|   |   |  Tema İstanbul’un 2. Etabında Satışlar Başladı

Tema İstanbul’un 2. Etabında Satışlar Başladı

Tema İstanbul’un ikinci etabı olan ve yatay mimariyle yapılan ‘Bahçe’ etabında satışlar başladı.

Tema İstanbul’un 2. Etabında Satışlar Başladı

Toplam 3 milyar lira yatırımla 1.5 milyon metrekare alan üzerinde Halkalı Atakent’te hayat bulan Tema İstanbul projesinin ikinci etabı satışa çıktı. Mesa, Artaş, Kantur-Akdaş, Öztaş Ortaklığı tarafından yapılan proje, Türkiye ve Avrupa’nın en büyük özel sektör karma projesi olarak niteleniyor. Tema İstanbul’un ‘Bahçe’ adı verilen yeni etabı yatay mimariyle hayata geçirilirken, projede en yükseği 11 katlı 10 blok yer alacak. 363 konut yer alan projede, bloklar arasında her birinin ayrı teması olan bahçeler  oluşturuldu. Projede 164 daire ise bir hafta içinde Tema İstanbul’un ilk konut etabında daire alanlara satıldığı bilgisi verildi. 2020’de hayata geçirilmesi planlanan tema park alanı ‘Tema World’ün daha önce belirlenen yerinde yer alacak projede metrekare fiyatları 6 bin liradan başlıyor.

Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, Tema İstanbul’un yapımına 2013 yılında başladıklarını, 2015 yılında bitirildiğini hatırlatırken, ilk metrekare fiyatlarının 3 bin 200 lira olarak uygulandığını söyledi. Boysanoğlu, “Projede metrekare fiyatları 5 bin 200 liraya çıktı. ‘Bahçe’ etabında ise 6 bin lira olarak uygulanıyor. Projenin kısa sürede değer artışını görebiliyoruz” dedi.

100 milyon TL’lik yol!

Bulunduğu çevrenin yol, köprü, alt-üst geçit çalışmalarını da üstlenen ortaklık tarafından bugüne kadar 33 milyon lira harcandığını belirten Artaş Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, devam edecek çalışmalarla toplamda yollar için 100 milyon lira harcanacağını söyledi. Hedeflerinin bölge trafiğini rahatlatmak için E6’ya bir bağlantı oluşturmak olduğunu anlatan Çetinsaya, “Belediyenin de bizim de arzumuz bu. Burada Sabah ve akşam trafiğini rahatlatmamız lazım. Bununla ilgili çalışmalarımız da başladı” ifadelerini kullandı.

‘Okullarla ilgi arttı’

Kantur-Akdaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur ise, proje içinde TED Koleji ardından, Bahçe etabında Bahçeşehir Koleji’nin hayata geçirileceğini dile getirdi. Okulların projeye ilgiyi artırdığını anlatan Kantur, “Okullar geldikçe yeni bir kitle de oturum amacıyla ev aldı” değerlendirmesini yaptı.

‘600 dönüm arazimiz var’

1.5 milyon metrekare proje alanının 150 bin metrekaresini yeşil alan oluştururken, yıllık 20 milyon ziyaretçi ağırlaması öngörülen Tema World ise 338 bin metrekare alanda kurulacak. Daha önce yapılan master plandaki yeri Karayolları tarafından ‘sürücülerin görüşünü dağıtabileceği’ nedeniyle değiştirilen Tema World’ün 2020 bahar aylarına yetiştirilmesi hedefleniyor. Yanı sıra yine alan içinde yer alan fuar alanının ise yeni havalimanına yakın bir güzergahta 1 milyon metrekare olan başka bir alana taşındığı bilgisi verildi. Ayrıca Erhan Boysanoğlu, aynı alanda 600 dönüm daha imarlı arazileri olduğu bilgisini verirken, bu bölgenin de gelecek yıllarda değerlendirileceğini paylaştı.

Milliyet

Emlak Haberleri

Etiketler
Tema İstanbul Bahçe Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi
  Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi

  Eroğlu Gayrimenkul, kamu bankaları tarafından başlatılan konut kampanyası seferberliğine, imza projesi Skyland İstanbul ile katılıyor. Sıfır peşinat ve 180 aya kadar 0,64 faiz oranı ile ev sahibi olmayı kolaylaştıran kampanyadan faydalanan yatırımcılar, ilk 12 ay hiçbir ödeme yapmayacak. Skyland İstanbul rezidansları, cazip fiyat avantajlarının yanı sıra 1 yıl kira garantisi de sunuyor

 • Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor
  Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor

  Sur Yapı’nın Antalya projesinde ‘‘Rahat Bi Nefes Al’’ kampanyası kapsamında, sağlık çalışanlarına özel 15 bin TL’ye varan ek indirim!

 • Sanayinin Modern Geleceği
  Sanayinin Modern Geleceği

  İstanbul'da Sanayinin, Endüstrinin ve Ticaretin YeniAdresi Modern Sanayi Merkezi Esenyurt’ta Yükseliyor.

 • KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK
  KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK

  Cumhurbaşkanlığının himayelerinde düzenlenen dünyanın ilk online Uluslararası COVID -19 Konferansı, İstanbul merkezli olarak gerçekleştirildi. Birçok ülkeden uzman ismin, yerli ve yabancı akademisyenin katılarak salgının sosyal hayata ve iş dünyasına etkilerinin tartışıldığı online konferansta, faizsiz Elbirliği Sistemi’nin Türkiye’deki ekonomik başarısı ele alındı.

 • EGE YAPI’YA İNGİLTERE’DEN ÖDÜL
  EGE YAPI’YA İNGİLTERE’DEN ÖDÜL

  Teknolojik gelişmeleri projelerine taşıyarak insan hayatına değer veren Ege Yapı, Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’ne (International Safety Awards) layık görüldü

 • Hava Kent’ten Ev Sahiplerine Özel Hobi Bahçesi
  Hava Kent’ten Ev Sahiplerine Özel Hobi Bahçesi

  S.S CVS Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi, Taşoluk ve Haraççı projelerine özel hobi bahçeleri dahil ediyor… Hava Kent Taşoluk ve Hava Kent Haraççı projelerinde 150’şer metrekare olarak tasarlanan hobi bahçelerinde konut sahipleri doğa ile diledikleri gibi vakit geçirebilecek.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.