|   |   | 

Taşınmadan Önce Son Kontrollerinizi Yaptınız mı?

Yeni bir eve taşınmak zahmetli ve stresli bir süreç olabilir, ama telaş ve yorgunluk içinde son dakikada yapmanız gerekenleri unutmayın. Evinizin kapısını son kez kilitlemeden önce yapmanız gereken son kontrolleri sizin için biraraya getirdik.

Taşınmadan Önce Son Kontrollerinizi Yaptınız mı?

Yeni evinize yerleşmek ve yeni hayatınıza başlamak için sabırsızlanıyorsunuz. Bunca zaman size yuva olan eski evinizi terk etmeden önce yapmanız gereken son kontrolleri unutmayın.

Eşyalarınız toplandı ve evinizden taşındı. Artık boş kalan evinizi kapatmanın zamanı geldi. Kapınızı son kez kilitlemeden önce yapmanız gerekenlerin başında, varsa depo, tavanarası gibi az kullanılan bölümleri kontrol etmek geliyor. Evinizin bütün odalarını, bütün dolap içlerini, balkonları tek tek gezerek bir kez daha unutulan birşey olup olmadığına bakın.

Kullanımdayken ya da taşınma sürecinde doğmuş her türlü arızanın giderildiğine emin olun. Bu sizin depozitonuzu eksiksiz almanız için yerine getirmeniz gereken bir yasal sorumluluktur. Aynı zamanda, boş evde su baskını gibi herhangi bir kazaya ya da zarara yol açmamak için buna özellikle dikkat etmelisiniz. Aynı kapsamda, evin su, elektrik ve varsa doğalgaz akışını kesin. Vanalarınızı kapatın ve sigortaları indirin.

Evinizden ayrılırken aboneliklerinizin son durumunu kaydetmelisiniz. Sayaçların üzerindeki rakamları not alın. Bu sizin kalan borçlarınızı ödemeniz ve kapatma işlemleri için gereklidir. Aynı zamanda, ödenmiş faturalarınızı da yanınıza almayı unutmayın.

Evin içindeki bütün pencerelerin ve kapıların sıkıca kapatılmış olduğundan, havalandırma fanlarının çalışmadığından emin olun. Kilitlenmesi gereken kapıları kilitleyin. Ev içindeki bütün demirbaşların çalışır durumda olup olmadığını kontrol edin.

Bağımsız bir sıcak su ısıtıcısı, kat kaloriferi ya da kombiniz varsa, çalışır durumda olup olmadığını kontrol edin ve kapatın. Evinizi boşaltırken yapmanız gereken bir diğer şey de temizliktir. Taşınma çöplerinizi, atık eşyalarınızı ya da geriye kalan kullanılmaz hale gelmiş parçaları evin içinde bırakmamalısınız. Bu konuda sorumluluk size aittir. Evinize zarar vermiş gibi görünmek istemiyorsanız, bu işlemi yapmadan evinizi boşaltmayın.

Evinizi tamamen terk etmeden önce mutlaka yöneticinize ya da apartman görevlinize, bunların olmadığı bir durumda komşunuza bilgi verin. Evle ilgili herhangi bir sorun çıkması durumunda, size ulaşabilmeleri için irtibat numaranızı bırakın ve evin artık boş olduğunu onlara söyleyin.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Giydirme Cephe Nedir?
  Giydirme Cephe Nedir?

  Taşıyıcı olmayan ve genellikle çok katlı yapılarda kullanılan giydirme cephenin özellikleri nelerdir?

 • Kira Ödemeyen Kiracı Nasıl Çıkarılır?
  Kira Ödemeyen Kiracı Nasıl Çıkarılır?

  Kirasını ödemeyen kiracıya karşı ev sahibi hangi haklara sahip oluyor, kirasını ödemeyen kiracı için ne yapılabiliyor, kirasını ödemeyen kiracıyı çıkarabiliyor mu?

 • Deprem Risk Raporu Nedir!?
  Deprem Risk Raporu Nedir!?

  Deprem risk raporu olası bir deprem karşısında binanın fiziki ve teknik olarak durumunu, sağlamlık derecesini ve barındırdığı riskleri bilimsel analiz ve ölçümlere dayanarak gösteren rapordur.

 • Dünyanın En Güzel Evi
  Dünyanın En Güzel Evi

  ABD'nin en ünlü mimarları arasında sayılan Frank Lloyd Wright'ın tasarımını yaptığı ve günümüzde artık bir müzeye dönüştürülen "Fallingwater" adlı şelale evi, hala dünyadaki en güzel yapılar arasında sayılıyor.

 • Gayrimenkulde şerefiye ne demek?
  Gayrimenkulde şerefiye ne demek?

  Gayrimenkul alım satımlarında ya da piyasayla ilgili her türlü yazıda karşımıza çıkan şerefiye kavramı ne anlama gelir? Şerefiye terimi ve anlamıyla ilgili herşeyi bu yazıda bulabilirsiniz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer