|   |   |  TOKİ Başkanı Ömer Bulut, İstanbul şantiyelerini inceledi

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, İstanbul şantiyelerini inceledi

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, idarenin İstanbul’da devam eden uygulamalarının şantiyelerinde incelemelerde bulundu.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, İstanbul şantiyelerini inceledi

İlk olarak İstanbul’un en büyük konut alanı olan, Başakşehir ilçesi Kayaşehir bölgesindeki şantiyelerde incelemelerde bulunan Bulut, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Mahalle kültürü canlandı

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, ilk olarak Kayaşehir’de mahalle kültürünün hayata geçtiği 2 bin 960 konutluk projenin alanını inceledi. Mahalle konseptinde, altı etaptan oluşan proje ile mevcut alan sosyal donatıların ve küçük esnafın yer aldığı ticari birimleriyle yeni bir yaşam alanına kavuştu. 2 bin 512 konutun hak sahibi vatandaşlara teslim edildiği projede 448 konutun yapımı hızla devam ediyor.

Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşüm hızlandı

Kayaşehir şantiye incelemesinde sonra Gaziosmanpşa’da kentsel dönüşüm projelerini inceleyen Bulut, Sarıgöl’de 796 konutluk kentsel dönüşüm ve gelişim projesini inceledi. Sarıgöl Kentsel Dönüşüm Projesi ile vatandaşlar sosyal donatılarıyla, çevresiyle güvenli yapılarda yaşamlarını sürdürecek.

TOKİ Başkanı Bulut, İstanbul şantiye incelemeleri kapsamında son olarak Beyoğlu Sütlüce Mahallesi’nde inşası devam eden 398 konutluk kentsel dönüşüm ve gelişim projesini inceledi.

Toki Haberleri

Etiketler

Toki Kategorisindeki diğer haberler

 • TOKİ’nin indirim kampanyası başlıyor
  TOKİ’nin indirim kampanyası başlıyor

  TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasına başvurular 21 Mart 2019 tarihinde başlıyor.

 • TOKİ yatay şehirleşmeyle 50 bin yeni sosyal konut yapacak
  TOKİ yatay şehirleşmeyle 50 bin yeni sosyal konut yapacak

  Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle, 67 şehirde 140 projeyle yürütülecek 50 bin yeni sosyal konut hamlesini başlattı. Törende, TOKİ tarafından inşa edilen 53 bin 626 konut ve 130 tesisin açılışı gerçekleştirildi.

 • Bolu Mudurnu’da kura sevinci yaşandı
  Bolu Mudurnu’da kura sevinci yaşandı

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından (TOKİ) Bolu’nun Mudurnu ilçesi Taşkesti Beldesi’nde inşası devam eden 107 konutun hak sahipleri gerçekleştirilen kura ile belirlendi.

 • Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi Protokolü imzalandı
  Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi Protokolü imzalandı

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Sanayi Bölgeleri Kentsel Dönüşüm Derneği iş birliğinde yapılacak "Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi’ne ait protokol imzalandı.

 • Kars’a kentsel dönüşüm kapsamında 366 konut yapılacak
  Kars’a kentsel dönüşüm kapsamında 366 konut yapılacak

  Kentsel dönüşüm projeleriyle bölgelerin yaşam kalitesini yükseltip şehirlere değer katan projeler üreten Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Kars Merkez ikinci etapta yapacağı kentsel dönüşüm ve gelişim projesinin ihalesini gerçekleştirdi.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.