|   |   |  Türkiye Finans yeni Genel Müdürlüğü’ne Avrupa’nın En İyi Ofis İç Mimarisi ödülü

Türkiye Finans yeni Genel Müdürlüğü’ne Avrupa’nın En İyi Ofis İç Mimarisi ödülü

Türkiye Finans Katılım Bankası, yeni Genel Müdürlük binası ile mimari alandaki ödüllerine yenilerini ekliyor. Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri 2018 kapsamında, 3 Aralık’ta, Londra’da düzenlenen ödül gecesinde “Avrupa’nın En İyi Ofis İç Mimarisi” ödülünü alan Türkiye Finans, Avrupa’nın en iyisi seçilerek hem kurumuna hem de Türkiye’ye dünyanın en prestijli ödüllerinden birini daha kazandırmış oldu.

Türkiye Finans yeni Genel Müdürlüğü’ne Avrupa’nın En İyi Ofis İç Mimarisi ödülü

Banka, İstanbul Ümraniye’deki yeni Genel Müdürlük binası ile Ekim ayında Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nin Avrupa ayağı olan Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde de “Türkiye’nin En İyi Ofis İç Mimarisi” ödülünü de almıştı.

Türkiye Finans, İstanbul Ümraniye’deki yeni Genel Müdürlük binası ile Avrupa’nın en iyisi seçildi. 3 Aralık’ta Londra’da düzenlenen Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri gecesinde “Avrupa’nın En İyi Ofis İç Mimarisi” ödülünü alan Türkiye Finans, büyük bir gurur yaşattı. Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri kapsamında geçen ay düzenlenen Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde de Türkiye Finans’ın yeni Genel Müdürlüğü “Türkiye’nin En İyi Ofis İç Mimarisi” ödülünü almaya hak kazanmış ve “Avrupa’nın En İyi Ofis İç Mimarisi” ödülüne de aday gösterilmişti. Türkiye Finans, bu ödülü alarak, yeni Genel Müdürlük binasının mimari başarısını üst üste taçlandırmış oldu.

Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nin “İç Mimari” kategorisinde aldığı ödülle Türkiye’nin ardından Avrupa’nın da en iyisi olduğunu kanıtlayan Türkiye Finans, elemeye katılan tüm Avrupa ülkeleri arasındaki yapılar arasında birinci seçilerek bu ödülü almaya layık görüldü.

“5 Yıldız” alarak bulunduğu ülkelerin en iyileri seçilen projeler, dünyanın en itibarlı mimarlarından ve gayrimenkul yatırımcılarından oluşan jüri karşısında kıyasıya yarıştı. Klasikle moderni buluşturan çizgileri, işlevsel detayları ve estetik unsurları ile Türkiye Finans Genel Müdürlük binası, birincilik ödülünü kazandı.

Enerji ve çevre dostu tasarımı ile yeşil bina derecelendirilmesinde ‘’Uluslararası Leed Gold Sertifikası’’na da sahip olan Türkiye Finans Genel Müdürlük binası 5 baza katı 28 kule katı olmak üzere toplam 33 kat olarak inşa edildi. Modern ve yalın mimarisiyle ön plana çıkan yapıda, açık ofis alanlarına iç yeşil bahçeler ve doğal gövdeli ağaçlar yerleştirilerek, çalışanlar için verimlilik hedeflendi. Güneş ışığından faydalanmak amacıyla bina içerisindeki sosyal alanlarda da camekân kısımlar maksimum düzeyde kullanıldı. 

Leed Gold sertifikalı Türkiye Finans Genel Müdürlük binasında; iç dekorasyon, dış cephe ve iç peyzaj gibi alanlarda enerji tasarruf oranları yüzde 25’i aşan düzeylere çıkarıldı. İnşaat aşamasında ise metal, karton ve plastik atıklar geri dönüşüm tesislerine gönderilirken, beton atıklar binada dolgu olarak kullanıldı. Böylece inşaat atıklarının da en az yüzde 75’i değerlendirilmiş oldu.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • GYODER’İN YENİ BAŞKANI MEHMET KALYONCU OLDU
  GYODER’İN YENİ BAŞKANI MEHMET KALYONCU OLDU

  Türkiye gayrimenkul sektörünün çatı kuruluşu GYODER’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu seçildi. GYODER Başkanı Mehmet Kalyoncu, “Gayrimenkulde bireysel alışkanlıkların daha iyi incelendiği, teknoloji ve tasarımın uyumunun çok daha önemli hale geldiği bir dönemdeyiz. GYODER olarak yepyeni bir heyecan ve yaklaşımla gayrimenkule bakışı değiştirecek, sektörde değişim ve gelişimin öncüsü olacağız” dedi.

 • Düşen faizler ikinci elde fiyatları ortalama %6 yükseltti
  Düşen faizler ikinci elde fiyatları ortalama %6 yükseltti

  Yeni nesil gayrimenkul değerleme ve lokasyon analizi platformu Endeksa.com, ilanda olan ikinci el gayrimenkullerde 1 Haziran’da duyurulan konut kredisi faiz oranları düşüşü sonrası İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşanan fiyat artışını analiz etti. Verilere göre artışın İstanbul’da %5,95; İzmir’de %5,86; Ankara’da %6,17 seviyesinde olduğu açıklandı.

 • FAİZ ORANLARINDA 1 PUANLIK İNDİRİM FİYATLARDA 0,77 ARTIŞA NEDEN OLUYOR
  FAİZ ORANLARINDA 1 PUANLIK İNDİRİM FİYATLARDA 0,77 ARTIŞA NEDEN OLUYOR

  Gayrimenkul sektörünün dijitalleşmesi konusunda öncü olan GABORAS’ın CEO’su Kurtuluş Altun, düşürülen faiz oranları sonrasında piyasada yaşanan gelişmelere dikkat çekti. Altun, Türkiye’de her faiz indiriminde, 1 puanlık indirim karşısında fiyatlarda 0,77 oranında artış görüldüğünü söyledi

 • Otomatik kapı sistemlerine talep 2 kat arttı
  Otomatik kapı sistemlerine talep 2 kat arttı

  Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını ile birlikte şirketler “temassız teknoloji” yatırımlarına hız verdi. Otomatik kapı sistemlerine talep yüzde 100 artış gösterdi.

 • İftardan sahura kesintisiz çözüm
  İftardan sahura kesintisiz çözüm

  Yeni nesil finans kavramını Türkiye’ye kazandıran Çözüm Tasarruf, ramazana özel kurguladığı “İftardan Sahura Kesintisiz Çözüm” hizmetini başlattı.

 • Süs bitkileri ve Peyzaj sektörü Kasım’da ivme kazanacak!
  Süs bitkileri ve Peyzaj sektörü Kasım’da ivme kazanacak!

  Doğrudan 100 bin, dolaylı yoldan 500 bin kişilik istihdamıyla yılda ortalama 6 milyar liralık üretim gerçekleştiren yerli süs bitkileri sektörü, yeni ürün ve hizmetlerini Kasım ayındaki The Flower and Plant Show 2020’de dünya ile buluşturacak.

 • Covit19 İç Göçü Etkileyecek
  Covit19 İç Göçü Etkileyecek

  TÜİK iç göç istatistiklerine göre 2019 yılında ülke içinde 2 milyon 806 bin 123 göç gerçekleşti. 2019 yılında göç edenlerin yaş grubu incelendiğinde, en fazla göç edenlerin yüzde 21,58 ile 20-24 yaş grubu olduğu görüldü.

 • Mobsad Başkanı Nuri Gürcan: “Stok Desteği, Mobilya Sektörüne 3-5 Ay Can Suyu Olur”
  Mobsad Başkanı Nuri Gürcan: “Stok Desteği, Mobilya Sektörüne 3-5 Ay Can Suyu Olur”

  Yıla hızlı bir başlangıç yapan mobilya sektöründe de koronavirüs nedeniyle üretim ve ihracat rakamlarında düşüş yaşanıyor. MOBSAD (Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği) Başkanı Nuri Gürcan, çarkların durmaması için stok çalışıldığını, finansmana erişimin kolaylaştırılmasını ve kira bedellerinin ötelenmesi gerektiğini belirtiyor.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.