|   |   |  Sürpriz Misafirler İçin Son Dakika Temizliği

Sürpriz Misafirler İçin Son Dakika Temizliği

Özellikle çalışan insanlar için ev temizliği dönem dönem angarya haline gelebilir. Evinizi tamamen kendi haline bıraktığınız bir zamanda, aniden geleceğini haber aldığınız misafirlere mahcup olmak da istemezsiniz. Sürpriz misafirler için son dakika temizliğinin püf noktalarını biliyor musunuz?

Sürpriz Misafirler İçin Son Dakika Temizliği

İşten çıkan eşiniz, arkadaşını ve eşini akşam film izlemeye çağırdı. Belki bir komşunuz ya da yakınınız bir iki saat içinde uğrayacaklarını söyledi. Sizin ise işten çıkıp darmadağın bıraktığınız evinizi toparlamak için çok az zamanınız var. Paniğe kapılmayın, pratik bazı öneriler ile kısa zamanda evinizi toparlamanız mümkün.

Son dakika temizliğinin en basit kuralı, normal zamanda hiç uygulamaya koymayacağınız bir hileye dayanıyor. Bu hile, görünmediği sürece döküntü döküntü değildir. Yani evinizi misafire hazır hale getirmek için çoğunluğu göz önünden kaldırmaktan oluşan bir çalışmaya girişeceksiniz.

Hızlı ve etkili bir temizlik için önemli olan öncelikleri belirlemek. Zaman kısıtlı olduğu için misafirlerinizin evin içinde kullanacağı rotayı takip ederek toparlamaya başlayın. Kapının girişinde atılmış ayakkabılar, belki birikmiş paltolar ve tozlu paspasınızı elden geçirin.

Derle toparla sakla

Sonra misafir odanıza ilerleyip ortalıkta görünen ve odaya ait olmayan tüm eşyaları toparlayın. Hepsinin yerini bulamayacak kadar az zamanınız varsa, bir çamaşır sepetine doldurup geçici bir süre yatak odanızın bir köşesine bırakabilirsiniz.

Sırada mutfağı toparlamak var. Makineniz temiz bulaşık doluysa onları boşaltacak zamanınız olmayabilir. Bir tepsiye dizdiğiniz kirli tabak çanağı, akşam yıkamak üzere varsa bir boş mutfak dolabına yoksa, fırınınızın içine koyun. Tezgahı silin, ocağınızı havlu kağıt ile temizleyin.

Mutfaktan sonra banyoyu kontrol etmelisiniz. Lavabonuzu hızlıca fırça ve deterjan yardımıyla yıkayıp, banyoya dağıttığınız tüm kozmetikleri hızlıca toparlayıp yatak odanıza götürün. Klozetiniz de temizse, yerleri temizlemek için en pratik yöntem hafifçe ıslattığınız zemini kağıt havlu ile silmektir.

Eğer hala zamanınız varsa, evinizin girişini, salonu ve koridorları hızlıca elektrik süpürgesiyle temizleyebilirsiniz. Böylece kısacık zamanda toparlanmış bir eviniz oldu. İsterseniz, misafirlere ne ikram edeceğinizi düşünmeye başlayın. Ve bu arada unutmayın, ertesi gün sizi gerçek bir temizlik bekliyor.

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Rize’deki O bina için yıkım kararı verildi 
  Rize’deki O bina için yıkım kararı verildi 

  Rize’de 2 Ağustos’ta yaşanan selde gündeme gelen Muradiye beldesinde dere yatağına inşa edilen 7 katlı bina için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bina arazisinin kamulaştırılarak yıkımına karar verdi.

 • Biga’da Revizyon İmar Planı askıya çıktı
  Biga’da Revizyon İmar Planı askıya çıktı

  Çanakkale’nin Biga ilçesinde, Biga 1/5000 ölçekli ilave + Revizyon Nazım İmar Planları ve Biga 1/1000 ilave + Revizyon Uygulama İmar Planları Kaymakamlık onayının ardından askıya çıktı.

 • Sinpaş Country’de oksijen çarpabilir!
  Sinpaş Country’de oksijen çarpabilir!

  Sinpaş’ın, İstanbul’un nadide kalmış yeşil vahalarından biri olan ve temiz havasıyla olduğu kadar doğasıyla da tercih edilen Aydos Ormanı’na komşu projesi Sinpaş Country, sınırlı sayıda özel dekorasyonlu daireleriyle sağlıklı ve sportif yaşam tarzının kapılarını aralıyor.

 • Yaşamın ve yatırımın merkezinde 3+1 daireler
  Yaşamın ve yatırımın merkezinde 3+1 daireler

  Elite Concept’te ve 3+1 dairelerde yüzde 10 indirim, yüzde 10 peşin, 10 yıl 0.98 faiz ya da 5 yıl sıfır faiz fırsatına ek peşinde yüzde 20 indirim ve kişiye özel ödeme planı sunuluyor.

 •  Muğla’da konut satışları 2018 Ağustos'ta azaldı 
   Muğla’da konut satışları 2018 Ağustos'ta azaldı 

  Türkiye İstatistik Kurumu 2018 yılı Ağustos ayı Konut Satış İstatistiklerini yayımladı. Bu kapsamda TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ tarafından verilen bilgiye göre Muğla’da konut satışları yüzde 15,2 azaldı.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.