|   |   | 

Tema İstanbul Emlak 2014 Fuarı’nda Sergilendi

Tema İSTANBUL, Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansman Fuarı’nda geçtiğimiz yıl gördüğü yoğun ilgi ve beğeniyi bu sene de daha ilk günden tekrarlamaya başladı. Mega karma proje Tema İSTANBUL’un, 500 metrekarelik dev standı ile yer aldığı 4 gün sürecek EMLAK 2014 fuarında yine en çok ziyaretçiyi çekerek, gövde gösterisi yapması bekleniyor...

Tema İstanbul Emlak 2014 Fuarı’nda Sergilendi

Gerek devasa büyüklüğü, gerek karma yapısını oluşturan güçlü fonksiyonları ve gerekse benzersiz özellikleri ile Türkiye’nin dünya çapındaki projesi Tema İSTANBUL, 2013’de katılarak ulusal arenada ilk kez görücüye çıktığı Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansman Fuarı – EMLAK 2014’te bu yıl da yer aldı. 11 – 14 Eylül tarihleri arasında düzenlenen EMLAK 2014’ün ilk gününde MESA, ARTAŞ–AVRUPA KONUTLARI, ÖZTAŞ, KANTUR–AKDAŞ Ortak Girişimi üst yönetiminden; Süleyman Çetinsaya Ali Kantur ve Tema İSTANBUL Genel Müdürü Mesut Arslan, mega karma projenin standında, ev sahipliği yaptı. Yeşilköy’deki CNR Expo Fuar Merkezi Hall 2’de yer alan 500 metrekarelik Tema İSTANBUL standı, geçen yıl olduğu gibi bu sene de fuarın en büyüklerinden biri olarak EMLAK 2014’ün vitrininde yer aldı.

Emlak 2014’ün açılışına Suudi Arabistan Sanayi ve Ticaret Bakanı ile Tataristan Başbakan Yardımcısı, Sanayi ve Ticaret Bakanı da katıldı
Açılışına; Tataristan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ravil Zaripov, Suudi Arabistan Ticaret ve Sanayi Bakanı Dr. Tawfiq Al-Rabiah, Suudi Arabistan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Uluslararası İlişkiler Başkanı Turki Bin Mohammed Bin Nasser Bin Abdulaziz Al-Saud ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin de katıldığı Emlak 2014’ün, 6.000’i yabancı olmak üzere yaklaşık 35.000 ziyaretçiyi çekmesi bekleniyor. Orta Doğu, Körfez Bölgesi ve Arap Yarımadası başta olmak üzere birçok ülkeden yabancı yatırımcı ve ziyaretçilerin de katılacağı fuarın sektöre 1.5 milyar dolar katkı sağlaması bekleniyor.

Tema İSTANBUL’un başarılı satış grafiği %65’e ulaştı

Tema İSTANBUL’da bulunan 3.531 adet konutun, 2.300 adedinin satışının gerçekleştiğine dikkat çeken Artaş Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, “Tema İSTANBUL bir çok açıdan olduğu gibi satışta da yakaladığı istikrar ve başarı ile sektörüne öncülük ediyor. Aylık ortalama 750 ziyaretin gerçekleştirildiği Tema İSTANBUL Satış Ofisi’nde günde ortalama 5 adet konut satılıyor. Böylesine büyük bir projede Temmuz 2013’te yapılan lansmandan bu yana geçen yaklaşık 14 ay gibi projenin büyüklüğüne ve sektör ortalamasına göre çok kısa sayılabilecek bir sürede, 3.531 konutun %65’inin üzerinde gerçekleşen başarılı satış grafiği dikkat çekicidir. Ortaya çıkan bu rakam ve oranlar, Tema İSTANBUL’un lansman öncesi yakaladığı 800 adetlik net konut satışı rekorunu, lansman sonrası satışlara da taşıdığını, devam ettirdiğini ortaya koymaktadır. Üstelik bu başarılı satışların; piyasalardaki dalgalanmalardan fazla etkilenmeden, gayrimenkulde sezon dışı kabul edilen dönemlerde, tatil ve bayram, yılbaşı arifesi gibi günlerde dahi önemli bir istikrar ile homojen bir şekilde sürmesi, Tema İSTANBUL’un sektöründe referans olduğu bir başka dikkat çeken özelliğidir” dedi.

Ülke ekonomisine tek başına 5.14 milyar katkı yapıyor

Mega karma yapısı, güçlü fonksiyonları ve eşsiz birçok özelliği ile Türkiye’nin en büyük projesi Tema İSTANBUL’un, sadece bölgesinin kaderini değiştirmekle kalmayacağını, büyük bir değer yaratacağını söyleyen Kantur-Akdaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur da “Tema İSTANBUL, sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin ve hatta yakın coğrafyasının sembol projesi olacak. Türkiye’nin dünya çapındaki projesi Tema İSTANBUL, bünyesinde barındırdığı birçok ‘ilk’ ve ‘en’lerle sektör standartlarını geliştiren referans proje konumunda. Tema İSTANBUL , vaat ettiği değişim ve gelişimin ilk somut örneklerini daha şimdiden vermeye başladı. Elips yapısı ile eşsiz bir tasarıma sahip çok fonksiyonlu Tema İSTANBUL Satış Ofisi, daha şimdiden sembol yapılar arasına girdi. %60’lara varan su ve bakım tasarrufu ile ekonomik ve ekolojik hassasiyetlerin ön planda tutulduğu Tema İSTANBUL ön peyzajı da, sektöre getirdiği yenilikçi yaklaşım ile benimsendi ve örnekleri görülmeye başladı bile. Tema İSTANBUL, henüz yapım aşamasında yarattığı 3.500 kişilik istihdam ile de önemli bir katkıda bulunuyor. Mega karma projenin yarattığı istihdam, proje tamamlandığında daha da artacak, 5-6 binlere ulaşması bekleniyor. Toplam 2 milyar dolarlık proje değeri ile Tema İSTANBUL, gayrimenkul sektörünün 2.57’lik çarpan etkisi ile Türkiye ekonomisine tek başına 5.14 milyar dolarlık katkı sağlayacak. Tema İSTANBUL, konut bölgesinde öngörülerin de üzerinde bir değer yarattı. Yoğun ilgi ve yüksek taleple birlikte Tema İSTANBUL konutlarındaki değer artışının, ilk öngörülen %35’lik oranın da üzerinde, %50 ve üzerinde gerçekleşeceği bugünden görülebiliyor. Üstelik mega projenin başta Tema WORLD olmak üzere diğer fonksiyonlarının da tamamlanmasıyla birlikte, konut bölgesinde yaratılan bu değerin çok daha önemli noktalara çıkması bekleniyor” şeklinde konuştu.

Eşsiz konumu ile çabuk ve kolay ulaşım zengini

Tema İSTANBUL’un avantajlı konumu ve ulaşım avantajlarının, talep yoğunluğu ile de kanıtlanan, projenin en önemli farklılıklarından olduğunu vurgulayan Tema İSTANBUL Genel Müdürü Mesut Arslan da, “Kuzeyde Atatürk Olimpiyat Stadı ve TEM otoyolu; güneyde Küçükçekmece Gölü ve Marmara Denizi ile eşsiz bir konumda yer alan Tema İSTANBUL, çevredeki en yüksek arazi kotunun da verdiği avantajla, eşsiz göl, deniz, yeşil ve panoramik kent manzarasına sahip. Tema İSTANBUL’u benzersiz kılan konumu, aynı zamanda hem çok alternatifli, hem de yakın mesafelerde çok önemli ulaşım avantajları sunuyor. İstanbul’un en önemli ulaşım arterleri olan TEM ve E-5’e, sahil yoluna çabuk ve kolay katılım sağlayabilen proje, mevcut Atatürk Havalimanı’na yakınlığının yanı sıra yapılmakta olan 3’ncü Havalimanı için de yakın konumu ile hava ulaşımında da eşsiz bir avantaj sağlıyor. Mevcut metro duraklarına birkaç dakikalık mesafede bulunan Tema İSTANBUL, proje içinde yer alan ve İBB planlamasında da yer alan Tema metro durağı ile de kısa sürede çok önemli bir ulaşım alternatifi daha sunacaktır. Tema İSTANBUL, ayrıca yine hatların tamamlanmasıyla Mecidiyeköy ile Marmaray son durağı Halkalı İstasyonu ve 3. Havalimanı hatlarının kesiştiği noktada yer alıyor. Her iki boğaz köprüsüne de eşit mesafelerde yer alan Tema İSTANBUL, çevredeki işyeri, okul, hastane, AVM’lere yakınlığı da yaşamı kolaylaştıran önceliklere sahiptir” dedi.

Tema İSTANBUL’a yönelik ilgi ve beğeni EMLAK 2014’e taşındı

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul projesi Tema İSTANBUL, ulusal arenada ilk kez Emlak 2013’te boy göstermişti. Emlak 2013’ün en büyük alanlarından birini kaplayan Tema İSTANBUL standı, yoğun ilgi çekmişti. Türkiye’nin sembol projesi Tema İSTANBUL, uluslararası arenada ilk defa vitrine çıktığı MIPIM 2014’te de, hem yatırımcılar hem de ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği projeler arasında yer almıştı. Türkiye gayrimenkul sektörünün dünya çapındaki referans projesi Tema İSTANBUL’un, gerek mega boyutları ve güçlü fonksiyonları, gerek eşsiz özellikleri, gerekse daha ilk günden fuara taşıdığı eşsiz cazibe ile Emlak 2014’te de gövde gösterisi yapması bekleniyor.

Türkiye gayrimenkul sektörünün global vitrini: EMLAK 2014

Türkiye gayrimenkul sektörünün uluslararası arenadaki vitrini olarak adlandırılan Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansman Fuarı – EMLAK 2014, İstanbul Yeşilköy’deki CNR Expo Fuar Merkezi’nde 11-14 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. Bir önceki yıla göre iki kat büyüyerek toplam 40 bin metrekarelik bir alanda kurulacak olan EMLAK 2014’te Tema İSTANBUL’un yanı sıra sergilenecek toplam 200 seçkin proje, ulusal ve uluslararası arenada Türkiye gayrimenkul sektörünün vitrini olacak.

Mega proje, istikrarlı üretim ve satış hızı ile de sektörüne referans oluyor

Eşsiz özellikleri ile bünyesinde birçok ‘ilk’ ve ‘en’leri barındıran Tema İSTANBUL, istikrarı ve hızı ile de sektörünün referans noktası konumunda. Alanında Türkiye’nin en büyüğü olan Tema İSTANBUL şantiyesi, adeta bir konut üretim fabrikası gibi çalışıyor. Ortalama 3.500 işçinin çalıştığı şantiyede, günde 14 dairenin kaba inşaatı tamamlanıyor. Diğer bir deyişle Tema İSTANBUL şantiyesi, günde ortalama 5 dairenin anahtar teslim halde tamamlandığı bir hızla çalışıyor. Lansman öncesi rekor rakamlara ulaşan Tema İSTANBUL’un başarılı satış grafiği de büyük bir istikrar ve hız ile devam ediyor. Tema İSTANBUL’da aylık ortalama günlük ortalama 5 dairenin satışı gerçekleştiriliyor.

Güçlü fonksiyonları ile Tema İSTANBUL bölgesinin kaderini değiştiriyor

İstanbul Küçükçekmece’de Atakent Mahallesi’ndeki 1,5 milyon metrekarelik bir alan üzerinde yapımına başlanan Türkiye’nin en büyük gayrimenkul projesi Tema İSTANBUL’un yatırım değeri, yaklaşık 2 milyar dolara ulaşıyor. Türkiye’nin sembol projesi Tema İSTANBUL, farklı bir yaşam kültürü vaat eden ‘Konut Bölgesi’, dünya çapındaki temalı eğlence parkı “Tema WORLD” ve farklı alışveriş konsepti “Tema PLAZA” ile birlikte üç ana fonksiyondan oluşuyor. Türkiye’nin ilk master planlı mega karma projesinde ayrıca; eğitim, sağlık, turizm, sosyo-kültürel ve ticari tamamlayıcı fonksiyonlar da yer alıyor. Tema İSTANBUL, devasa boyutları ve güçlü fonksiyonları ile yeni bir yaşam kültürü sunmakla kalmıyor, bölgesinin kaderini değiştiriyor. Tema İSTANBUL yarattığı değerler ile ‘uyuma bölgesi’ olan Atakent’i, yeni bir yaşam, iş, alışveriş ve eğlence merkezine dönüştürüyor.

Konut Bölgesi, sessiz, huzurlu, manzaralı ve korunaklı çok özel bir noktada

Türkiye’nin mega karma projesi Tema İSTANBUL’un ilk etabı konumundaki Konut Bölgesi, dev proje arazisi içerisinde, yaklaşık 334 bin metrekarelik özel bir alan içinde yer alıyor. Bölgenin iklim ve coğrafi yapısı da özenle değerlendirilerek proje arazisinin güney bölgesinde konumlandırılan Konut Bölgesi, sessiz, huzurlu, korunaklı ve özel bir noktada yer alıyor. Tema İSTANBUL konutları, eşsiz özelliklerinin yanı sıra bulunduğu kot seviyesinin de avantajıyla, Küçükçekmece Gölü ve panoramik kent manzarasına sahip bulunuyor. Tema İSTANBUL konut bölgesi arazisinin de %84’ü, peyzaj ve doğal yeşil alan olarak düzenleniyor.

Mutlu yaşama dair tüm olanaklar Tema İSTANBUL’da sunuluyor

Karma projenin diğer fonksiyonlarının hayata geçmesiyle ortaya çıkacak çok önemli değerin, bugünden müşterilere sunulduğu Tema İSTANBUL konut bölgesi, 3–12 kat ile 18–30 kat arasında değişen alçak ve yüksek bloklarda yer alan toplam 3.531 konuttan oluşuyor. Yaklaşık 800 milyon dolarlık toplam yatırım değerine sahip Tema İSTANBUL konu bölgesinde, 1+1’den 4+1’e kadar uzanan farklı büyüklük ve tipteki zengin daire seçenekleri ile tüm ailelerin ihtiyaçları karşılanıyor. 3 bin metrekare büyüklüğünde sosyal tesisin bulunduğu projede; beş açık ve bir kapalı yüzme havuzu, fitness center, kapalı ve açık spor ve aktivite alanları, çok amaçlı spor sahası ve tenis kortları ile sosyal olanaklar da en üst seviyede yer alıyor. 285 bin metrekarenin üzerine devasa bir peyzaj ve doğal yeşil alana sahip olan Tema İSTANBUL konut bölgesinde, yaklaşık 6.400 araçlık kapalı, 800 araçlık açık otopark da bulunuyor.

Şirket Haberleri

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Pana Yatırım Holding Sermaye Piyasalarında
  Pana Yatırım Holding Sermaye Piyasalarında

  İstanbul'da düzenlenen toplantıda Pana Yatırım Holding'in 2017 ve 2018 yatırım hedefleri, sermaye piyasalarına giriş süreci, kısa ve uzun vadede ekonomik stratejileri paylaşıldı.

 • Hasanoğlu, İnşaat Ekonomisi Zirvesi’ne katılacak
  Hasanoğlu, İnşaat Ekonomisi Zirvesi’ne katılacak

  2. İnşaat Ekonomisi Zirvesi, 19 Ekim 2017'de Boğaziçi Üniversitesi’nde “Kazançlı Yapılar İnşa Etme Sanatı” temasıyla gerçekleşecek. İnşaat sektöründe 25 yıla yakın bir süredir yenilikçi birçok projeye imza atan Hasanoğlu İnşaat zirvede, silver sponsor olarak yer alacak.

 • Coldwell Banker, Türkiye’de 130 ofise ulaştı!
  Coldwell Banker, Türkiye’de 130 ofise ulaştı!

  49 ülkede 3.500 ofis ve 86 bin gayrimenkul danışmanıyla yılda 250 milyar dolarlık gayrimenkul satışına aracılık eden Coldwell Banker, Türkiye’de de zirveye emin adımlarla yürüyor. Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş “Türkiye’de 4 yılda 130 ofis ve 1.500 gayrimenkul profesörüne ulaştık. 1906’dan bu yana edindiğimiz 111 yıllık tecrübeyi ofislerimizi aktarıyoruz” dedi.

 • International Property Awards’da Royal Group'a iki birincilik!
  International Property Awards’da Royal Group'a iki birincilik!

  Hızlı büyümesiyle inşaat sektöründe yıldız markalar arasında yerini alan Royal Group, kırılması zor bir rekora imza attı. Royal Group,Kartal’da kentsel dönüşüm çerçevesinde başladığı ilk projesinden de ikinci projesinden de dünyanın en prestijli emlak ödülleri olan International Property Awards’da 2 Avrupa birinciliği aldı.

 • Atmaca Gayrimenkul’den 30 Milyon TL’lik Satış
  Atmaca Gayrimenkul’den 30 Milyon TL’lik Satış

  Gayrimenkul sektöründe yüzlerce aile ev sahibi yapan, Bahçeşehir’in değişiminde ve gelişiminde büyük pay sahibi olan Atmaca Gayrimenkul, imza attığı yeni projeleriyle gayrimenkul sektöründe fark yaratırken sunduğu başarılı satış performansıyla da dikkat çekiyor.

 • ERA Gayrimenkul'den girişimci adaylarına kazancın sırrı
  ERA Gayrimenkul'den girişimci adaylarına kazancın sırrı

  Her yıl yüzlerce girişimcinin katıldığı ve sektörün önemli organizasyonlarından biri olan ‘Bayim Olur Musun Fuarı’ bu yıl da iş kurmak isteyenler için fırsat yaratacak. Girişimci adaylarının buluşma noktası olan fuara katılan ERA Gayrimenkul de kendi işini kurmak isteyenlere franchise sektörünün avantajlarını anlatacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer