|   |   |  Toplu konut nedir?

Toplu konut nedir?

Toplu konut ne demektir? Tapulu konutu bölgesi ve hangi kuruluşlar üretir? Sorularının cevaplarını burada bulabilirsiniz.

Toplu konut nedir?

Toplu konut nedir?

Toplu konut; şehirlerde hızla artan nüfusun barınma ihtiyacını belirleyerek, yeni konut üretme işlemine denir.

Toplu Konut Bölgesi

Toplu konut bölgesi, ortak konut yapımının yer aldığı ve binlerce aileye barınma imkanı sağlayan evlerin olduğu bölgedir. Bu bölgelerin oluşturulabilmesi için Toplu Konut Bölgesi Uygunluk Belgesine TOKİ, Valilik ve Belediye onayıyla sahip olması gerekir. Bu mülkiyetlerde en az 400 konut yer alabilir.

Tapulu konutu hangi kuruluşlar üretir?

Tapulu konutu genel olarak devlet üretir de denebilir. Tapulu konutlar Toki, Emlak Konut ve KİPTAŞ tarafından yapılıyor. Kamu ya da özel kurumlar tarafından yapılan toplu konut projelerinde Toki ilk sırada yer alıyor.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İhracat pazarlarında güven, Haziran ayında yükselen tek alan oldu
  İhracat pazarlarında güven, Haziran ayında yükselen tek alan oldu

  Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Haziran ayı sonuçları açıklandı. Gerilemenin Haziran ayında da devam ettiği Bileşik Endeks’in ikinci çeyrek verilerine göre, inşaat malzemeleri sanayisi bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,7 küçüldü.

 • Vadikoru’da erken teslimat sevinci
  Vadikoru’da erken teslimat sevinci

  Ayazağa bölgesine damgasını vuran Invest İnşaat, Vadikoru’da teslimatı 6 ay öne çekerek projeden konut alan ailelere sürpriz yaptı. Yetkililerden anahtarlarını teslim alan aileler Vadikoru sitesinde dairelerine erken kavuşmanın heyecanını yaşadı.

 • E-İpotek Kullanımı Yaygınlaştı
  E-İpotek Kullanımı Yaygınlaştı

  E-ipotek uygulamasının kullanımı gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, bu yolla Nisan ayında 22 bin 461 adet ipotek işleminin tamamlandığını belirtti.

 • 2019’da kapanan inşaat şirketi sayısı yüzde 23 arttı.
  2019’da kapanan inşaat şirketi sayısı yüzde 23 arttı.

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) verilerine göre 2019’un ilk 5 ayında 2.820 inşaat şirketi kapandı. Uzmanlar, 2018’in aynı dönemine göre kapanan inşaat şirketi sayısında görülen %23’lük artışta en büyük payın, sektördeki maliyet artışlarının konut fiyatlarına yansıtılamaması olduğunu belirtiyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.