|   |   |  Tema İstanbul’un 2. Etabında Satışlar Başladı

Tema İstanbul’un 2. Etabında Satışlar Başladı

Tema İstanbul’un ikinci etabı olan ve yatay mimariyle yapılan ‘Bahçe’ etabında satışlar başladı.

Tema İstanbul’un 2. Etabında Satışlar Başladı

Toplam 3 milyar lira yatırımla 1.5 milyon metrekare alan üzerinde Halkalı Atakent’te hayat bulan Tema İstanbul projesinin ikinci etabı satışa çıktı. Mesa, Artaş, Kantur-Akdaş, Öztaş Ortaklığı tarafından yapılan proje, Türkiye ve Avrupa’nın en büyük özel sektör karma projesi olarak niteleniyor. Tema İstanbul’un ‘Bahçe’ adı verilen yeni etabı yatay mimariyle hayata geçirilirken, projede en yükseği 11 katlı 10 blok yer alacak. 363 konut yer alan projede, bloklar arasında her birinin ayrı teması olan bahçeler  oluşturuldu. Projede 164 daire ise bir hafta içinde Tema İstanbul’un ilk konut etabında daire alanlara satıldığı bilgisi verildi. 2020’de hayata geçirilmesi planlanan tema park alanı ‘Tema World’ün daha önce belirlenen yerinde yer alacak projede metrekare fiyatları 6 bin liradan başlıyor.

Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, Tema İstanbul’un yapımına 2013 yılında başladıklarını, 2015 yılında bitirildiğini hatırlatırken, ilk metrekare fiyatlarının 3 bin 200 lira olarak uygulandığını söyledi. Boysanoğlu, “Projede metrekare fiyatları 5 bin 200 liraya çıktı. ‘Bahçe’ etabında ise 6 bin lira olarak uygulanıyor. Projenin kısa sürede değer artışını görebiliyoruz” dedi.

100 milyon TL’lik yol!

Bulunduğu çevrenin yol, köprü, alt-üst geçit çalışmalarını da üstlenen ortaklık tarafından bugüne kadar 33 milyon lira harcandığını belirten Artaş Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, devam edecek çalışmalarla toplamda yollar için 100 milyon lira harcanacağını söyledi. Hedeflerinin bölge trafiğini rahatlatmak için E6’ya bir bağlantı oluşturmak olduğunu anlatan Çetinsaya, “Belediyenin de bizim de arzumuz bu. Burada Sabah ve akşam trafiğini rahatlatmamız lazım. Bununla ilgili çalışmalarımız da başladı” ifadelerini kullandı.

‘Okullarla ilgi arttı’

Kantur-Akdaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur ise, proje içinde TED Koleji ardından, Bahçe etabında Bahçeşehir Koleji’nin hayata geçirileceğini dile getirdi. Okulların projeye ilgiyi artırdığını anlatan Kantur, “Okullar geldikçe yeni bir kitle de oturum amacıyla ev aldı” değerlendirmesini yaptı.

‘600 dönüm arazimiz var’

1.5 milyon metrekare proje alanının 150 bin metrekaresini yeşil alan oluştururken, yıllık 20 milyon ziyaretçi ağırlaması öngörülen Tema World ise 338 bin metrekare alanda kurulacak. Daha önce yapılan master plandaki yeri Karayolları tarafından ‘sürücülerin görüşünü dağıtabileceği’ nedeniyle değiştirilen Tema World’ün 2020 bahar aylarına yetiştirilmesi hedefleniyor. Yanı sıra yine alan içinde yer alan fuar alanının ise yeni havalimanına yakın bir güzergahta 1 milyon metrekare olan başka bir alana taşındığı bilgisi verildi. Ayrıca Erhan Boysanoğlu, aynı alanda 600 dönüm daha imarlı arazileri olduğu bilgisini verirken, bu bölgenin de gelecek yıllarda değerlendirileceğini paylaştı.

Milliyet

Emlak Haberleri

Etiketler
Tema İstanbul Bahçe Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Ant Yapı’nın Antwell Projesi kapılarını açıyor
  Ant Yapı’nın Antwell Projesi kapılarını açıyor

  Ant Yapı’nın, Çamlıca eteklerinde hayata geçirdiği iyi yaşam evleri Antwell’in örnek daireleri tamamlandı. Sakinlerinin yaşamını kolaylaştıracak olanaklara sahip üç farklı daire seçeneğinin bulunduğu proje; konforlu, güvenli, sosyal ve sağlıklı yeni bir yaşam alanı sunuyor.

 • Mimaride yeni yaklaşım: Ağacın izinde yeşil yapılaşma!
  Mimaride yeni yaklaşım: Ağacın izinde yeşil yapılaşma!

  Dünyada gün geçtikçe artan bir farkındalıkla yayılan çevre hassasiyeti mimariye de yansıdı… Dünyaca ünlü mimarlar yeni projelerinde ağacın ve doğanın izini sürerken, farklı ülkelerdeki çok sayıda konut projesinde artık yüksek yapılarda da geniş yeşil alan yaratan tasarımlar görmek mümkün.

 • Web Tapu Sistemi Güncellendi
  Web Tapu Sistemi Güncellendi

  Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı “Web-Tapu, vatandaşların taşınmazlarını tapu müdürlüklerine gitmeden internet ortamında yönetebildikleri, taşınmazların tapu kayıt ve konum bilgilerini görüntüleyebildikleri bir sistemdir. Sistem ile gerek vatandaşlarımızın yanı sıra, emlakçılık faaliyetlerinde bulunan kişiler açısından önemli yenilikler hayata geçirildi” dedi.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.