörünün önde gelen iki dev markası Teknik Yapı – Halk GYO kalitesiyle yükselecek EVORA İZMİR projesinde ön talep toplanmaya başlıyor.

 • Tüfekçioğlu Grup Verra Suites Beykoz projesine başladı
  Tüfekçioğlu Grup Verra Suites Beykoz projesine başladı

  Ankara’nın köklü firmalarından Tüfekçioğlu Grup yarım asırlık bilgi birikimi ve tecrübesiyle İstanbul’a açılıyor. İstanbul’un en gözde semtlerinden Beykoz sırtlarında Tabanlıoğlu Mimarlık işbirliğiyle ‘Verra Suites Beykoz’ adlı konut projesinin inşaatına başlayan grup, ayrıca mobilya ve eğitim sektörlerinde de yeni yatırımlar planlıyor.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.