|   |   |  Sürpriz Misafirler İçin Son Dakika Temizliği

Sürpriz Misafirler İçin Son Dakika Temizliği

Özellikle çalışan insanlar için ev temizliği dönem dönem angarya haline gelebilir. Evinizi tamamen kendi haline bıraktığınız bir zamanda, aniden geleceğini haber aldığınız misafirlere mahcup olmak da istemezsiniz. Sürpriz misafirler için son dakika temizliğinin püf noktalarını biliyor musunuz?

Sürpriz Misafirler İçin Son Dakika Temizliği

İşten çıkan eşiniz, arkadaşını ve eşini akşam film izlemeye çağırdı. Belki bir komşunuz ya da yakınınız bir iki saat içinde uğrayacaklarını söyledi. Sizin ise işten çıkıp darmadağın bıraktığınız evinizi toparlamak için çok az zamanınız var. Paniğe kapılmayın, pratik bazı öneriler ile kısa zamanda evinizi toparlamanız mümkün.

Son dakika temizliğinin en basit kuralı, normal zamanda hiç uygulamaya koymayacağınız bir hileye dayanıyor. Bu hile, görünmediği sürece döküntü döküntü değildir. Yani evinizi misafire hazır hale getirmek için çoğunluğu göz önünden kaldırmaktan oluşan bir çalışmaya girişeceksiniz.

Hızlı ve etkili bir temizlik için önemli olan öncelikleri belirlemek. Zaman kısıtlı olduğu için misafirlerinizin evin içinde kullanacağı rotayı takip ederek toparlamaya başlayın. Kapının girişinde atılmış ayakkabılar, belki birikmiş paltolar ve tozlu paspasınızı elden geçirin.

Derle toparla sakla

Sonra misafir odanıza ilerleyip ortalıkta görünen ve odaya ait olmayan tüm eşyaları toparlayın. Hepsinin yerini bulamayacak kadar az zamanınız varsa, bir çamaşır sepetine doldurup geçici bir süre yatak odanızın bir köşesine bırakabilirsiniz.

Sırada mutfağı toparlamak var. Makineniz temiz bulaşık doluysa onları boşaltacak zamanınız olmayabilir. Bir tepsiye dizdiğiniz kirli tabak çanağı, akşam yıkamak üzere varsa bir boş mutfak dolabına yoksa, fırınınızın içine koyun. Tezgahı silin, ocağınızı havlu kağıt ile temizleyin.

Mutfaktan sonra banyoyu kontrol etmelisiniz. Lavabonuzu hızlıca fırça ve deterjan yardımıyla yıkayıp, banyoya dağıttığınız tüm kozmetikleri hızlıca toparlayıp yatak odanıza götürün. Klozetiniz de temizse, yerleri temizlemek için en pratik yöntem hafifçe ıslattığınız zemini kağıt havlu ile silmektir.

Eğer hala zamanınız varsa, evinizin girişini, salonu ve koridorları hızlıca elektrik süpürgesiyle temizleyebilirsiniz. Böylece kısacık zamanda toparlanmış bir eviniz oldu. İsterseniz, misafirlere ne ikram edeceğinizi düşünmeye başlayın. Ve bu arada unutmayın, ertesi gün sizi gerçek bir temizlik bekliyor.

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bina otoparkları nasıl düzenlenir?
  Bina otoparkları nasıl düzenlenir?

  Bina otoparkları, bir binayı çeşitli amaçlar için kullanan özel ve tüzel kişilere ait ulaşım ve taşıma araçları için bu binanın içinde veya bu binanın oturduğu parselde açık veya kapalı olarak düzenlenen yerlerdir.

 • Ada, pafta, parsel ne demektir?
  Ada, pafta, parsel ne demektir?

  Emlak ve inşaat sektöründe sıkça karşılaştığımız ada, pafta ve parsel terimlerinin anlamı nedir? Farklı kullanımları ve çeşitleri var mıdır?

 • Melikgazi’de 56 daire sahiplerine teslim edildi
  Melikgazi’de 56 daire sahiplerine teslim edildi

  Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Küçükali Mahallesi’nde Kentsel dönüşüm projesi kapmasında inşa edilen 56 dairelik konutların düzenlenen tören ile anahtarlarının teslim edildiğini söyledi.

 • Bağdat Caddesi'nde fiyatlar eridi
  Bağdat Caddesi'nde fiyatlar eridi

  AYİDER Başkanı Tavukçuoğlu, Bağdat Caddesi'nde yüzde 85'lere varan arsa maliyetleri nedeniyle çok hızlı artan fiyatların 2 yıldır düşüşte olduğunu belirterek, "Ortalama yüzde 30 olan düşüşler, bazı yerlerde yüzde 40'ları aştı" dedi.

 • MESA CADDE hayata geçiyor!
  MESA CADDE hayata geçiyor!

  Gayrimenkul sektörünün güçlü temsilcileri MESA, ASLAN YAPI ve CABA ortaklığında Maltepe’de yükselen MESA CADDE adalar manzarasının yanı sıra sahil aksına yürüme mesafesindeki benzersiz konumu ve ulaşım kolaylıklarıyla da öne çıkıyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.