|   |   |  Teknik Yapı projelerinde indirim devam ediyor

Teknik Yapı projelerinde indirim devam ediyor

Bankalarla özel anlaşma yapan Teknik Yapı, projelerinde uyguladığı “Yüzde 0.98 Faiz, Yüzde 20 İndirim ve Yüzde 5 Peşinat” fırsatını, kendi imkanlarıyla devam ettiriyor.

Teknik Yapı projelerinde indirim devam ediyor

Bankalarla özel anlaşmalar yapan Teknik Yapı, artan konut ve bireysel faiz oranlarını Kurban Bayramına kadar yüzde 0.98 bandında sabitledi. “Birlikten Güç Doğacak, Türkiye Kazanacak” kampanyasının yoğun ilgi görmesi ve bir aylık süreçte 350’den fazla daire satılması, katkı paylarında esneklik sağlayan bankaların Teknik Yapı’yla özel anlaşma yaparak faiz oranını psikolojik sınır olan yüzde 1’in altında tutmasına destek verdi.

Anlaşmalı bankalarla birlikte faiz yükünü üstlenen Teknik Yapı, ‘tarihi fırsat kampanyası’ ile Ramazan ve Kurban bayramı arasına denk gelen yaz dönemini uzun bir bayrama dönüştürecek. İstanbul ve Denizli’deki Teknik Yapı projelerindeki sınırlı sayıdaki daireler, sabit fiyat garantisi ve cazip kampanya şartlarıyla Kurban bayramına kadar satılmaya devam edecek.

‘Kısa Süreli Darboğazı Özveriyle Aşacağız’

Ekonomideki darboğazın kısa süreli olduğunu ifade eden Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım,  bu dönemin atlatılması için herkesin özveride bulunması gerektiğinin altını çizdi. ‘Tarihi Fırsat’ kampanyasına gösterilen yoğun ilginin halen devam ettiğini belirten Umut Durbakayım “Yaklaşık 45 gün süren kampanya döneminde, orta ölçekli bir projenin lansmanı gibi bir süreç yaşadık. Bu dönemde Teknik Yapı’dan 350’den fazla daire satın alan müşterilerimiz, yüzde 0.98 faiz oranı ve yüzde 20 indirimin çok cazip olduğunu söyledi. Bu kapsamda, bizde aylık bazda yüzde 1.40’a tırmanan konut kredisi faiz oranı için bankalarla masaya oturduk. Teknik Yapı markasının kalitesini, gücünü gören ve inanan bankalarla yaptığımız özel anlaşmalarla, faiz oranını yüzde 0.98 seviyesinde sabitledik. Faizi psikolojik sınır olan yüzde 1 seviyesinin altında tutmak için katkı payının bir miktarını biz, bir miktarını da anlaşma yaptığımız bankalar üstlenecek” şeklinde açıklama yaptı.

‘Konut yatırımı daha cazip hale geldi’

Kampanyanın ilk 30 gününde tamamlanmış projeler ve bitmek üzere projelere yoğun ilgi olduğunu açıklayan Umut Durbakayım, Metropark, Evora İstanbul ve Concord İstanbul projelerinde çok az sayıda daire kaldığını, ilk etabı bu yılın sonunda teslim edilecek Evora Denizli’de ise projenin yüzde 85’nin satıldığını aktardı.

Seçimlerden sonra satın alma trendinin yatırım ağırlıklı olduğuna dikkat çeken Umut Durbakayım, konut tercihlerinin YücelPark, Deluxia Park ve Uplife Kadıköy gibi yüksek prim potansiyeli taşıyan projelere yöneldiğini vurguladı. “Kampanya döneminin başlarında oturum amaçlı satın almalar, kampanyanın sonuna doğru yatırım amaçlı alımlara dönüştü”  açıklamasını yapan Durbakayım “Geçtiğimiz 45 günlük süreçte inşaat firmalarının ve bankaların özverisi ile bastırılan konut fiyatlarında, yılsonuna doğru en az yüzde 20-25 fiyat artışı kaçınılmaz görünüyor. Yatırım kararı veren tasarruf sahipleri, böyle yüksek prim potansiyeli ve kira getirisi olan konut yatırımını, yıllık yüzde 15-18 bandında olan banka mevduat faizlerine tercih etmeye başladı” vurgusunu yaptı.

Tarihi Fırsat Avantajları

 “Birlikten Güç Doğacak, Türkiye Kazanacak” kampanyası, Teknik Yapı’nın İstanbul ve Denizli’de tamamlanmış ve inşaatı devam eden tüm projeleri için geçerli olacak. Yüzde 0.98 faiz, yüzde 20 indirim ve yüzde 5 peşinat avantajları, sınırlı sayıdaki 1+1 tipinden 5+1 tipine kadar her daire için geçerli olacak. Yüzde 0.98 faizi, sadece Teknik Yapı’yla özel anlaşma yapan bankalarda kullandırılacak.

Şirket Haberleri

Etiketler

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Nef’ten bir ev alınca 25 tane daha eviniz olacak
  Nef’ten bir ev alınca 25 tane daha eviniz olacak

  Gayrimenkul sektörünün yenilikçi markası Nef, patentli keşfi “Foldhome” konseptini bir adım ileriye taşıyor. Paylaşım ekonomisini gayrimenkul sektörüne taşıyan Nef’in yeni keşfi “Foldcity” ile Nef müşterileri artık şehrin onlarca farklı lokasyonundaki Nef projelerini kullanabilecek.

 • Görkem Öğüt: “Gayrimenkul sektörü, teknoloji ile dönüşecek”
  Görkem Öğüt: “Gayrimenkul sektörü, teknoloji ile dönüşecek”

  Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa.com Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt, gayrimenkul sektörünün Türkiye’de her zaman lokomotif sektörlerden biri olduğuna dikkat çekerek, “Sektör, teknoloji ile dönüşeceği için biz de buna katkı sunmak istiyoruz” dedi.

 • Fuzul Grup, TEM Avrasya'daki lisenin temelini attı
  Fuzul Grup, TEM Avrasya'daki lisenin temelini attı

  Türkiye’nin aydınlık yarınları için çalışmalarını sürdüren Fuzul Grup, Gaziosmanpaşa Belediyesi iş birliğiyle 32 derslikli TEM Avrasya projesinde bulunan lisenin temel atma törenini gerçekleştirdi.

 • 2020’de konut satışları yeniden yükselişe geçecek
  2020’de konut satışları yeniden yükselişe geçecek

  2019 yılının ilk 11 aylık konut satışları verilerini değerlendiren Hasanoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, “Türkiye genelinde 2019 yılının 11 ayında 1 milyon 125 bin 302 konut satıldı. Konut satışlarında, İstanbul 194 bin 290 konut satışı ile ilk sırada yer aldı. Bu yıl satışlarda düşüş yaşansa da 2020’de konut kredilerinde yapılacak düzenlemelerle yeniden yükselişe geçmesini bekliyoruz” dedi.

 • Nef’ten iki günde 103 Milyon liralık satış
  Nef’ten iki günde 103 Milyon liralık satış

  Nef; geçtiğimiz hafta sonu 5 projesinde yüzde 40 indirim kampanyası başlatmıştı. “ Nefis Cumartesi - Nefis Pazar” olarak adlandırılan kampanya süresince 2 günde; Nef Çekmeköy, Bahçelievler, Basınekspres, Yalıkavak ve Kandilli projelerinden toplam 103 Milyon lira tutarında konut satıldı ve bu satış noter ile tasdik ettirildi.

 • Türk inşaat şirketinden Rusya’da bir rekor daha
  Türk inşaat şirketinden Rusya’da bir rekor daha

  Dünyaca ünlü Fransız grubu Auchan’ın Rusya’daki en büyük AVM projesi Moskova yakınlarında açıldı. Yaklaşık 300 bin metrekarelik arazi büyüklüğüne sahip dev proje Türk inşaat şirketi ESTA Construction tarafından inşa edildi.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.