|   | 
TeamFores Mimarlık

TeamFores Mimarlık

  • Kuruluş Tarihi : 1997

  • Proje Sayısı : 1

TeamFores Mimarlık, konut, ofis ve residence projeleri, TeamFores Mimarlık hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve TeamFores Mimarlık ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

TeamFores Mimarlık Hakkında

TeamFores Mimarlık, 1997 yılında İstanbul’da nitelikli mimarlık hizmetleri vermek üzere Serter Karataban tarafından kuruldu. Kurulduğu günden bu yana 1.000.000 m²’nin üzerinde proje ve uygulama gerçekleştirdi. 2002 yılında yaptığı Kuyubaşı Fidanlığı’na ait showroom binası, 2002-2007 yılları arasında özel sektörde yapılan en iyi 15 binadan biri seçildi ve 2007 yılında Arkitera İşveren Ödülü’ne aday gösterildi. Aynı yapı, 2008 yılında Türkiye’nin tüm mimarlarının ilk yapılarını kapsayan “Mimarın İlk Yapısı Yarışması”nda ShortList’e kaldı ve ilk üç projeden biri olarak seçildi. 2004 yılında davetli mimar olarak Belçika’nın Gent şehrinde SMS2 Timing firmasına ofis projesi yaptı ve projenin uygulamasını denetledi. 2007 yılında yapımı tamamlanan, eski bir Rum evinin yenilenerek butik otele dönüştürülmesi projesinde İ’zaz Otel, kullanıcı oylarıyla İstanbul’daki en iyi B&B otel seçildi. TeamFores Mimarlık ayrıca 2007 yılında Dubai’de girdiği bir yarışmada 2. olurken, Katar’da 2008 yılında düzenlenen Katar Bilim ve Teknoloji Parkı Ziyaretçi Merkezi Uluslararası Mimari Proje Yarışması’nda ise 1. oldu. 2011 yılında iç ve dış mekan yenileme ve onarım çalışmaları TeamFores Mimarlık tarafından yapılan Yamazaki Mazak Binası, ARKİV seçkilerine girdi. 2014 yılında The SBID International Design Awards’da Derindere Filo Kiralama Ofisi ile Intelligent Design kategorisinde finale kalmaya hak kazandı. Bener Hukuk Bürosu için Balmumcuda hem dış, hem de içmimarisi Teamfores tarafından tasarlanan 6 katlı bina, 2014 yılı Mimari Almanak kitabına girmeye hak kazandı. Milas Spor Salonu Projesi ise AR Awards 19th Cycle’da en iyi proje seçilerek, döngünün kazanan projesi oldu.

Serter Karataban, 2010 yılı Ocak ayında Ceyda Atıcı ve Cem Ercan ile birlikte Stüdyo Dinamo İçmimarlık Ltd. şirketini kurdu ve aynı yıl Nisan ayında, Burak Aluminyum için yaptığı stand tasarımı ile Yapı Endüstri Merkezi’nin düzenlediği geleneksel Yapı Fuarı’nda “Amacına En Uygun Fuar Standı Tasarımı” yarışmasında 3.’lük ödülünün sahibi oldu.

Karataban, aralarında İstanbul Teknik Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Işık Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Muğla Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi’nin de bulunduğu çok sayıda okulda davetli mimar olarak mesleki seminerler verdi. Birçok kez, yarışmalarda ve diploma projelerinde davetli jüri üyeliği görevlerinde bulundu.

Tel: 0216 361 4868
Fax: 0216 361 4867
Email: info@teamfores.com
Adres: Bağdat Caddesi No.446 D.15 34744 Suadiye İstanbul / Kadiköy

TeamFores Mimarlık Projeler Haritası

TeamFores Mimarlık Projeleri

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer