|   |   | 

Sürpriz Misafirler İçin Son Dakika Temizliği

Özellikle çalışan insanlar için ev temizliği dönem dönem angarya haline gelebilir. Evinizi tamamen kendi haline bıraktığınız bir zamanda, aniden geleceğini haber aldığınız misafirlere mahcup olmak da istemezsiniz. Sürpriz misafirler için son dakika temizliğinin püf noktalarını biliyor musunuz?

Sürpriz Misafirler İçin Son Dakika Temizliği

İşten çıkan eşiniz, arkadaşını ve eşini akşam film izlemeye çağırdı. Belki bir komşunuz ya da yakınınız bir iki saat içinde uğrayacaklarını söyledi. Sizin ise işten çıkıp darmadağın bıraktığınız evinizi toparlamak için çok az zamanınız var. Paniğe kapılmayın, pratik bazı öneriler ile kısa zamanda evinizi toparlamanız mümkün.

Son dakika temizliğinin en basit kuralı, normal zamanda hiç uygulamaya koymayacağınız bir hileye dayanıyor. Bu hile, görünmediği sürece döküntü döküntü değildir. Yani evinizi misafire hazır hale getirmek için çoğunluğu göz önünden kaldırmaktan oluşan bir çalışmaya girişeceksiniz.

Hızlı ve etkili bir temizlik için önemli olan öncelikleri belirlemek. Zaman kısıtlı olduğu için misafirlerinizin evin içinde kullanacağı rotayı takip ederek toparlamaya başlayın. Kapının girişinde atılmış ayakkabılar, belki birikmiş paltolar ve tozlu paspasınızı elden geçirin.

Derle toparla sakla

Sonra misafir odanıza ilerleyip ortalıkta görünen ve odaya ait olmayan tüm eşyaları toparlayın. Hepsinin yerini bulamayacak kadar az zamanınız varsa, bir çamaşır sepetine doldurup geçici bir süre yatak odanızın bir köşesine bırakabilirsiniz.

Sırada mutfağı toparlamak var. Makineniz temiz bulaşık doluysa onları boşaltacak zamanınız olmayabilir. Bir tepsiye dizdiğiniz kirli tabak çanağı, akşam yıkamak üzere varsa bir boş mutfak dolabına yoksa, fırınınızın içine koyun. Tezgahı silin, ocağınızı havlu kağıt ile temizleyin.

Mutfaktan sonra banyoyu kontrol etmelisiniz. Lavabonuzu hızlıca fırça ve deterjan yardımıyla yıkayıp, banyoya dağıttığınız tüm kozmetikleri hızlıca toparlayıp yatak odanıza götürün. Klozetiniz de temizse, yerleri temizlemek için en pratik yöntem hafifçe ıslattığınız zemini kağıt havlu ile silmektir.

Eğer hala zamanınız varsa, evinizin girişini, salonu ve koridorları hızlıca elektrik süpürgesiyle temizleyebilirsiniz. Böylece kısacık zamanda toparlanmış bir eviniz oldu. İsterseniz, misafirlere ne ikram edeceğinizi düşünmeye başlayın. Ve bu arada unutmayın, ertesi gün sizi gerçek bir temizlik bekliyor.

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • IFC’den, Greenox’a “EDGE” Yeşil Bina Sertifikası
  IFC’den, Greenox’a “EDGE” Yeşil Bina Sertifikası

  Aycan & Feres İş Ortaklığı tarafından İstanbul’un yatırım açısından değeri yükselen semtlerinden Çeliktepe’de 120 milyon TL yatırımla inşa edilen Greenox projesi, Uluslararası Finans Kurumu (IFC) tarafından başlatılan EDGE Yeşil Bina Sektörel Gelişim Programı kapsamında Türkiye’nin ilk EDGE Yeşil Bina Sertifika almaya hak kazanan binası seçildi.

 • Dünyanın En Gösterişli Evi: Beverly House
  Dünyanın En Gösterişli Evi: Beverly House

  Dünyanın en gösterişli ve pahalı evlerinden birisi Los Angeles’ta yer alıyor. Beverly House, eşsiz tasarımları barındıran iç mekanı, şahane bahçesi ve ev sahipliği yaptığı ünlü isimler ile diğerlerinden ayrılıyor.

 • Uluslararası gayrimenkul lobisi kurulmalı!
  Uluslararası gayrimenkul lobisi kurulmalı!

  GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘Gayrimenkul Alanında Uluslararası Lobi’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında Yabancı Kurumsal Yatırımcı ve Gayrimenkul Lobisi konusu ele alındı.

 • Aykonut’un 20 yıllık çilesi sona eriyor!
  Aykonut’un 20 yıllık çilesi sona eriyor!

  Aydın ilinin Güzelhisar mahallesinde 19 yıl önce kurulan ancak ev sahibi olmak isteyen üyelerini mağdur eden Aykonut’un çilesi için büyük adım atıldı. Aykonut Yapı Kooperatifi, Sökeli İnşaat Firması Yavuzlar ile sözleşme imzalarken, 20 yıllık çilenin sona erdirilmesi için harekete geçildi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer