|   |   | 

Tabanlıoğlu Mimarlık'a 3 Ödül!

Türkiye mimarlığının öncü ofisi Tabanlıoğlu, birbiri ardına aldığı uluslararası ödüllerle başarılarını tescillendirmeye devam ediyor.

Tabanlıoğlu Mimarlık'a 3 Ödül!

Tabanlıoğlu Mimarlık, aynı proje ile iki ayrı Yarışmada 4 gün arayla 3 prestijli ödül birden almanın gururunu yaşadı. Tabanlıoğlu, aldığı bu prestijli ödüller kadar, aynı proje ile ve birkaç gün arayla elde ettiği bu benzersiz başarı ile de, uluslararası arenada yine tüm dikkatleri üzerinde topladı. 
 
Tabanlıoğlu Mimarlık ESAS Aeropark projesi ile; önce dünyanın en önemli mimari değerlendirmelerinden Leaf International Awards 2014’te “Yılın Karma Yapısı” dalında büyük ödüle layık görülürken, 4 gün sonra ise aynı proje ile International Property Awards’da beş yıldızla “Türkiye’nin En İyi Yapısı” ve “Avrupa’nın En İyi Karma Yapısı” seçilerek iki ödül birden aldı. 
 
Ulusal ve uluslararası alanda birçok özgün projeyi hayata geçiren Tabanlıoğlu Mimarlık, birbiri ardına aldığı ödüllerle başarılı çalışmalarını tescillendirmeye devam ediyor. Türk mimarlığının uluslararası markası Tabanlıoğlu Mimarlık, iki ayrı yarışmada ESAS Gayrimenkul’e ait ESAS Aeropark projesi ile birbiri ardına elde ettiği 3 ayrı birincilik ile ulusal ve uluslararası birçok başarısını tescil eden ödüllerine yenilerini ekledi. Tabanlıoğlu Mimarlık, aldığı son prestijli ödüller kadar, aynı proje ile 4 gün içinde 3 ödül birden almasıyla da mimarlık dünyasında dikkatleri yine üzerine topladı.
 
Leaf International Awards 2014 zaferi
 
Bugüne kadar ulusal olduğu kadar birçok uluslararası prestijli ödülü Türkiye’ye getiren Tabanlıoğlu Mimarlık, on dördüncüsü düzenlenen ve dünyanın farklı ülkelerinden güncel, yenilikçi projelerinin katıldığı, Leaf International Awards 2014’ten de zaferle çıktı. Tabanlıoğlu Mimarlık ESAS Aeropark projesi ile, dünyanın en önemli mimari değerlendirmeleri arasında yer alan Leaf International Awards 2014’te “Mixed-Use Building of the Year / Yılın Karma Yapısı” dalında büyük ödüle layık görüldü.
 
Mimarlık dünyasının ünlü isimleri seçti
 
Bu prestijli yarışmanın yapı ve proje dallarında 13 farklı kategorideki değerlendirmeleri, Carlo Castelli (AECOM) Alan Crawford (Crawford Partnership), Firas Hnoosh (BDP), Bozana Komljenovic (Zaha Hadid), Rysia Suchecka (NBBJ), Carlo Castelli (AECOM) ve Lev Libeskind (Daniel Libeskind) gibi mimarlık dünyasından ünlü isimlerinden oluşan jüri tarafından yapıldı.
Karma Yapı kategorisinde, CORNELIUS + VÖGE, North Atlantic House, Odense ise Denmark projesi ile birlikte finalde ESAS Gayrimenkul için hayata geçirdiği ESAS Aeropark projesi ile yer alan Tabanlıoğlu Mimarlık’ın rakibi oldu. Yarışma jürisinin yaptığı değerlendirmede; Tabanlıoğlu Mimarlık ESAS Aeropark ile rakiplerini geride bırakarak, 10 Ekim Cuma akşamı Almanya’nın Dusseldorf kentinde gerçekleştirilen ödül töreninde büyük ödüle uzandı.
 
ESAS Aeropark’ın projesinin başarısı jüri değerlendirme raporuna yansıdı
 
Finalde; projelerin yaratıcı, iyi mimarlık örnekleri olarak işverenin beklentilerini karşılamalarının yanı sıra çevresel ve sosyal yarar gözetilerek tasarlanmış olmalarını da değerlendiren ödül jürisinin ESAS Aeopark için hazırladığı raporda; “İki bloğun birbirleri ile ilişkisinden ve arazi üzerinde konumlanmasından doğan yumuşak eğriler, zarif bir akış oluştururken, estetik kazandırıyor. Mütemadi saydam cephe sayesinde dış alanlarla doğru bir görsel ilişki kuruluyor ve böylelikle iç mekanlarda gün ışığından optimum yararlanılıyor” notu yer aldı.
 
International Property Awards’ta Tabanlıoğlu Mimarlık’a çifte ödül
 
Tabanlıoğlu Mimarlık, ESAS Aeropark projesi ile, Leaf International Awards 2014’te elde ettiği bu prestijli başarının üzerinden henüz birkaç gün geçmişken, bu sefer de gayrimenkul dünyasının en yetkin ödüllerinden International Property Awards / Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nde çifte ödül almanın gururunu yaşadı. Tabanlıoğlu Mimarlık ESAS Aeropark projesi ile International Property Awards 2014’de beş yıldızla “Türkiye’nin En İyi Yapısı” ve “Avrupa’nın En İyi Karma Yapısı” seçilerek, iki ödül birden kazandı.
 
“Avrupa’nın En İyisi” unvanı ile “Dünyanın En İyisi” için yarışacak 
 
Tabanlıoğlu Mimarlık ESAS Aeropark ile International Property Awards’da kazandığı bu başarı ile birlikte, “Avrupa’nın En İyisi” unvanı ile “Dünyanın En İyisi” seçilmek için de yarışacak. İlk aşama olarak Afrika, Asya-Pasifik, arabistan, Kanada, Karayibler, Orta ve Güney Amerika, Avrupa, Birleşik Krallık ve ABD birincilerinin seçildiği International Property Awards’ın son aşamasında ise bu bölgelerin tüm birincileri arasından “Dünyanın En İyisi” seçiliyor. International Property Awards’da kategorilerindeki “Dünyanın En İyileri”, Aralık 2014’te Dubai’de gerçekleşecek törende ilan edilecek.
 
Gayrimenkulün en önemlilerinden biri: 
International Property Awards 2014
 
International Property Awards -Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri; mimari, yatırım ve gayrimenkul sektörünü temsilen farklı disiplinlerden 70 üyesiyle, 1995 yılından bu yana alanındaki dünya en önemli değerlendirme platformlarından biri olarak kabul ediliyor. Tabanlıoğlu Mimarlık’a, ESAS Aeropark projesi ile International Property Awards’da layık görüldüğü “Türkiye’nin En İyi Yapısı” ve “Avrupa’nın En İyi Karma Yapısı” ödüllerini, 14 Ekim’de Londra’da düzenlenen törenle verildi.
 
Melkan Gürsel Tabanlıoğlu:
“Nadir yaşanabilecek farklı bir gurur”
 
Tabanlıoğlu Mimarlık’ın birbiri ardına aldığı ödülleri değerlendiren Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, “Farklı coğrafyalarda gerçekleştirdiğimiz birçok proje ile bugüne kadar birçok ulusal ve uluslararası prestijli ödül aldık. Aldığımız her bir ödül, bizler için ayrı bir mutluluk, gurur ve motivasyon kaynağı oldu. Ancak bu son kazandığımız uluslararası ödüller, taşıdıkları anlam ve prestijleri kadar, aynı proje ile ve birkaç gün arayla layık görülmemiz açısından bize nadir gerçekleşecek farklı bir gurur da yaşattı” dedi. 
 
Murat Tabanlıoğlu:
 
“Ödülleri, tüm Türkiye ile paylaşıyoruz”
 
Murat Tabanlıoğlu da, "ESAS Aeropark projemizin yakaladığı başarı, Türkiye’nin ekonomiden ticarete, gayrimenkulden havacılık sektörüne kadar birçok alanda kat ettiği mesafeyi de işaret ediyor. Bu anlamda ödüllerimizi, tüm Türkiye ile paylaşıyoruz” diyerek, başta Tabanlıoğlu Mimarlık’a bu projeyi gerçekleştirme fırsatı veren Esas Holding olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Tabanlıoğlu Mimarlık’ın son dönemdeki ödülleri:
 
Building Design’ın Dünya Mimarlığı ilk 100 listesinde 2014 yılında 66’ıncı sırada yer alan Tabanlıoğlu Mimarlık, projeleri ile de birçok ulusal ve uluslararası ödüle layık bulunmuştur. MEA – Middle East Architect Award 2010’da ‘Yılın Mimarı’ ödülüne birlikte layık bulunan Melkan Gürsel ve Murat Tabanlıoğlu’nun sadece son birkaç yılda aldığı ödüllerden bazıları ise; 2010’da Tripoli Kongre Merkezi ve 2011’de Astana Arena projeleri ile International Property Awards ‘En iyi Kamu Yapısı’ dalında ‘Uluslararası Mimarlık Ödülleri’, Loft Bahçe ve Bodrum Uluslararası Havalimanı projeleri ile sırasıyla 2011 ve 2013 yıllarında RIBA (Britanyalı Mimarlar Kraliyet Enstitüsü) üyesi mimarlar tarafından gerçekleştirilmiş olan projelerinin mükemmelliğini değerlendiren ‘RIBA International Awards’ ödülü, Bodrum Uluslararası Havalimanı ile WAF 2012 ‘Ulaşım Kategorisi Ödülü’, Astana Medya Merkezi ile 2012 Cityscape Global ‘Kamu ve Kültür Kategorisi Ödülü’, Marmara Forum ile ‘2012 ICSC Ödülü’ oldu.
 
2012 yılında olimpiyat stadının tasarımı için düzenlenen ‘Japonya Ulusal Stadyumu Yarışması’nda Tabanlıoğlu projesi, onbir finalist arasında yer aldı. 2013 Mipim Architectural Review ‘Geleceğin Yapıları’ ödüllerinde Yenikapı Transfer Merkezi ve Arkeopark projesi, ‘En İyi Büyük Ölçekli Kent Yapısı’ seçildi. 2013 Architizer A+ Awards’da Loft Bahçe, halk oylamasında (Popular Choice Winner) birinci seçildi. Selçuk Ecza Genel Müdürlük Binası ile WAF 2013 ‘Ofis Dalı Proje Ödülü’ alan Tabanlıoğlu Mimarlık, Big Project Middle East Awards 2013’te, tek mimarlık ödülü olması itibari ile mesleki değeri büyük olan ‘Yılın Mimarı’ seçildi. 
 
Tabanlıoğlu Mimarlık son olarak ESAS Aeropark projesi ile; önce dünyanın en önemli mimari değerlendirmelerinden Leaf International Awards 2014’te “Yılın Karma Yapısı” dalında büyük ödüle layık görülürken, 4 gün sonra ise International Property Awards’da “Türkiye’nin En İyi Yapısı” ve “Avrupa’nın En İyi Karma Yapısı” seçilip iki ödül birden alarak nadir bir başarıya daha imza attı.
 
Tabanlıoğlu Mimarlık’ın bazı güncel projeleri: 
 
İstanbul’da gerçekleşen ilk loft tarzı konut projesi Levent Loft ve onu takip eden RIBA (Britanyalı Mimarlar Kraliyet Enstitüsü) Uluslararası Ödülü sahibi Loft Bahçe. 
 
Dünyanın en eski kapalı çarşılarından birine sahip İstanbul’un ilk çağdaş açık alışveriş ve karma projesi Kanyon. 
Kamuya açık seyir terasıyla Türkiye’nin en yüksek binası Istanbul Sapphire. 
Zorlu Levent, ESAS Aeropark, Selçuk Ecza GM gibi ofis yapıları. 
 
M1 Meydan, Pelican Mall, Marmara Forum, Asmaçatı Balçova, Samsun Piazza gibi çağdaş alışveriş ve kentsel buluşma merkezleri. 
 
WAF Singapur’da 2012 yılında ‘Dünyanın En İyi Ulaşım Projesi’ seçilen Bodrum Hava Limanı Dış Hatlar Terminali. 
İstanbul’da CNN Turk ve Kanal D televizyonlarının yer aldığı ve Ankara’da Doğan Medya Merkezleri ile yine Doğan Medya Grubu için İstanbul Ankara ve İzmir’de baskı tesisleri.
 
Galataport projesi ve tohumu, Türkiye’nin ilk modern sanatlar müzesi İstanbul Modern.
Astana Arena, Astana Media Center, Barış Sarayı gibi, bayındırlık bağlamında olduğu kadar, kamusal alanda da Kazakistan’da sembol olan projeler. 
 
Çeşitli uluslararası yarışmalarda ödüllendirilen ve ülkelerinin onuru olarak anılan; Libya’da Tripoli Kongre Merkezi, Ekvator Ginesi’nde Sipopo Kongre Merkezi, Senegal’de Dakar Kongre Merkezi, Katar – Doha da müze, Dubai’de Crystal Towers gibi geniş yelpazede çeşitli uluslararası projeler.
 
Galleria ve Ataköy Marina, Tarabya Otel, Beyazıt Kütüphanesi ve Atatürk Kültür Merkezi gibi renovasyon projeleri. Milliyet

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Çukurova Balkon’da 4 Seçenekli Kampanya
  Çukurova Balkon’da 4 Seçenekli Kampanya

  Hemen teslim avantajı ve dört seçenekli ödeme kampanyası ile dikkat çeken Çukurova Balkon’da, tamamı peşin ya da yüzde 20 peşin ve yüzde 80 banka kredili alımlarda yüzde 12 indirim fırsatı uygulanıyor.

 • Türk Yatırımcılar Miami'ye Yöneliyor
  Türk Yatırımcılar Miami'ye Yöneliyor

  Türkiye'de alım gücünün yükselmesiyle birlikte Türk yatırımcılar özellikle yurtdışında gayrimenkul sektöründe önemli merkezleri yatırım bölgeleri olarak seçmeye başladı.

 • İnşaat Dünyası Yenilenen YAPEX'de Buluşacak
  İnşaat Dünyası Yenilenen YAPEX'de Buluşacak

  Bu yıl yeni konsepti ile açılacak Yapex Yapı Fuarı, yapı malzemeleri, inşaat teknolojileri, yapı yenileme ve restorasyon alanındaki son ürünlere ve tekniklere ev sahipliği yapacak.

 • Satın Alacağınız Ev Deprem Yönetmeliğine Uygun mu?
  Satın Alacağınız Ev Deprem Yönetmeliğine Uygun mu?

  Türkiye coğrafyasında deprem bölgesi olmayan yer neredeyse yok. Depremselliğin yaygın olduğu ve İstanbul'un da birinci derece deprem bölgesi olduğu ülkemizde ev satın alırken yapının depreme dayanıklı olup olmadığı büyük önem taşıyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer