|   |   | 

Teknolojinin Verdiği Zararlar Nelerdir?

Teknolojinin Zararları Nelerdir? Teknolojnin hem kişisel hem de toplumsal zararları nelerdir?

Teknolojinin Verdiği Zararlar Nelerdir?

Günümüzde teknolojinin birçok zararları vardır, fakat insanoğlu teknoloji faydalıdır diye hitap ederler.

Teknolojnin hem kişisel hem de toplumsal zararları vardır. Bazı kesim; "teknoloji insanı geliştirir" diye ifade ederler fakat "teknoloji insanı değiştirir". Örneğin; Bilgisayar teknoloji çağının en iyi ürünü diyebiliriz. Bilgisayarın basında saatlerce kalırsak birçok zarar kaybına uğrarız. Örneğin el kaslarımız , bel fıtığı, boyun kaslarımızda ciddi hasarlar oluşur ve bilgisayara sürekli ekrana baktığımızdan gözlerimizde bozulabilir.

Örneğin cep telefonunu sadece konuşmak için kullanabiliriz. Fakat insanoğlu telefonu facebook, twitter, google gibi araçlar için de kullanıyor bu da çevreye yayıldığından radyasyona sebep olabilir. Telefonla konuşurken beynimize çok yakın tutuyoruz bu da sağlık acısından zararlı kılabilir. Teknoloji yüzünden insanoğlu her konuda tembel kalıyor, unutkanlık çok oluyor fiziksel açıdan birçok zararları vardır. Teknolojinin örneğin tv, bilgisayar, telefon vs en  kötü etkeni bağımlılık yapmasıdır bu da teknolojinin kişiler arası iletişiminin zayıf olmasının göstergesidir.

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer