|   |   | 

Tema İSTANBUL’da Ayrıcalıklı Yaşam Başlıyor

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük özel sektör gayrimenkul projesi Tema İSTANBUL’da konut sahipleri, yeni ve ayrıcalıklı yaşam kültürü ile tanışıyor.

Tema İSTANBUL’da Ayrıcalıklı Yaşam Başlıyor

Temmuz ayında konut teslimlerinin gerçekleştirildiği Türkiye’nin sembol projesi Tema İSTANBUL’da yaşam başlıyor.

Erhan Boysanoğlu: Ortak Girişim Grubu’muzun her bir üyesi ve tüm Türkiye için gurur kaynağı…

Tema İSTANBUL Site Yönetiminin ilk başkanı Süleyman Çetinsaya: aidatlar 143–183 TL aralığında olacak…

Ali Kantur: %84’ü yeşil alana ayrıldı, trafik sitenin dış çevresine ve yeraltına alındı…

Mesut Arslan: Tema Metro Durağı 2018 veya 2019 başında tamamlanacak, Marmaray da gelecek…

HER YÖNÜ İLE ÇOK ÖZEL BİR PROJE OLDU

Mega karma projenin henüz ilk etabı olan konut bölgesinde gerçekleştirilen ‘ilk’ ve ‘en’lere, kırılan rekorlara ve imza atılan sıra dışı başarılara dikkat çeken MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu; “Bu projeyi hayata geçiren MESA, ARTAŞ-AVRUPA KONUTLARI, ÖZTAŞ, KANTUR-AKDAŞ Ortak Girişim Grubu’nun her bir üyesi, alanlarında kaliteli, önemli ve başarılı birçok işe imza atmış köklü ve güçlü kuruluşlardır. Ancak bu projenin benzersiz özellikleri, sahnelenen performans ve ortaya çıkan sonuç olarak Tema İSTANBUL, Ortak Girişim Grubu Üyeleri’nin her biri için ayrı ayrı gurur ve onur kaynağı olmuştur” açıklamasında bulundu. Tema İSTANBUL’un tüm Türkiye için gurur duyulacak sembol bir proje olduğunu da söyleyen Erhan Boysanoğlu, “Tema İSTANBUL, gerçekten de her yönü ile olduğu kadar, sunduğu yaşam olanaklarıyla da çok özel bir proje oldu” dedi.

3.531 KONUTUN %85’İNDEN FAZLASI SATILDI

Tema İSTANBUL’da kaydedilen sıra dışı ve istikrarlı satış hızının konut teslimleri ile birlikte daha da artacağını da belirten Erhan Boysanoğlu, “Şu ana kadar projede satışlar %85’in üzerine çıktı. Tema İSTANBUL’da toplam 3.045 adete ulaşan konut satışlarının, yaşamın başlamasıyla birlikte kısa sürede tamamlanacağını tahmin ediyoruz” şeklinde konuştu.

TEMA İSTANBUL’DA İLK BAŞKAN SÜLEYMAN ÇETİNSAYA

Tema İSTANBUL’da vaat edilen yeni ve ayrıcalıklı yaşam kültürüne dair tüm olanakları oluşturduklarını belirten ARTAŞ-AVRUPA KONUTLARI Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya ise “Burada benzersiz bir yaşam ortamı oluşturduk. Vaat ettiğimiz yeni ve ayrıcalıklı yaşam kültürü için, yapısal ve diğer tüm fiziki olanaklar eksiksiz. Tema İSTANBUL’da mükemmel yaşam için kalan tek unsur ise; sistem, yani yönetim. Bu nedenle, daha önce de belirttiğimiz gibi sistemin kurulması ve oturması için ilk başta yönetimi biz üstleneceğiz. Yönetimin ilk Başkanı ben olacağım. 1,5 yıllık sürelik bu görevim sırasında yardımcılığımı da Genel Müdürümüz Mesut Arslan üstlenecek” dedi.

 

 

TEMA İSTANBUL’DA AİDATLAR 143 – 183 TL ARALIĞINDA OLACAK

En baştan bu yana tüm detaylarda olduğu gibi aidat konusuna da özel bir önem ve ayrıcalık getirdiklerine dikkat çeken Süleyman Çetinsaya, “Tema İSTANBUL’da konut sahiplerine aidat konusunda de ayrıcalık tanıyabilmek üzere, bazı kiralanabilir alanların gelirini site yönetimine bıraktık. Sistemi kurgularken aldığımız diğer tedbir ve tasarrufların yanı sıra bu kiralanabilir alanların da katkısıyla Tema İSTANBUL’da aidat bedellerini, konutların tip ve büyüklüklerine değişmek kaydı ile; aylık 143 ile 183 TL aralığında belirledik” açıklamasında bulundu.

MARKALAR ŞİMDİDEN YERLERİNİ ALDILAR

Süleyman Çetinsaya, Migros, Dominos, Hacı Sayid, Çıtır Usta, Fırın İstanbul, gibi markaların da Tema İSTANBUL’da daha şimdiden yerlerini aldığını belirterek, “Kuaför, eczane, kuru temizleme de hizmete hazırlanıyorlar. Tema İSTANBUL konutlarının yarattığı yüksek gayrimenkul değeri de emlakçıları cezb etti. Tema İSTANBUL’da iki gayrimenkul danışmanı da projenin içinde ofis açtı” dedi.

AİLELERİN TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

Konut bölgesinin, Tema İSTANBUL’un 1.5 milyon m²’yi aşkın devasa arazisi içinde, çok özel bir konumdaki yaklaşık 330 bin m²’lik bir alan içinde yükseldiğini vurgulayan KANTUR-AKDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur, “Konut bölgesi, birbirinden farklı yükseklik ve tipteki 61 bloktan oluşuyor. Tema İSTANBUL’da 1+1’den, 4+1’e kadar farklı farklı tip ve büyüklükte toplam 3.531 konut bulunuyor. Tema İSTANBUL’da 70’in üzerinde farklı tipteki konut alternatifleriyle, ailelerin tüm ihtiyaçları karşılanıyor” dedi.

285 BİN M² YEŞİL ALANA AYRILDI,
SİTE İÇİ TRAFİKTEN ARINDIRILDI

Tema İSTANBUL konut bölgesinin arazisinin %84’ü yeşil alana ayrıldığını belirten Ali Kantur, “285 bin m²’nin üzerinde bir peyzaj ve doğal yeşil alana sahip Tema İSTANBUL konutlarındaki kalite ve benzersiz özelliklerin yanı sıra araç trafiğini de, acil durumlar dışında dış çevreye ve yeraltına aldık. Oyun parkları, yürüyüş ve spor alanları, pergolalar, havuzlar ile aktif kullanıma açarak, doğayı da Tema İSTANBUL’daki sosyal yaşamın içine soktuk. Her bir bölüm bloklar, sosyal açıdan kendine yeterli donatılara sahip. Bununla birlikte 3 bin metrekarelik bölümü kapalı olmak üzere geniş bir alana yayılan Sosyal Tesisimiz de geniş kapasiteli ve tam donanımlı. Tema İSTANBUL’da; beş açık ve bir kapalı yüzme havuzu, fitness center, kay-kay pisti de olmak üzere kapalı ve açık çeşitli spor ve aktivite alanları, çok amaçlı spor sahası ve tenis kortları ile sosyal olanaklar da en üst seviyede yer alıyor. Tema İSTANBUL’da yaklaşık 6.400 araçlık kapalı, 800 araçlık açık otopark da bulunuyor” şeklinde konuştu.

Ali Kantur, uluslararası nitelikte çağdaş eğitim kampüsü ile ev sahipliği yaptıkları TED Atakent Koleji’nin ve Bilfen Anaokulu’nun, önümüzdeki eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye başlayacaklarını belirterek, kayıtlara başlandığını da açıkladı.

YENİ VE AYRICALIKLI YAŞAM KÜLTÜRÜ İLE
DE SEKTÖRÜNE REFERANS OLMAYA ADAY

Tema İSTANBUL’un Türkiye’nin ilk master planlı ve en büyük özel sektör gayrimenkul projesi olduğunun altını çizen Tema İSTANBUL Genel Müdürü Mesut Arslan ise “Mega karma yapısı ile böylesine büyük ve komplike bir yapıya sahip bir proje, gerçekten de akademilerde ders olarak okutulacak nitelikte örnek süreçler içeriyor. Bünyesinde birçok ‘ilk’leri ve ‘en’leri barındırıyor. Bununla birlikte birçok rekora, benzersiz başarıya da imza attık. Tema İSTANBUL’da 3.531 konutu, Türkiye’nin en büyük konut şantiyesini kurarak, kaliteden asla taviz vermeden 24 ay gibi rekor bir sürede tamamladık. Aynı şekilde sıra dışı bir başka başarıyı da satış hızımız ve istikrarımız ile yakaladık. Bu her iki alanda da sektörümüze referans olduk, moral verdik. Şimdi de rekor geleneğimizi konut teslimlerine taşıdık. 6 Temmuz’dan bu yana günde ortalama 100 konutu sahiplerine teslim ettik. Belirli bir plan ve takvim dahilinde bugüne kadar toplam 2.400 aileye konutlarını teslim ettik” dedi. Tema İSTANBUL’un benzersiz özelliklerinin yanı sıra inşaat, satış performansı ile elde ettikleri ve konut teslimlerinde de sürdürdükleri rekor ve başarı geleneğini projenin yaşam evresinde de sürdüreceklerini belirten Mesut Arslan, “Tema İSTANBUL’un, yapım hızı ve kalitesi, konut satışlarındaki istikrarlı ve sıra dışı başarısı, konut tesliminde ortaya koyduğu performans ile olduğu kadar; sunduğu yeni ve ayrıcalıklı yaşam kültürü ile de sektörüne referans olacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

TEMA METRO DURAĞI 2018’DE TAMAMLANACAK
MARMARAY AVANTAJI DA YAŞANACAK

Tema İSTANBUL’un mevcut ve gelecekteki ulaşım arterleri açısından merkezi ve avantajlı konumuna da dikkat çeken Mesut Arslan, “Tema İSTANBUL, TEM, E-5, Sahilyolu ve 3. Köprü bağlantı yolları gibi ana arterlerin kesişme noktasında. Atatürk Havalimanı ve yapımı sürdürülen 3. Havalimanı’na en kolay ulaşım noktasında. Bununla birlikte Tema İSTANBUL, ulaşım açısından da bölgesine, çevresine değer katıyor. Mecidiyeköy’den ilk etapta 2017 yılında Mahmut Bey’e gelecek ve sonrasında da Bahçeşehir’e gidecek olan M7 metro hattı üzerinde, proje sınırlarımız içinde yer alan Tema Metro Durağı bulunuyor. Yaklaşık 3.000 m²’lik bir büyüklükte olması planlanan Tema Metro Durağı’nın ve yakın çevre ulaşım alt yapısının 2018 yılında tamamlanması hedefleniyor. Projemizin hemen diğer yanında yine yakın bir zamanda tamamlanması beklenen Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi Durağı ile Marmaray avantajımız da bulunuyor. Ayrıca gerçekleştirilecek olan kavşak ve yan yolların geliştirilmesine yönelik çalışma da bölgede araç trafiğine çok önemli katkıda bulunacak” dedi.

Emlak Haberleri

Tema istanbul Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Konut Alırken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?
  Konut Alırken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?

  İnsanın hayatı boyunca yapacağı önemli işlerin ilk sırasında kendisine ait bir ev almak geliyor. Gün içerisinde maruz kalınan tüm yorgunluk, koşturmaca ve çalışma hayatımızda sarf edilen fiziksel ve zihinsel yorgunluğa karşı rahatlayabileceğimiz yaşam alanıdır evlerimiz. Peki! bu kadar dikkat edip, çabalayarak edineceğimiz evimizi satınalırken de aynı dikkati gösteriyor muyuz acaba?

 • Sea Homes Yaza Hazır
  Sea Homes Yaza Hazır

  Çeşme Paşalimanı’nda yer alan ayrıcalıklı yaşam projesi Sea Homes, benzersiz manzaralı daireleri ve yüksek standartla sunduğu yeniliklerle yazı karşılıyor.

 • Yanık Ülke Konutları Tamamlandı
  Yanık Ülke Konutları Tamamlandı

  Manisa Büyükşehir Belediyesinin tarihi Kula evlerinin satın alınması ve turizme kazandırılması çalışmaları kapsamında evleri alınan hak sahiplerinin yerleşeceği Yanık Ülke Konutları Projesi, tamamlandı.

 • İpotekli Konut Satışlarına Dikkat
  İpotekli Konut Satışlarına Dikkat

  Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, uygun faiz oranları ile erken yaşta konut sahibi olabilmenin kolaylaştığını belirterek, bu durumun ipotekli satışların payını gün geçtikçe artırdığını söyledi.

 • Yazlık Ev Alacakların Gözde Bölgeleri Hangileri?
  Yazlık Ev Alacakların Gözde Bölgeleri Hangileri?

  Yaz mevsiminin geç gelmesine rağmen yazlık bölgelerde hareketliliğin başladığına dikkat çeken ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, bu yıl en çok talep gören yazlık bölgeler arasında Antalya, Didim ve İzmir’in yer aldığını söyledi.

 • Artık Kiralar da Sigortalanıyor
  Artık Kiralar da Sigortalanıyor

  Herhangi bir sebeple kiranın ödenememesi durumunda mülk sahiplerinin haklarını koruyan kira sigortası, Türkiye’de aktif olarak kullanılmaya başlandı.

 • Sani Şener Körfez Bölgesi’nin En Güçlü 10 Lideri Arasında
  Sani Şener Körfez Bölgesi’nin En Güçlü 10 Lideri Arasında

  TAV Grubu CEO’su Sani Şener, endüstrinin prestijli yayınlarından Construction Week tarafından hazırlanan ve Körfez Bölgesi’nin en etkili 100 iş insanının açıklandığı listede yedinci sırada yer aldı. Şener, son üç yıldır listede ilk 10 arasına giren tek Türk iş insanı oldu.

 • İnşaat Temizliği Nasıl Yapılır?
  İnşaat Temizliği Nasıl Yapılır?

  Daha önce kimsenin yaşamadığı yeni bir eve taşınmadan önce, normalden daha derinlemesine bir temizlik yapmanız gerekir. Peki inşaat temizliği olarak da adlandırılan bu temizliğin püf noktalarını biliyor musunuz?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer