|   |   |  Sürpriz Misafirler İçin Son Dakika Temizliği

Sürpriz Misafirler İçin Son Dakika Temizliği

Özellikle çalışan insanlar için ev temizliği dönem dönem angarya haline gelebilir. Evinizi tamamen kendi haline bıraktığınız bir zamanda, aniden geleceğini haber aldığınız misafirlere mahcup olmak da istemezsiniz. Sürpriz misafirler için son dakika temizliğinin püf noktalarını biliyor musunuz?

Sürpriz Misafirler İçin Son Dakika Temizliği

İşten çıkan eşiniz, arkadaşını ve eşini akşam film izlemeye çağırdı. Belki bir komşunuz ya da yakınınız bir iki saat içinde uğrayacaklarını söyledi. Sizin ise işten çıkıp darmadağın bıraktığınız evinizi toparlamak için çok az zamanınız var. Paniğe kapılmayın, pratik bazı öneriler ile kısa zamanda evinizi toparlamanız mümkün.

Son dakika temizliğinin en basit kuralı, normal zamanda hiç uygulamaya koymayacağınız bir hileye dayanıyor. Bu hile, görünmediği sürece döküntü döküntü değildir. Yani evinizi misafire hazır hale getirmek için çoğunluğu göz önünden kaldırmaktan oluşan bir çalışmaya girişeceksiniz.

Hızlı ve etkili bir temizlik için önemli olan öncelikleri belirlemek. Zaman kısıtlı olduğu için misafirlerinizin evin içinde kullanacağı rotayı takip ederek toparlamaya başlayın. Kapının girişinde atılmış ayakkabılar, belki birikmiş paltolar ve tozlu paspasınızı elden geçirin.

Derle toparla sakla

Sonra misafir odanıza ilerleyip ortalıkta görünen ve odaya ait olmayan tüm eşyaları toparlayın. Hepsinin yerini bulamayacak kadar az zamanınız varsa, bir çamaşır sepetine doldurup geçici bir süre yatak odanızın bir köşesine bırakabilirsiniz.

Sırada mutfağı toparlamak var. Makineniz temiz bulaşık doluysa onları boşaltacak zamanınız olmayabilir. Bir tepsiye dizdiğiniz kirli tabak çanağı, akşam yıkamak üzere varsa bir boş mutfak dolabına yoksa, fırınınızın içine koyun. Tezgahı silin, ocağınızı havlu kağıt ile temizleyin.

Mutfaktan sonra banyoyu kontrol etmelisiniz. Lavabonuzu hızlıca fırça ve deterjan yardımıyla yıkayıp, banyoya dağıttığınız tüm kozmetikleri hızlıca toparlayıp yatak odanıza götürün. Klozetiniz de temizse, yerleri temizlemek için en pratik yöntem hafifçe ıslattığınız zemini kağıt havlu ile silmektir.

Eğer hala zamanınız varsa, evinizin girişini, salonu ve koridorları hızlıca elektrik süpürgesiyle temizleyebilirsiniz. Böylece kısacık zamanda toparlanmış bir eviniz oldu. İsterseniz, misafirlere ne ikram edeceğinizi düşünmeye başlayın. Ve bu arada unutmayın, ertesi gün sizi gerçek bir temizlik bekliyor.

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bakan Kurum: ‘Sur Yapı Antalya örnek bir şehircilik projesi’
  Bakan Kurum: ‘Sur Yapı Antalya örnek bir şehircilik projesi’

  T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Sur Yapı’nın Kepez-Santral bölgesindeki projesini ziyaret etti. Projenin Antalya ve bölge için çok önemli olduğunu vurgulayan Bakan Kurum, “Antalya projesi tüm Türkiye’ye örnek bir şehircilik modeli” dedi.

 • Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranını 0,98'e indirdi
  Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranını 0,98'e indirdi

  Ziraat Bankası, kendisi ile aktif olarak kredili çalışan firmalardan konut satın alacak müşterilerine aylık yüzde 0,98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 bin liraya kadar konut kredisi kullanma imkanı sunacak.

 • 2018 Kasım Hazır Beton Endeksi açıklandı
  2018 Kasım Hazır Beton Endeksi açıklandı

  Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2018 Kasım Ayı Raporu’nu açıkladı.

 • Yeni şehircilik kavramının tüm bileşenleri Büyükyalı'da hayat buluyor
  Yeni şehircilik kavramının tüm bileşenleri Büyükyalı'da hayat buluyor

  Farklı alanlarda ihtiyacı doğru tespit eden gayrimenkul projelerini baştan sona tasarlayan ve işleten Özak GYO’nun Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, iş dünyasının liderlerini buluşturan Türkiye'nin en güçlü fikir platformu MARKA Konferansı'nda, "yeni şehircilik" akımını anlattı.

 • Alya Grandis'in yüzde 60’ı tamamlandı
  Alya Grandis'in yüzde 60’ı tamamlandı

  Akkuş Gayrimenkul’ün Lübnan merkezli BOSS4 şirketiyle birlikte İstanbul Beylikdüzü bölgesinde hayata geçirdiği Alya Grandis projesinde sona gelindi. Alya Grandis projesinin anahtar teslimlerine Ağustos 2019’da başlanacak.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.