|   |   |  Talas’ta yapılandırmadan 2 buçuk milyon gelir

Talas’ta yapılandırmadan 2 buçuk milyon gelir

Talas’ta 7143 sayılı kamuya yönelik borçların yeniden yapılandırılması kanunu kapsamında 4 bin 67 başvuru yapıldı. Bu kapsama giren yaklaşık 2.5 milyon TL borcun 1 milyon lirası peşin olarak tahsil edildi.

Talas’ta yapılandırmadan 2 buçuk milyon gelir

 

27 Ağustos Pazartesi sona eren yeniden yapılandırma süresinin son gününün ardından açıklamalarda bulunan Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, emlak, çevre temizlik, ücretler gibi kalemlerden borcu bulunan 4 bin 67 kişinin başvurudan yararlandığını söyledi. 
Başkan Palancıoğlu, yaptığı açıklamada Mayıs ayından bugüne kadar başvuranların 2 bin 572 kişisinin borçlarını peşin yapılandırdığını belirterek, buna karşılık 1 milyon TL gelir elde edildiğini kaydetti. 


Başkan Palancıoğlu, “Borçların yeniden yapılandırılması kapsamında belediyemize yaklaşık dört ayda başvuranların sayısı 4 bin 67 olarak gerçekleşti. Bunların 2 bin 572 kişisi peşin olarak ödemek isterken, bin 495 kişi ise taksitlendirmeyi tercih etti. Peşin ödemek isteyenler 1 milyon TL’lik borcunu Eylül sonuna kadar ödeyebilecek. Taksitlendirmeyi tercih edenlerden ise 1 milyon 400 bin TL gelir elde edilecek. Böylece yaklaşık 2.5 milyon TL değerinde gelir elde edilmiş olacağız” diye konuştu. 


Başkan Palancıoğlu, borçlarını yeniden yapılandırarak belediyenin hizmet ve yatırımlarına katkıda bulanan vatandaşlara teşekkür ederek sözlerini tamamladı. 

 

 

Emlak Vergisi Haberleri

Etiketler

Emlak Vergisi Kategorisindeki diğer haberler

 • Altınordu'da vezneler hafta sonu açık olacak
  Altınordu'da vezneler hafta sonu açık olacak

  Vatandaşların, 2018 yılı ‘emlak ve iş yerlerine ait çevre temizlik vergisi’ 2’nci taksit ödemelerinde sorun yaşamaması için, Altınordu Belediyesi vezneleri hafta sonu da hizmet verecek.

 • Emlak ve çevre temizlik vergisi için son gün 30 Kasım
  Emlak ve çevre temizlik vergisi için son gün 30 Kasım

  Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi’nin 2’nci taksiti için son ödeme tarihinin 30 Kasım olduğunu hatırlatarak, Tepebaşı Belediyesi veznelerinin hafta sonları da hizmet vereceğini belirtti.

 •  Emlak vergisinde ikinci taksit ödemeleri başladı
   Emlak vergisinde ikinci taksit ödemeleri başladı

  2018 yılı emlak vergisi 2. taksit ödemeleri Şehzadeler Belediyesi veznelerinden alınmaya başladı. İsteyen vatandaşlar ödemeleri internet üzerinden online olarak yapabileceği gibi kredi kartı ya da nakit olarak 1 Kasım-30 Kasım 2018 tarihleri arasında belediye veznelerinden de yapabilecek.

 • Başkan Asya’dan vergi affı uyarısı
  Başkan Asya’dan vergi affı uyarısı

  Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 7143 sayılı kanun kapsamında vergi affından faydalanarak yapılandırma yapan vatandaşların ilk taksitlerini ödemeleri için uyarılarda bulundu.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.