|   |   | 

Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

Cumartesi günü blogdan yaptığı açıklamada Model S lüks sedan aracı kiralamaktan pişman olanların ilk üç ayda aracı geri getirebileceklerini belirten şirket kontratın geri kalanının iptal edilebileceğini duyurdu. Şirket aynı zamanda ABD bankalarıyla çalışanlara harika leasing şartları uygulanacağını bildirdi. Buna göre aylık ödemelerde yüzde 25’e varan indirimler yapılacak.

Bu mutluluk garantisinin tek dezavantajı ise Model S araçlarını geri getiren kişiler ikinci bir tanesini hemen alamayacaklar. Tesla aylık leasing ödemelerinin 777 dolar olacağını ancak bunun benzinden sağlanacak 209 dolarlık kazançla 568 dolara düşeceğini duyurdu. California, Colorado ve Massachusetts eyaletlerine özel indirimler uygulanacak.

Şirketin CEO’su Elon Musk Nisan 2013’te farklı bir leasing planı duyurdu. Musk Tesla Model S’e aylık 500 dolardan az ödemelerle sahip olunabileceğini açıkladı. Ancak bu fırsat elektikli araç teşviklerinin olduğu 6 eyalet için geçerli olacak ve Model S sadece iş için kullanılabilecek.

Arabayı lease etmek istemeyenler için fiyatı ABD’de vergi indirimi olmadan 71,070 dolar olacak.

Ekim ayında yüzde 4 aşağıda olan Tesla hisseleri pazartesi günü New York’ta yüzde 1.2 düşüşteydi.

 WSJ

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

 • LG Bu Telefonu İle Rekor Kırdı!
  LG Bu Telefonu İle Rekor Kırdı!

  Güney Kore firması LG, son 5 yılın en iyi çeyreğine imza atarak akıllı telefon satışlarında kendi rekorunu kırmayı başardı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer