|   |   | 

Taşınmadan Önce Son Kontrollerinizi Yaptınız mı?

Yeni bir eve taşınmak zahmetli ve stresli bir süreç olabilir, ama telaş ve yorgunluk içinde son dakikada yapmanız gerekenleri unutmayın. Evinizin kapısını son kez kilitlemeden önce yapmanız gereken son kontrolleri sizin için biraraya getirdik.

Taşınmadan Önce Son Kontrollerinizi Yaptınız mı?

Yeni evinize yerleşmek ve yeni hayatınıza başlamak için sabırsızlanıyorsunuz. Bunca zaman size yuva olan eski evinizi terk etmeden önce yapmanız gereken son kontrolleri unutmayın.

Eşyalarınız toplandı ve evinizden taşındı. Artık boş kalan evinizi kapatmanın zamanı geldi. Kapınızı son kez kilitlemeden önce yapmanız gerekenlerin başında, varsa depo, tavanarası gibi az kullanılan bölümleri kontrol etmek geliyor. Evinizin bütün odalarını, bütün dolap içlerini, balkonları tek tek gezerek bir kez daha unutulan birşey olup olmadığına bakın.

Kullanımdayken ya da taşınma sürecinde doğmuş her türlü arızanın giderildiğine emin olun. Bu sizin depozitonuzu eksiksiz almanız için yerine getirmeniz gereken bir yasal sorumluluktur. Aynı zamanda, boş evde su baskını gibi herhangi bir kazaya ya da zarara yol açmamak için buna özellikle dikkat etmelisiniz. Aynı kapsamda, evin su, elektrik ve varsa doğalgaz akışını kesin. Vanalarınızı kapatın ve sigortaları indirin.

Evinizden ayrılırken aboneliklerinizin son durumunu kaydetmelisiniz. Sayaçların üzerindeki rakamları not alın. Bu sizin kalan borçlarınızı ödemeniz ve kapatma işlemleri için gereklidir. Aynı zamanda, ödenmiş faturalarınızı da yanınıza almayı unutmayın.

Evin içindeki bütün pencerelerin ve kapıların sıkıca kapatılmış olduğundan, havalandırma fanlarının çalışmadığından emin olun. Kilitlenmesi gereken kapıları kilitleyin. Ev içindeki bütün demirbaşların çalışır durumda olup olmadığını kontrol edin.

Bağımsız bir sıcak su ısıtıcısı, kat kaloriferi ya da kombiniz varsa, çalışır durumda olup olmadığını kontrol edin ve kapatın. Evinizi boşaltırken yapmanız gereken bir diğer şey de temizliktir. Taşınma çöplerinizi, atık eşyalarınızı ya da geriye kalan kullanılmaz hale gelmiş parçaları evin içinde bırakmamalısınız. Bu konuda sorumluluk size aittir. Evinize zarar vermiş gibi görünmek istemiyorsanız, bu işlemi yapmadan evinizi boşaltmayın.

Evinizi tamamen terk etmeden önce mutlaka yöneticinize ya da apartman görevlinize, bunların olmadığı bir durumda komşunuza bilgi verin. Evle ilgili herhangi bir sorun çıkması durumunda, size ulaşabilmeleri için irtibat numaranızı bırakın ve evin artık boş olduğunu onlara söyleyin.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bursa Harmony Towers'da Peşinat Yok!
  Bursa Harmony Towers'da Peşinat Yok!

  Eroğlu Gayrımenkul’un Bursa’ya değer katan projesi Harmony Towers, yatırımcılara 15 Aralık tarihine kadar geçerli olacak, 1.900.- TL taksitli, peşinatsız ödeme planı ile hemen teslim olanağı sunuyor.

 • Sunis Residence, Yeşil ve Maviyi Buluşturuyor
  Sunis Residence, Yeşil ve Maviyi Buluşturuyor

  Sunis Residence projesi, kentin tarihsel, doğal ve fiziksel parametrelerini referans alan yaklaşımı, doğayla kurduğu ilişki ve ‘açık yeşil sistem’ ile bütünleşen yerleşim kararlarıyla, geleceği düşünen, esnek ve sürdürülebilir bir yaşam kompleksi sunuyor.

 • Öğretmenlere Konut Müjdesi
  Öğretmenlere Konut Müjdesi

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Büyükşehir olarak öğretmenlere yönelik konut projesi üzerine çalıştıklarını belirterek, “Öğretmenler mutlu ve huzurlu olursa biz de mutlu ve huzurlu oluruz” dedi.

 • Bodrum Yeni Nesil Kütüphanesine Kavuştu
  Bodrum Yeni Nesil Kütüphanesine Kavuştu

  Bodrum, yeni nesil kütüphane "Zai Bodrum" ile bambaşka bir okuma, çalışma ve dinlenme mekanıyla buluştu. Bodrum'un yeni kütüphanesi, iş dünyasının, sanatçıların ve Bodrumluların katıldığı bir açılışla, kitap severlere merhaba dedi.

 • Arazi Toplulaştırılması İçin İzin Gerekecek
  Arazi Toplulaştırılması İçin İzin Gerekecek

  Torba Yasa’da kabul edilen maddeyle, arazi toplulaştırılması ve dağıtımına ilişkin olarak ortak kullanım alanları olarak planlanan alanlarda toplulaştırma çalışmaları süresince tarımsal faaliyette bulunmak özel arazi toplulaştırmasını yapan ilgili kuruluşun izni gerekecek.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer