|   |   |  Türkiye Finans yeni Genel Müdürlüğü’ne Avrupa’nın En İyi Ofis İç Mimarisi ödülü

Türkiye Finans yeni Genel Müdürlüğü’ne Avrupa’nın En İyi Ofis İç Mimarisi ödülü

Türkiye Finans Katılım Bankası, yeni Genel Müdürlük binası ile mimari alandaki ödüllerine yenilerini ekliyor. Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri 2018 kapsamında, 3 Aralık’ta, Londra’da düzenlenen ödül gecesinde “Avrupa’nın En İyi Ofis İç Mimarisi” ödülünü alan Türkiye Finans, Avrupa’nın en iyisi seçilerek hem kurumuna hem de Türkiye’ye dünyanın en prestijli ödüllerinden birini daha kazandırmış oldu.

Türkiye Finans yeni Genel Müdürlüğü’ne Avrupa’nın En İyi Ofis İç Mimarisi ödülü

Banka, İstanbul Ümraniye’deki yeni Genel Müdürlük binası ile Ekim ayında Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nin Avrupa ayağı olan Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde de “Türkiye’nin En İyi Ofis İç Mimarisi” ödülünü de almıştı.

Türkiye Finans, İstanbul Ümraniye’deki yeni Genel Müdürlük binası ile Avrupa’nın en iyisi seçildi. 3 Aralık’ta Londra’da düzenlenen Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri gecesinde “Avrupa’nın En İyi Ofis İç Mimarisi” ödülünü alan Türkiye Finans, büyük bir gurur yaşattı. Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri kapsamında geçen ay düzenlenen Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde de Türkiye Finans’ın yeni Genel Müdürlüğü “Türkiye’nin En İyi Ofis İç Mimarisi” ödülünü almaya hak kazanmış ve “Avrupa’nın En İyi Ofis İç Mimarisi” ödülüne de aday gösterilmişti. Türkiye Finans, bu ödülü alarak, yeni Genel Müdürlük binasının mimari başarısını üst üste taçlandırmış oldu.

Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nin “İç Mimari” kategorisinde aldığı ödülle Türkiye’nin ardından Avrupa’nın da en iyisi olduğunu kanıtlayan Türkiye Finans, elemeye katılan tüm Avrupa ülkeleri arasındaki yapılar arasında birinci seçilerek bu ödülü almaya layık görüldü.

“5 Yıldız” alarak bulunduğu ülkelerin en iyileri seçilen projeler, dünyanın en itibarlı mimarlarından ve gayrimenkul yatırımcılarından oluşan jüri karşısında kıyasıya yarıştı. Klasikle moderni buluşturan çizgileri, işlevsel detayları ve estetik unsurları ile Türkiye Finans Genel Müdürlük binası, birincilik ödülünü kazandı.

Enerji ve çevre dostu tasarımı ile yeşil bina derecelendirilmesinde ‘’Uluslararası Leed Gold Sertifikası’’na da sahip olan Türkiye Finans Genel Müdürlük binası 5 baza katı 28 kule katı olmak üzere toplam 33 kat olarak inşa edildi. Modern ve yalın mimarisiyle ön plana çıkan yapıda, açık ofis alanlarına iç yeşil bahçeler ve doğal gövdeli ağaçlar yerleştirilerek, çalışanlar için verimlilik hedeflendi. Güneş ışığından faydalanmak amacıyla bina içerisindeki sosyal alanlarda da camekân kısımlar maksimum düzeyde kullanıldı. 

Leed Gold sertifikalı Türkiye Finans Genel Müdürlük binasında; iç dekorasyon, dış cephe ve iç peyzaj gibi alanlarda enerji tasarruf oranları yüzde 25’i aşan düzeylere çıkarıldı. İnşaat aşamasında ise metal, karton ve plastik atıklar geri dönüşüm tesislerine gönderilirken, beton atıklar binada dolgu olarak kullanıldı. Böylece inşaat atıklarının da en az yüzde 75’i değerlendirilmiş oldu.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Kadıköy depreme afet parkında hazırlanıyor
  Kadıköy depreme afet parkında hazırlanıyor

  Türkiye’nin afet ve depremler konusunda eğitim veren ilk ve tek afet temalı parkı olan Kadıköy Belediyesi Afet Eğitim ve Bilinçlendirme Parkı, İstanbul’da yaşanan 5,8 büyüklüğündeki depremin ardından en yoğun günlerini yaşıyor.

 • Romanya-Polonya pazarı, Züccaciyecilerin elini güçlendirecek
  Romanya-Polonya pazarı, Züccaciyecilerin elini güçlendirecek

  4,7 milyar dolarlık ihracatının neredeyse yarısını Avrupa ülkelerine gerçekleştiren züccaciye sektörü, son çeyrekte pazarlarını derinleştiriyor. 7-11 Ekim tarihleri arasında ZÜCDER (Züccaciyeciler Derneği) üyesi 16 firma Romanya ve Polonya’daki en büyük perakendecilerle bir araya gelecek.

 • Halkbank kredi faiz oranlarını indirdi
  Halkbank kredi faiz oranlarını indirdi

  Müşterilerine avantajlı kredi faiz oranlarıyla hizmet vermeyi sürdüren Halkbank, Merkez Bankası kararının ardından faiz indirimine gittiğini duyurdu.

 • Türkiye'yi Dünya İkinciliğine Taşıyan Projeler
  Türkiye'yi Dünya İkinciliğine Taşıyan Projeler

  Türkiye, küresel pazarda süren durgunluğa ve artan risklere rağmen “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde, 44 firma ile yer alarak dünya liginde Çin’in ardından ikinciliğini korudu. Türkiye’den listeye giren ilk 10 müteahhitlik firması; Rönesans, Limak, Tekfen, Tav, Yapı Merkezi, Ant Yapı, Enka, Alarko, Gama ve Çalık Enerji oldu.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.