|   |   | 

Terör Örgütüne Silah Taşıyorlar

Terör olaylarıyla ilgili HDP ve MHP’ye sert çıkan Erdoğan, “Kendini terör örgütüyle, terörle özdeşleştireni terörist olarak kabul eder, ona göre davranırız. Tercihinizi yapın. Demokrasinin mi yanındasınız? Terörün mü yanındasınız?” ifadelerini kullandı.

Terör Örgütüne Silah Taşıyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ile yaptığı ortak basın toplantısında şu mesajları verdi:

AVRUPA’YA ‘AHLAKİ DEĞİL’ ELEŞTİRİSİ: Ege ve Akdeniz’in amansız sularında boğulan sadece mülteciler değildir, tüm insanlığın vicdanıdır. AB üyesi ülkelerin uzun süredir gösterdiği duyarsızlığa karşı son dönemde Avrupa ülkeleri halklarının ve dini kurumlarının mültecilere sahip çıkma yönünde ortaya koyduğu müspet tavrı takdirle karşıladığımı belirtmek isterim. Hayatta kalma mücadelesi veren bu insanlar karşısında Avrupa ülkelerinin meseleye kendi konforlarını bozmama düşüncesiyle yaklaşmaları asla ahlaki bir tavır değildir.

ÜÇÜNCÜ DEĞİL ADAY ÜLKEYİZ: Ülkemiz maalesef AB’den ve uluslararası toplumdan yeterli oranda destek görmemiştir. Mülteciler için yaptığımız 6,5 milyar dolar harcamanın sadece 417 milyon dolarını diğer ülkelerden aldığımız yardımlar oluşturuyor. Ülkemize üçüncü ülke yerine katılımcı aday ülke olarak yaklaşılmasını bekliyoruz.

TERÖRÜN DEĞİRMENİNE SU TAŞIYORLAR: Güvenlik güçlerimiz terör örgütüyle ve uzantılarıyla mücadelelerini kararlılıkla sürdürüyor. Buna karşılık kimi siyasetçilerin terörün değirmenine su taşıyan ifadeleri, söylemleri yürütülen mücadeleyi zorlaştırıyor. Her şeyden önce bu durum karşısında kendisine siyasetçi diyen, hele bir de TBMM üyesi olan herkesin sorumlu davranması gerekiyor.

PROVOKATÖR SİYASETÇİLER: Allah aşkına soruyorum, ‘görevlendirilmiş çeteler, isim isim belirlenmiş maaşlı insanlar, kendinizi harcatmayın, hükümet yok, herkes ayağını denk alsın, size yazık olur, karşılık vermek hakkınızdır, onları anasından doğduğuna pişman edin’ gibi tehditkar ifadelerin siyasetle, ülkenin ve milletin sorunlarının çözümüne katkı sağlamakla en küçük bir ilgisi olabilir mi? Türkiye’nin provokatör siyasetçilere değil, sorumlu siyasetçilere ihtiyacı var.

PARTİ BİNALARINA SALDIRIYI TASVİP ETMİYORUM: Parti binalarına yönelik saldırıları kesinlikle tasvip etmiyorum, müsebbiplerini de kınıyorum. Hangi siyasi partinin, hangi STK’nın mensubu olursa olsun bana göre yanlış yapıyor. Bunlarla ilgili gerekli adli işlemler hiç şüphesiz yürütülecektir.

HDP’Lİ BELEDiYE BAŞKANINA TEPKİ: Tam tersine bu partinin mensupları hem de eş genel başkan düzeyinde, açıkça sırtlarını terör örgütüne dayadıklarını söyleyebilmektedirler. Belediye başkanları iç savaştan söz edebilmektedir. Bu ne demek, bir belediye başkanı veya bir milletvekili bu ülkede nasıl olur da iç savaştan bahsedebilir, sen bu yetkiyi nereden alıyorsun. Olsa olsa bu yetkiyi aldığı yer ancak dağdaki teröristlerdir.

TABUT İÇİNDE SİLAH TAŞIYORLAR: Bir partinin milletvekilleri terör örgütüne silah da dahil her türlü malzemeyi taşıyabiliyor. Tabutların içerisinde silah taşıyanlar var. Bu partinin mensupları terör örgütünün saldırılarını, güvenlik güçlerimizin kayıplarını adeta sevinçle karşılarken, devletin buna karşı yürüttüğü operasyonlara şiddetle karşı çıkmaktadır. Bu partinin mensupları, yaşanan olayların sorumluluğunu Cumhurbaşkanına, başbakana yükleyerek, terör olaylarının bu duruma gelmesindeki rollerini örtmeye çalışıyorlar. Bölgedeki ilçelerde, mahallelerde hendekler, kanallar kazılması talimatı veren Cumhurbaşkanı mı? Başbakan mı? Yoksa bu partinin yöneticileri mi? Bu belediyeler tarafından bu hendekler kazılıyor.

TERÖRİST GİBİ DAVRANIRIZ: Bu siyasi parti her fırsatta, Cumhurbaşkanını ve hükümeti suçlamak suretiyle terörle aralarındaki açık ilişkiyi gizlemeye ve hedef şaşırtmaya çalışıyor. Buradaki amacın özellikle siyasetin alanını boşaltmak, demokrasinin araçlarını ve imkanlarını devre dışı bırakarak, tüm kitlelerini terör örgütünün arkasına çekmek olduğunu biliyoruz. Siyasetin diliyle konuşanla, siyasetin diliyle konuşuruz. Siyasetin yöntemleriyle mücadele edene, yine siyasetin yöntemleriyle mukavele ederiz. Ama kendini terör örgütüyle terörle özdeşleştireni de terörist olarak kabul eder, ona göre davranırız.

HDP’YE ‘BEDELİNİ ÖDERSİNİZ’ ÇIKIŞI: Buradan, terör örgütüyle arasına mesafe koymakta zorlanan bu partiye bir kez daha sesleniyorum, tercihinizi yapın. Demokrasinin mi yanındasınız? Terörün mü yanındasınız? Mücadelenizi siyaset aracılığıyla mı silahla, bombayla, şiddetle, kanla mı yürüteceksiniz? Demokrasinin yanındaysanız, siyasetinizi ve söyleminizi asla paylaşmasam da bu duruşunuza sonuna kadar saygı duyarım, sonuna kadar desteklerim. Ama terörün yanında saf tutarsanız onun bedelini ödemeye göze alacaksınız. Bu iş öyle demokrasi, barış, özgürlük diye başlayan cümlelerin sonunu tehditle, terörü ve teröristi teşvik ederek bitirmek suretiyle olmaz. Ya demokrasinin yanındasınız ya terörün, bu işin ortası yok.

HDP’Lİ BAKANLARA UYARI: Bazı ilçelerde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Bu sözde eş başkanlar oraya gidip, gösteri yapmak istediler, bugün de böyle bir adım attılar. Şunu bilmeliler ki bu ülkede hukuk neyi gerektiriyorsa, bu ülkenin hükümeti de bunun gereğini sonuna kadar yerine getirir. Sıfatınız ne olursa olsun, bu hukuka uymak zorundasınız.

MHP’YE DE UYARI: Bu sözlerim sadece bölücü örgütün güdümündeki parti için değil, son günlerde çok ciddi savrulmalar yaşayan diğer bir parti için de geçerlidir. Terörle, teröristle mücadele etmek devletin ve onun güvenlik güçlerinin görevidir. Siyasette hesaplaşma yeri sokak değil, sandıktır. Siyasetinden, üslubundan, tutumundan rahatsız olduğunuz partiden veya partilerden hesap mı sormak istiyorsunuz? İşte 1 Kasım’da sandıklar ortaya gelecek. Orada bu hesaplaşmayı en etkili, en sağlıklı şekilde yapabilirsiniz.

AB’den ortak mücadele vurgusu

AB Konseyi Başkanı Tusk ise “Terör nerede olursa olsun, kimi hedef alırsa alsın ve sorumluluğu kim taşırsa taşısın, güçlü bir şekilde kınanmalıdır” dedi. HDP ve Hürriyet Gazetesi’nin merkezlerine yapılan saldırıları da eleştiren Tusk, AB’nin Türkiye ile terörizm konusunda yakın işbirliği yapmak istediğini belirtti. Türkiye ile PKK arasındaki çatışmasızlık döneminin bütün Avrupa ülkelerinde bir umut uyandırdığını hatırlatan Tusk, doğru tercihin bu olduğunu, başka alternatifin olmadığını söyledi. Milliyet

Gündem Haberleri

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Markalar ‘Bayim Olur musun dedi, birçok kişi kendi işinin patronu oldu!
  Markalar ‘Bayim Olur musun dedi, birçok kişi kendi işinin patronu oldu!

  Katılımcı marka, m2 ve ziyaretçi sayısı bazında Avrupa ve Ortadoğu’nun birincisi olma özelliğini taşıyan Bayim olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı, Medyafors Fuarcılık organizasyonu, UFRAD işbirliği ve Coldwell Banker Türkiye Ana Sponsorluğunda 12-15 Ekim tarihleri arasında CNR Fuar merkezinde düzenlendi.

 • Yüzlerce motosikletli Fark Edilmek için bir araya geldi!
  Yüzlerce motosikletli Fark Edilmek için bir araya geldi!

  Bodrum’dan sonra İstanbul’da açılan Türkiye’nin ilk designer outleti Oasis İstanbul, İstanbul’daki yüzlerce motosikletliyi bir araya getiren, eğitimler ve çeşitli şovlarla renkli görüntülerin yaşandığı farkındalık projesine ev sahipliği yaptı.

 •  Kayıtlı istihdama ‘GEKAD’ katkısı
   Kayıtlı istihdama ‘GEKAD’ katkısı

  Türkiye’de kayıtlı istihdamın teşvik edilmesi maksadıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nın himayesinde BTSO tarafından yürütülen GEKAD projesi tamamlandı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer