|   |   |  Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da gayrimenkul yatırımcısı hangi bölgeleri tercih ediyor? Antalya’nın öne çıkan bölgeleri nereler?

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da gayrimenkul yatırımcısı hangi bölgeleri tercih ediyor? Antalya’nın öne çıkan bölgeleri nereler?

Gayrimenkul ’de Antalya’nın öne çıkan bölgeleri

 Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da gayrimenkul yatırımcısı hangi bölgeleri tercih ediyor? Antalya’nın öne çıkan bölgeleri nereler?

Gayrimenkul ’de Antalya’nın öne çıkan bölgeleri

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da gayrimenkul yatırımcısı hangi bölgeleri tercih ediyor? Antalya’nın öne çıkan bölgeleri nereler?

 

Antalya yerli ve yabancı turistlerin en gözde bölgelerin başında geliyor. Aynı zamanda şehir birçok milletten insana da ev sahipliği yapıyor. Sıcak havası ve ultra lüks otelleri ile cazibe merkezi olan şehirde kalıcı olarak yaşamak isteyen birçok insan bulunuyor.

Gerek yaşamak gerekse yatırım amaçlı ev, arsa almak isteyenler Antalya’nın gözde bölgelerini kıskaç altına almış durumda. Konuyla ilgili EHA’ya açıklamalarda bulunan Tam Nokta Neo Antalya Bölge Temsilciliğinden Aykut Vural konuyla şunları söyledi.

“Antalya ilinde yaşayan yatırımcılar ve şehir dışından gelen kesim daha çok Muratpaşa ilçesine bağlı Güzeloba Mahallesi ve Çağlayan Mahallesini tercih ediyor. Yabancı kökenlilerin yüzde 80’i Konyaaltı ilçesine bağlı Hurma ve Sarısu mahallelerini tercih ediyor. Antalya’nın tam yerlisi dediğimiz kesim ise Şirinyalı ve Yeşilbahçe gibi eski semtleri tercih ediyorlar. Şimdiye kadar bahsettiğim konular konut olan tarafıydı. Arsa yatırımları konusuna değinecek olursak Aksu İlçesi ile Muratpaşa İlçesi’nin birleştiği noktadan havaalanının doğu tarafına doğru yaklaşık 50 bin dönüm üzerine kurulu Altıntaş Mahallesi bulunuyor.

Bu mahalleyi İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinin 25 sene önceki haline benzetebiliriz ya da Ankara Eryaman da diyebiliriz. Şu an revaçta olan arsa bölgesi de burası diyebiliriz. Arsa yatırımcıları bu bölge üzerinde yoğunlaşıyorlar. Yine bununla birlikte Muratpaşa İlçesi Güzeloba Mahallesi’nin arsa ve tarla vasfında olan bölgeleri var yine burası da oldukça revaçta olan bir bölge. Altuntaş ve Güzeloba imara açık olduğundan rahatlıkla ev yapılabiliyor. Tabi bu iki mahallede emsaller farklılık gösterebiliyor.

Güzeloba Mahallesi’nde arsa fiyatları geçen sene bu zamanlar 1.500 -2000 TL iken bugün 2.800 -3000 TL bandında alıcı buluyor. Güzeloba Mahallesi ticari alanlarla ilgili de bilgi vermek gerekirse, bölgede bazı kavşak düzenlemeleri yapılıyor. Antalya’da İstanbul, Ankara, İzmir’deki gibi çarşı kültürü gibi bir kültür yok. İki çarşımız var bizim Kapalı Yol ve Güllük Caddesi gibi. Güzeloba’da yapılan kavşak düzenlemesi ile yaklaşık 1,5 – 2 km uzunluğunda her tarafı ticari dükkanlar planlanan bir cadde düzenlemesi var. Bu caddeye havaalanı caddesi diyoruz biz. Birde bu caddeyi dik kesen Rauf Denktaş Caddesi var.

Burası da son 1 senedir ciddi oranda hareketlenmeye başladı. Yerli ve yabancı yatırımcılar elinde dövizi olanlar yüksek bütçeli konutları almak için fırsat kolluyorlar. Malum döviz kuru bir hayli yükseldi ve yatırımcılar daha da yükselir beklentisi ile yatırım yapmak için bekleme modunda olduklarını söyleyebiliriz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Avrupa’nın en büyük ofisi Tam Nokta Neo Antalya

Avrupa’nın en büyük gayrimekul pazarlama ofisi Tam Nokta Neo Antalya’da hizmet vermeye başladı.

150 kişilik profesyonel gayrimenkul danışmanı ve 4.000 metrekarelik ofisi ile Avrupa’nın en büyük ofisi olarak hizmet vermeye başlayan Tam Nokta Neo Antalya, yaptığı bu yatırımla dikkatleri üzerine çekti.

Turyap kuruluşlarından birisi olarak faaliyetlerine başlayan Antalya Bölge Temsilciliği aynı zamanda Turyap’ın Akdeniz bölgesinden de sorumlu olacak.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Tahincioğlu’ndan gayrimenkul sektöründe bir ilk: Multi Evler
  Tahincioğlu’ndan gayrimenkul sektöründe bir ilk: Multi Evler

  Yaşam konforu ve hayatı kolaylaştıracak her ayrıntının planlanarak yapıldığı Tahincioğlu projelerinde yep yeni ve sektörde bir ilk olacak “MULTİ EVLER” ile tanışıyoruz. Yeni dünya düzeni ile ortaya çıkan bu yeni konsept, ilk olarak Nidapark Küçükyalı Projesinde hayat buluyor.

 • Ağustos ayında 170 bin 408 konut satıldı
  Ağustos ayında 170 bin 408 konut satıldı

  TÜİK Ağustos 2020 istatistiklerin göre; Türkiye'de 2020 Ağustos ayında 170 bin 408 konut satıldı. Türkiye genelinde konut satışları 2020 Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %54,2 artarak 170 bin 408 oldu.

 • BAŞAKŞEHİR’E “V MALL YAŞAM MERKEZİ” GELİYOR
  BAŞAKŞEHİR’E “V MALL YAŞAM MERKEZİ” GELİYOR

  İsra Holding çatısı altında faaliyet gösteren, 272,25 milyon mevcut sermayeli V Mall İnşaat A.Ş’nin genel kurul toplantısı holding merkez ofiste gerçekleşti. Ticaret Bakanlığı Temsilcisi ve Divan heyetinin yanı sıra ortakların iştirak ettiği genel kurulda “V Mall Yaşam Merkezi” projesinin başlatılması ve geliştirilmesine yönelik konular ele alındı.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.