|   |   | 

Tarlabaşı360 Arap yatırımcılara ‘örnek proje’ olarak tanıtıldı

Türk Arap Gayrimenkul Yatırım Forumu’nda, Tarlabaşı360 Arap yatırımcılara ‘örnek proje’ olarak tanıtıldı.

Tarlabaşı360 Arap yatırımcılara ‘örnek proje’ olarak tanıtıldı

Dubai Cityscape Fuarı öncesinde, Türk ve Arap yatırımcıların büyük buluşması Gayrimenkul Yatırım Forumu’nda gerçekleşti. Türkiye’nin ilk kentsel yenileme projesi Tarlabaşı360, İstanbul’da düzenlenen Türk Arap Gayrimenkul Yatırım Forumu’nda, Arap yatırımcılara ‘örnek proje’ olarak tanıtıldı. 

::Tarlabaşı360 Projesi

Beyoğlu Belediyesi, Çalık Holding ve TASCA (Türk – Arap Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği) işbirliğiyle düzenlenen Türk Arap Gayrimenkul Forumu, Dubai Cityscape Fuarı öncesinde Türk ve Arap dünyasını İstanbul’da bir araya getirdi. Açılış konuşmasını Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın yaptığı forumda, Çalık Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Feyzullah Yetgin ve TASCA Başkanı Muhammed Adil’in yanı sıra Türk ve Arap gayrimenkul dünyasının önde gelen isimleri katıldı. 

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan açılış konuşmasında, Beyoğlu’nun geçmişten gelen çok kültürlü yapısından bahsederek, kentsel dönüşümle birlikte Tarlabaşı’nın dünya kültürlerinin merkezi olacağını ve Arap kültürünün bu anlamda büyük önem taşıdığını ifade etti. Demircan sözlerini şöyle sürdürdü: 

Tarihten gelen çok kültürlü yapı korunarak, geliştirilecek

‘‘Kentsel dönüşüm fikri, mevcut hayat alanlarını dönüştürerek korumayı esas alan, dünya dostu bir akımdır.  Beyoğlu Belediyesi’nin şehrin farklı bölgelerinde başlattığı, birbirinden bağımsız gibi görünen fakat aslında Beyoğlu’nda büyük değişimin yani bir bütünün parçaları olan dönüşüm projeleri mevcut. Bu projelerden en kapsamlısı da Türkiye’nin ilk kentsel yenileme projesi olarak hayata geçen Tarlabaşı 360. Taksim bölgesi, tarihi ve kültürel değerleri sayesinde İstanbul’da hepimizin gurur duyacağı, tüm kültürlerin buluştuğu yepyeni bir cazibe merkezi olacak. Bu kültür buluşmasında da Arap kültürü çok önemli bir yer taşıyor. Bu sayede turizm açısından ve dolayısıyla da ekonomik açıdan İstanbul’a değer katacak. Yenileme Projesi, katacağı değerler ve hizmet sektörüne dayalı ticari faaliyetlerle bütün bölge için bir değişim başlatacak. Turizm ve nitelikli hizmet sektörüne yapılacak yatırımlar, proje alanı ve çevresi için ekonomik bir canlanma sağlayacak. Tarihi ve kültürel değerlerin korunarak gün yüzüne çıkarılması, İstanbul'un göbeğinde yepyeni bir turistik destinasyon oluşturacak.” 

Dünya kültürleri Tarlabaşı’nda

Türk Arap Gayrimenkul Forumu’nda konuşan Çalık Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Feyzullah Yetgin, Türkiye’de Tarlabaşı 360 Projesi’nin kentsel dönüşümün öncüsü olduğunu ve referans niteliği taşıdığını belirtti ve projedeki ‘Dünya Kültürleri Merkezi’nin yaratacağı fırsatları vurguladı: “Arap ülkelerindeki yatırımcıların İstanbul'daki gayrimenkul tercihinde Avrupa yakası ön plana çıkıyor. Bunun en önemli nedeni Taksim’in Avrupa yakasında olması. Çalık Gayrimenkul’un Tarlabaşı360 projesi ise Taksim’e yakın değil, zaten Taksim’in kalbinde ve bu nedenle de Arap yatırımcılar için bir cazibe merkezi. Yabancı alıcılarda, tercihte hem turistik hem de yatırım düşüncesinin hakim olduğunu görebiliyoruz. Yabancılar ağırlıkla merkezi lokasyonları, rezidans projelerini ve markalı konut projelerini tercih ediyorlar ve Tarlabaşı360 bu anlamda mükemmel bir fırsat sunuyor. Bugün Türk – Arap Gayrimenkul Yatırım Forumu’nda Türk-Arap kardeşliği için bir araya geldik. Burada ortak bir kültür yaratmak istiyoruz. Tarlabaşı360, Taksim ve çevresinin geçmişten gelen, doğal çok kültürlü yapısını da günümüze taşıyacak ve bir “Dünya Kültürlerinin Merkezi” olacak. Bu sayede birlikte ortak bir iş modeli geliştirerek, Arap kültürünü Türkiye’ye daha yakından tanıtma fırsatı yaratacağız. Arapların dünya medeniyetlerine yaptığı katkıyı anlatacak, Arap sanat ve kültürünü sergileyerek geniş kitlelere ulaştıracağız.” 

Forum kapsamında, ‘Gayrimenkul’de Türkler ve Araplar Arasında Yatırım Fırsatları’ konulu bir panel de gerçekleştirildi. TASCA Baskanı Muhammed Adil’in moderatörlüğünde gerçekleşen panelde Çalık Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Feyzullah Yetgin, Türk Arap İlişkileri Uzmanı ve International Business Forum Başkan Yardımcısı Gazi Mısırlı, Ekonomist Ahmed A Al-Jubair ve PwC Türkiye, Ortak, Gayrimenkul Sektörü Lideri Ersun Bayraktaroğlu konuştu. 

Tarlabaşı 360 ‘Kentsel Yenileme’ ile sektörde farklılaştı

Çalık Gayrimenkul, geçtiğimiz Kasım ayında Tarlabaşı360 projesinin ofis ve rezidans bölümlerinin küçük bir kısmının lansmanını gerçekleştirerek ofislerin tamamına yakın bölümünün satışını yaptı, rezidanslarda da önemli bir satış başarısı yakaladı. Tarlabaşı Kentsel Yenileme Projesi ile bölgeye gelen hareketlilik sayesinde projeye komşu bina değerleri 40 kattan fazla arttı. Kentin merkezindeki konumu ile İstanbul'un en ayrıcalıklı gayrimenkul projelerinden biri olan Tarlabaşı360’da ofislerin ilk bölümünün teslimi 2016’da gerçekleşecek, rezidanslar ise 2017’de teslim edilecek. 

Taksim meydanına sadece 350 metre uzaklıkta, İstiklal Caddesi paralelinde ve İstanbul’un tam merkezinde yer alan Tarlabaşı360 projesinin cephe mimarisi tarihi dokuyu modern mimari ile birleştirerek yeni bir sosyal çekim alanı olmaya hazırlanıyor. Tarlabaşı360’da, 9 ada arasındaki konsept caddeler, sanat galerileri, şık mağazalar ve yemek mekanlarıyla nostaljik bir atmosfer oluşturulması hedefleniyor. İstanbul’a yakışır bir yaşam için geliştirilen ve Türkiye’de benzersiz bir örnek oluşturan Tarlabaşı360 projesi, hem yeni konuklarına hem de bölgeye ve şehre büyük bir değer katacak.

Emlak Haberleri

Tarlabaşı 360 Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Konut Alırken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?
  Konut Alırken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?

  İnsanın hayatı boyunca yapacağı önemli işlerin ilk sırasında kendisine ait bir ev almak geliyor. Gün içerisinde maruz kalınan tüm yorgunluk, koşturmaca ve çalışma hayatımızda sarf edilen fiziksel ve zihinsel yorgunluğa karşı rahatlayabileceğimiz yaşam alanıdır evlerimiz. Peki! bu kadar dikkat edip, çabalayarak edineceğimiz evimizi satınalırken de aynı dikkati gösteriyor muyuz acaba?

 • Sea Homes Yaza Hazır
  Sea Homes Yaza Hazır

  Çeşme Paşalimanı’nda yer alan ayrıcalıklı yaşam projesi Sea Homes, benzersiz manzaralı daireleri ve yüksek standartla sunduğu yeniliklerle yazı karşılıyor.

 • Yanık Ülke Konutları Tamamlandı
  Yanık Ülke Konutları Tamamlandı

  Manisa Büyükşehir Belediyesinin tarihi Kula evlerinin satın alınması ve turizme kazandırılması çalışmaları kapsamında evleri alınan hak sahiplerinin yerleşeceği Yanık Ülke Konutları Projesi, tamamlandı.

 • İpotekli Konut Satışlarına Dikkat
  İpotekli Konut Satışlarına Dikkat

  Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, uygun faiz oranları ile erken yaşta konut sahibi olabilmenin kolaylaştığını belirterek, bu durumun ipotekli satışların payını gün geçtikçe artırdığını söyledi.

 • Yazlık Ev Alacakların Gözde Bölgeleri Hangileri?
  Yazlık Ev Alacakların Gözde Bölgeleri Hangileri?

  Yaz mevsiminin geç gelmesine rağmen yazlık bölgelerde hareketliliğin başladığına dikkat çeken ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, bu yıl en çok talep gören yazlık bölgeler arasında Antalya, Didim ve İzmir’in yer aldığını söyledi.

 • Artık Kiralar da Sigortalanıyor
  Artık Kiralar da Sigortalanıyor

  Herhangi bir sebeple kiranın ödenememesi durumunda mülk sahiplerinin haklarını koruyan kira sigortası, Türkiye’de aktif olarak kullanılmaya başlandı.

 • Sani Şener Körfez Bölgesi’nin En Güçlü 10 Lideri Arasında
  Sani Şener Körfez Bölgesi’nin En Güçlü 10 Lideri Arasında

  TAV Grubu CEO’su Sani Şener, endüstrinin prestijli yayınlarından Construction Week tarafından hazırlanan ve Körfez Bölgesi’nin en etkili 100 iş insanının açıklandığı listede yedinci sırada yer aldı. Şener, son üç yıldır listede ilk 10 arasına giren tek Türk iş insanı oldu.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer