|   |   | 

Tff'den Kulüplere Kötü Haber!

TFF Tahkim Kurulu, "kulüplerin puan silme cezalarının bir sezon için ertelenmesine" dair kararı iptal etti.

Tff'den Kulüplere Kötü Haber!

TFF Tahkim Kurulu, TFF Yönetim Kurulu'nun kulüp lisans talimatına ilişkin aldığı "kulüplerin puan silme cezalarının bir sezon için ertelenmesine" dair kararını iptal etti.

TFF Yönetim Kurulu'nun 14.07.2014 tarihli toplantısında aldığı ve Kulüp Lisans Talimatı'na ilave ettiği geçeci 5. maddenin Tahkim Kurulu tarafından veto edilmesi hem federasyon yönetimini hem de kulüpleri şok etti.

Yeni sezon öncesi birçok takımın puan silme cezasıyla karşı karşıya kalmalarından dolayı sadece bir sezon için talimata konan geçici 5. madde Tahkim Kurulu tarafından "UEFA Statüsü'nün "Amaçlar" başlıklı 2. maddesi ile devam eden hükümleri yanında temel hukuk ilkelerine aykırı olduğu; nitekim ertelemeye dair düzenlemelerin etkisinin, uygulama alanının ve özellikle süresinin duraksamaya yer vermeyecek açık ve anlaşılırlıkta olması gerekmesine ve yine erteleme gibi toplumda adalet ve eşitlik duygusunu zedeleme ihtimali oldukça yüksek olan bir yasama faaliyeti sırasında olağanüstü hassasiyet gösterilmesi gerekmesine rağmen düzenlemenin bu nitelikleri taşımadığı" gerekçesiyle iptal edilmiş oldu.

TFF Yönetim Kurulu ile Tahkim Kurulu karşı karşıya geldi

TFF Yönetim Kurulu'nun ilgili talimatın 91. maddesine ilave ettiği "Kulüp Lisans Kurulu, 2014-2015 sezonu incelemesi neticesinde vereceği puan silme yaptırımını bir sezon için erteler. Bu süre içinde aynı kulübe puan silme yaptırımı uygulanması halinde, ertelenen puan silme yaptırımı da uygulanır" şeklindeki geçici maddesinin Tahkim Kurulu tarafından iptal edilmesi bir kez daha TFF Yönetimi ile Tahkim Kurulu'nu karşı karşıya getirdi. Milliyet

Spor Haberleri

Spor Kategorisindeki diğer haberler

 • Kızılyıldız İstanbul'da
  Kızılyıldız İstanbul'da

  Galatasaray Liv Hospital'ın Turkish Airlines Euroleague'de yarın karşılaşacağı Sırp ekibi Kızılyıldız İstanbul'a geldi.

 • Galatasaray'da Şok Ayrılık
  Galatasaray'da Şok Ayrılık

  Galatasaray Liv Hospital'ın Porto Riko'lu oyuncusu Carlos Arroyo, sarı-kırmızılı ekip ile yollarını ayırdığını açıkladı.

 • Beşiktaş'ın Rakibi Belli Oldu
  Beşiktaş'ın Rakibi Belli Oldu

  UEFA Avrupa Ligi 2. tur rövanş maçında Liverpool'u eleyen Beşiktaş son 16 turunda Belçika temsilcisi Club Brugge ile eşleşti.

 • Kutlamalar Nedeniyle Trafik Kilitlendi
  Kutlamalar Nedeniyle Trafik Kilitlendi

  Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'nde İngiliz Kulübü Liverpool'u penaltılarda elemesinin ardından başlayan kutlamalar nedeniyle Beşiktaş’ta trafik durdu.

 • Trabzonspor İtalya'da
  Trabzonspor İtalya'da

  UEFA Avrupa Ligi 2 . Tur rövanş maçında deplasmanda Napoli ile karşılaşacak olan Trabzonspor İtalya'ya gitti.

 • İzmir Derbisinin Bilançosu Ağır Oldu
  İzmir Derbisinin Bilançosu Ağır Oldu

  İzmir’de oynanan 15’i güvenlik görevlisi 22 kişinin yaralandığı olaylı Altay-Göztepe derbisinde yaşananlarla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer