|   |   | 

Türkiye'nin en uzun 4. köprüsünün temeli atıldı

1625 metreyle Türkiye'nin en uzun köprülerinden biri olacak Devlet Bahçeli Köprüsü'nün temeli atıldı. Köprü, 2017'de hizmete açılacak.

Türkiye'nin en uzun 4. köprüsünün temeli atıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve 1625 metreyle Türkiye'nin en uzun köprülerinden biri olacağı belirtilen Devlet Bahçeli Köprüsü'nün temelini attı. Bahçeli, köprüye adının verilmesinden gurur duyduğunu belirip, hakkında 19 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü'ye "Hiç bir şeye boyun eğme" diyerek destek mesajı verdi. Konuşmasının bir bölümünde Bahçeli, "Türkiye gergin, kaygılı, öfkeli, huzursuz ve tedirgindir. Küçük bir kıvılcım, telafisi mümkün olmayan hadiselere neden olabilecektir" dedi.

Karayolu ile kente gelen Bahçeli, otoyol girişinde Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü ile binlerce partili tarafından karşılandı. Konvoy eşliğinde Seyhan Nehri ile ayrılan merkez Seyhan ve Yüreğir ilçelerini birleştirecek olan bağlantı ve ana yollar uzantısı ile birlikte 2450 metreyi bulan köprü temelinin atılacağı tören alanına geldi.

'Aklan Da Gel' Dediği Durak Da Katıldı

Devlet Bahçeli'ye, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ve MHP İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu'nun yanı sıra 2009'da MHP'nin adayı olarak Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ve 1 yıl sonra İçişleri Bakanlığı tarafından hakkındaki soruşturmalar nedeniyle açığa alınınca, 'Aklan da gel' diyerek istifasını istediği Aytaç Durak da üst yöneticilerle protokolde yer aldı.

Törende önce, Ceyhan İlçesi Belediye Başkanlığı döneminde 'ihaleye fesat karıştırıp rüşvet aldığı' iddiası ile hakkında dava açılan ve yurt dışına çıkış yasağı getirilen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü bir konuşma yaptı. Sözlü, 120 milyon lira ihale bedelli, 6 şeritli ve çift hat raylı köprünün Adana'nın itibar projesi olduğunu, 2017'nin ikinci yarısında hizmete gireceğini söyledi.

'Sayın Sözlü Yalnız Değilsin'

Devlet Bahçeli, yaklaşık 10 bin kişinin toplandığı tören alanında Adana'nın emin ellerde olduğunu, hiç bir emeğin zayi edilmeyeceğini, Çukurova'nın hakkı olanı alacağını söyledi. MHP'nin samimiyetle, heyecanla millete hayırlı hizmetler yapma uğurunda mücadelesine devam edeceğini belirten Bahçeli, "Ülkemizin en uzun köprüleri arasına girecek bu kıymetli eser Adanalılarla beraber Çukurova Bölgesinin ulaşım yükünü önemli oranda azaltacaktır. Köprüye ismimin verilmesi de ayrıca şahsım için gurur vesilesidir. Hüseyin Sözlü ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür ve takdirlerimi sunuyorum. Sayın Sözlü, hiç bir söze aldırış etme, fitne fesadı yık. Gönüllerde köprü kur, yalnız değilsin. Adana seninledir. Partimizin il ve ilçe teşkilatları ve tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İnsan Ayrımı Yapmıyoruz

İnsan ayrımı yapmadıklarını da hatırlatan Bahçeli konuşmasının devamında ise şöyle dedi:

"Anasının dili ve kökeni ne olursa olsun, yöresi, doğduğu yer neresi olursa olsun, Türk milletine mensubiyet bilinci taşıyan, al bayrağa bakınca göğsü kabaran, vatan deyince gözü yaşaran, şehit denilince gönlü şahlanan her vatan evladı bizimdir, öz kardeşimizdir. Biz kimseye yan gözle bakmayız, yeter ki vatan haini olmasın. Biz kimseyi yabancı ve öteki görmeyiz, yeter ki milli ve manevi emanetlere karşı gelmesin. Hiç kimseyi aşağılamaz, kırmaz, dışlamaz, insan onuruna saygıdan da taviz vermeyiz. Tıpkı aziz ecdadımız gibi, tıpkı kardeşlikle yoğrulmuş Türk asırlarında olduğu gibi ayrımcılığa yüzümüzü döner, fitneye, nifaktan beslenen kötülük bekçilerine haddini bildiririz. Tarihe, ecdada, millete vefa borcumuz vardır. Bilinmesini isterim ki, millet için kim tek bir çivi dahi çaktıysa, kim bir eser bıraktıysa, ülkenin gelişmesi ve kalkınması için kim uğraş verdiyse, kim eser kazandırdıysa hiçbir ayrım gözetmeksizin hepsine şükranlarımızı sunarız. Bu konuda siyasi bir ayrım yapmayız.Milliyetçi Hareket çalışırken, üretirken, vatandaşlarımıza verdiği sözleri birer birer yerine getirirken bunun karşısında boş durmayanların olduğunun da farkındayız. Kıskananlar var biliyoruz, taş koymak isteyenler var hepsini tanıyoruz. Ancak unutulmamalıdır ki bunların hiçbiri Milliyetçi Hareket'in hedeflerine ulaşmasına, projelerini hayata geçirmesine, vatandaşlarımıza hizmet götürmesine asla engel olamayacaktır."

Sokaklarda Bulacağımız Geleceğimiz Yoktur

Siyasi iktidarın MHP'li belediyeler üzerinde baskı kurduğunu da vurgulayan Bahçeli, terör olaylarına de değindi. Bölücü tahriklerin Adana'da amacına ulaşamayacağını kaydeden Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye gergin, kaygılı, öfkeli, huzursuz ve tedirgindir. Küçük bir kıvılcım, telafisi mümkün olmayan hadiselere neden olabilecektir. Bu hassas ortam tahrik ve kışkırtmalara açık ve müsaittir. Bu nedenle önümüzdeki süreç dikkat, sağduyu ve akıl gerektirmektedir. Bu vatan kimsesiz değildir. Bu aziz millet çaresiz değildir. Ayrışma, çatışma ve bölünme ise Türkiye için kader değildir. İçinde bulunduğumuz hassasiyet, tarihin Milliyetçi Hareket'e kazandırdığı tecrübe, Türk milliyetçiliği davasının oluşturduğu ortak akıl, ecdadımızın nasihatleri ve dersleri bizlere, ihanetlere karşı dikkat; işbirlikçilere karşı uyanıklık; istismara karşı temkin; tahriklere karşı sükunet tavsiye etmektedir. Sokaklarda arayacağımız, sokaklarda bulacağımız geleceğimiz yoktur. Hainler, sokaklarda hendek kazıyorlarmış, mezarlarını kazdıklarını öğrenecekler. Barikat kuruyor, çukur açıyorlarmış, sonlarını hazırladıklarını da anlayacaklar.

Kahraman şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak, bu milletin kahır ve azameti Türk ve Türkiye düşmanlarının kökünü kurutacaktır. Türk milleti terör illetini aşacak, birlik ve kardeşlik şafağında yeniden doğacaktır. Bozgunculara, yıkıcılara fırsat vermeyeceğiz. İstismarcılara itibar etmeyeceğiz. Tahrik ve tertiplere hazırlıklı olacağız. Milli değerler etrafında kenetleneceğiz. Bölünmeyeceğimizi dosta ve düşmana gösterecektir. Türkiye, İmralı'ya, Kandil'e, Barzani'ye, Washington'a, Moskova'ya, Brüksel'e boyun eğmeyecektir. Türk milleti, Yıkım taşeronlarına, çözülme lobilerine, ihanet odaklarına, işbirlikçi elitlere, satılık kalem ve sözde aydınlara, husumet cephesine inat ayrışmayacağını, atışmayacağını, bölünmeyeceğini gösterecektir. Biliniz ki susmuşsanız, Türkiye yok olmuş demektir. İnadına ve ısrarla konuşacaksınız, haykıracaksınız. Milletimizin kurtuluş ve yükseliş ruhunun dün olduğu gibi bugün de sembolü olacaksınız."

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde köprünün temeli atıldı.

(DHA)

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Mod İstanbul Fiyat
  Mod İstanbul Fiyat

  Ortadoğu Grup tarafından İstanbul Kağıthane'de yükselen Mod İstanbul projesinde daire fiyatları!

 • Ev Satışında Dikkat Edilmesi Gerekenler
  Ev Satışında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Evinizi satarken en kısa sürede sonuca ulaşmak ve gayrımenkulünüzü gerçek değerinde satmak için doğru strateji yürütmek büyük önem taşır. Profesyonel destek almayı tercih edebileceğiniz bu süreçte, emlak danışmanından yardım alsanız da almasanız da önem vermeniz gereken bazı konuları sizin için derledik.

 • Kış Başlarken Evinizde Yapmanız Gerekenler
  Kış Başlarken Evinizde Yapmanız Gerekenler

  Kış ayları ve soğuk havaların başlamasıyla beraber evinizi hem korumak hem de daha güvenli, sıcak bir ortam haline getirmek için bazı küçük önlemler almalısınız. Oldukça ucuza mal olan bu önlemler ile kışın size ve cüzdanınıza getireceği maliyetlerden korunabilirsiniz.

 • Ev Satın Alırken İhtiyaçlarınızı İyi Belirleyin
  Ev Satın Alırken İhtiyaçlarınızı İyi Belirleyin

  Ev satın alırken gerçekten ihtiyacınız özelliklere sahip olan konutu bulmak ve bütçenizi çok zorlamadan hedefinize ulaşmak için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler var. Bu küçük ipuçları sayesinde, herkese cazip gelecek özellikler yerine gerçekten ihtiyacınızı karşılayacak rasyonel seçeneklere yönelebilirsiniz.

 • Mekansal Plan Aşamaları Nelerdir?
  Mekansal Plan Aşamaları Nelerdir?

  Mekansal plan, İmar Kanunu çerçevesince hazırlanan, kapsadıkları alan ve amaçları açısından üst kademeden alt kademeye doğru sırasıyla; mekânsal strateji planı, çevre düzeni planı ve imar planını kapsayan plandır.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer