|   |  Muratlı Konut Projeleri
Belirlediğiniz kriterlerde proje bulunamadı, kriterlerinizi azaltarak tekrar deneyebilirsiniz.
Muratlı İlçesini Favorilerime Ekle

Muratlı Güncel Konut Projeleri

Muratlı Konut Projeleri

 Muratlı ilçemizin bilinen en eski yerleşimi, İnanlı deposu ve inekhanei sınırları içinde kalan Zindanlık veya zindanüstü yerleşimidir. Sarıbayır mevkii denilen bu yerde çıkan eski küpler ve bakır parçaları Trakya geçit yolları üzerinde M.Ö 1200-1700 tarihleri arasında burada geçici olarak yerleşen bir topluluğun varlığını göstermektedir. Bazı kişilerce Hıdır kasabası adı verilen bu yerleşim civarında höyüklerin bulunması kanaatımızı güçlendirmektedir.
 Roma-Bizans dönemine ait çok az bir ize sahip (İnanlı bölgesinde  Rıza Özel adındaki şahıs bir stel parçasını bulup Tekirdağ Müzesi’ne getirmiştir.) olan Muratlı Osmanlı döneminden sonra parlamaya başlamıştır.
 Osmanlı şehzadeleri Gazi Süleyman Paşa ve Gazi Murat Bey’in Rumeli Fetihleri’ne başladığı dönemlerde 1357 yılı aralık ayında Gelibolu’dan sonra Malkara, Hayrabolu, Çorlu ilçelerimizi Osmanlı-Türk topraklarına  dahil etmesi üzerine Çorlu dönüşü Muratlı’ya gelinmiş, Gazi Süleyman Paşa’nın  Gelibolu’ya dönmesinden sonra Muratlı, Tekirdağ (o zaman Rhaedestus) ve Bontuz (Barbaros-Panium) hisarı 1357 yılının Aralık ayının ilk haftasında Türk topraklarına dahil edilmiştir. Başka bir ifade ile Muratlı ilçemiz 650 yıl evvel Türk topraklarına katılmıştır.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.