|   |   |  Sürpriz Misafirler İçin Son Dakika Temizliği

Sürpriz Misafirler İçin Son Dakika Temizliği

Özellikle çalışan insanlar için ev temizliği dönem dönem angarya haline gelebilir. Evinizi tamamen kendi haline bıraktığınız bir zamanda, aniden geleceğini haber aldığınız misafirlere mahcup olmak da istemezsiniz. Sürpriz misafirler için son dakika temizliğinin püf noktalarını biliyor musunuz?

Sürpriz Misafirler İçin Son Dakika Temizliği

İşten çıkan eşiniz, arkadaşını ve eşini akşam film izlemeye çağırdı. Belki bir komşunuz ya da yakınınız bir iki saat içinde uğrayacaklarını söyledi. Sizin ise işten çıkıp darmadağın bıraktığınız evinizi toparlamak için çok az zamanınız var. Paniğe kapılmayın, pratik bazı öneriler ile kısa zamanda evinizi toparlamanız mümkün.

Son dakika temizliğinin en basit kuralı, normal zamanda hiç uygulamaya koymayacağınız bir hileye dayanıyor. Bu hile, görünmediği sürece döküntü döküntü değildir. Yani evinizi misafire hazır hale getirmek için çoğunluğu göz önünden kaldırmaktan oluşan bir çalışmaya girişeceksiniz.

Hızlı ve etkili bir temizlik için önemli olan öncelikleri belirlemek. Zaman kısıtlı olduğu için misafirlerinizin evin içinde kullanacağı rotayı takip ederek toparlamaya başlayın. Kapının girişinde atılmış ayakkabılar, belki birikmiş paltolar ve tozlu paspasınızı elden geçirin.

Derle toparla sakla

Sonra misafir odanıza ilerleyip ortalıkta görünen ve odaya ait olmayan tüm eşyaları toparlayın. Hepsinin yerini bulamayacak kadar az zamanınız varsa, bir çamaşır sepetine doldurup geçici bir süre yatak odanızın bir köşesine bırakabilirsiniz.

Sırada mutfağı toparlamak var. Makineniz temiz bulaşık doluysa onları boşaltacak zamanınız olmayabilir. Bir tepsiye dizdiğiniz kirli tabak çanağı, akşam yıkamak üzere varsa bir boş mutfak dolabına yoksa, fırınınızın içine koyun. Tezgahı silin, ocağınızı havlu kağıt ile temizleyin.

Mutfaktan sonra banyoyu kontrol etmelisiniz. Lavabonuzu hızlıca fırça ve deterjan yardımıyla yıkayıp, banyoya dağıttığınız tüm kozmetikleri hızlıca toparlayıp yatak odanıza götürün. Klozetiniz de temizse, yerleri temizlemek için en pratik yöntem hafifçe ıslattığınız zemini kağıt havlu ile silmektir.

Eğer hala zamanınız varsa, evinizin girişini, salonu ve koridorları hızlıca elektrik süpürgesiyle temizleyebilirsiniz. Böylece kısacık zamanda toparlanmış bir eviniz oldu. İsterseniz, misafirlere ne ikram edeceğinizi düşünmeye başlayın. Ve bu arada unutmayın, ertesi gün sizi gerçek bir temizlik bekliyor.

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Kordon İstanbul ve Batışehir’de tarihi kampanya için son gün 30 Haziran!
  Kordon İstanbul ve Batışehir’de tarihi kampanya için son gün 30 Haziran!

  Bulunduğu bölgeye değer katan ödüllü projelerin markası Ege Yapı, 30 Haziran’a kadar ister yaşamın devam ettiği Batışehir’den ister 2019 yılının sonunda teslim edilecek Kordon İstanbul’dan “banka kredili satışlarda %20 indirim, sadece %5 peşinat imkânı ve %0,98 oranla 120 ay vade fırsatı” ile ev sahibi yapıyor.

 • Elite Concept’te 586 bin TL’den başlayan fiyatlar!
  Elite Concept’te 586 bin TL’den başlayan fiyatlar!

  Şua İnşaat tarafından Kadıköy Fikirtepe’de inşa edilen Elite Concept projesinin 1+1 daireleri yatırımcılar başta olmak üzere yalnız yaşayanlar, yabancı iş insanları, üniversite öğrencileri ve yeni evli çiftlerden yoğun ilgi görüyor.

 • Mod İstanbul'da yüzde 1 peşinat fırsatı!
  Mod İstanbul'da yüzde 1 peşinat fırsatı!

  Ortadoğu Grup, İstanbul'un hızla gelişen bölgesi Kağıthane'de hayata geçirdiği Mod İstanbul projesinde düzenlediği kampanya kapsamında yüzde 1 peşinat ile ev sahibi olma fırsatı sunuyor.

 • Yüzde 20 net indirim Prava Kartal’da!
  Yüzde 20 net indirim Prava Kartal’da!

  İstanbul Kartal'da İtibar İnşaat tarafından inşa edilen Prava Kartal projesi de “Yeni Türkiye’nin inşasında hep birlikteyiz” diyerek yüzde 20 indirim kampanyasına dahil oldu.

 • Skyland İstanbul’da Peşin Alımlarda Yüzde 20 İndirim kampanyası başlıyor
  Skyland İstanbul’da Peşin Alımlarda Yüzde 20 İndirim kampanyası başlıyor

  Eroğlu Gayrimenkul, kamudan gelen KDV ve tapu harcı indirimine destek vererek, hayal gibi bir hayat yaşamak isteyenlere peşin ve banka kredili alımlarda yüzde 20 indirim imkanı tanıyor. 15 Haziran’a kadar devam edecek kampanya dahilinde yatırımcılar, yüzde 5 peşinat ve 0,98’den başlayan vade farkı ile, Skyland İstanbul’da ev ya da ofis sahibi olmanın avantajına sahip oluyor.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.