|   |   |  Toplu konut nedir?

Toplu konut nedir?

Toplu konut ne demektir? Tapulu konutu bölgesi ve hangi kuruluşlar üretir? Sorularının cevaplarını burada bulabilirsiniz.

Toplu konut nedir?

Toplu konut nedir?

Toplu konut; şehirlerde hızla artan nüfusun barınma ihtiyacını belirleyerek, yeni konut üretme işlemine denir.

Toplu Konut Bölgesi

Toplu konut bölgesi, ortak konut yapımının yer aldığı ve binlerce aileye barınma imkanı sağlayan evlerin olduğu bölgedir. Bu bölgelerin oluşturulabilmesi için Toplu Konut Bölgesi Uygunluk Belgesine TOKİ, Valilik ve Belediye onayıyla sahip olması gerekir. Bu mülkiyetlerde en az 400 konut yer alabilir.

Tapulu konutu hangi kuruluşlar üretir?

Tapulu konutu genel olarak devlet üretir de denebilir. Tapulu konutlar Toki, Emlak Konut ve KİPTAŞ tarafından yapılıyor. Kamu ya da özel kurumlar tarafından yapılan toplu konut projelerinde Toki ilk sırada yer alıyor.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • İnşaat sektöründe canlanmanın ilk sinyalleri alındı...
    İnşaat sektöründe canlanmanın ilk sinyalleri alındı...

    Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Eylül Ayı Raporu’nu açıkladı.

  • Ondörtüç Pendik, 0.99 faiz oranı ve 180 ay vade ile yatırımcı taleplerini artırdı 
    Ondörtüç Pendik, 0.99 faiz oranı ve 180 ay vade ile yatırımcı taleplerini artırdı 

    Kamu bankalarının faiz oranlarını yüzde 0.99’a düşürmesiyle başlayan hareketliliğin, Pendik’te hayata geçirdikleri 'Ondörtüç Pendik' projesinin satışlarında da hissedildiğini vurgulayan İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, “Kamu bankalarının başlattığı faiz indirimine ilk dâhil olan şirketlerden biri olarak satışlarımıza hız kazandırdık.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.