|   |   | 

Türkiye'de Nasa Etkinliği Yapılacak

Uluslararası Uzay Aplikasyonu Müsabakasına Türkiye de katılıyor, seçilecek iki proje NASA'ya gidecek.

Türkiye'de Nasa Etkinliği Yapılacak

Türkiye 'de ilk kez, NASA'nın organize ettiği bir etkinlik yapılacak. Uluslararası Uzay Aplikasyonu Müsabakası, bu hafta sonu Sabancı Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek.

Kazanan İki Proje Nasa'yı Ziyaret Edecek

Dünyada 48 ülkede 96 şehirde eş zamanlı düzenlenecek etkinliğe Türkiye'de öğrenci ve profesyonellerden oluşan 100 kişi katılacak. Yarışmayı kazanan iki projenin sahibi NASA'yı ziyaret etme fırsatı bulacak.

Proje Konusu; Topluma Faydalı Bir Aplikasyon Üretme

NASA (Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) 2 yıldır her kesime açık bir etkinlik düzenliyor. İlkini 2012, ikincisini ise 2013'te gerçekleştirdiği etkinlik kapsamında turnuvaya katılanlar, topluma faydalı bir aplikasyon üretme konusunda proje hazırlıyor. Bu aplikasyonların da asıl amacı insanlığın geleceğini belirleyecek çözümlerin oluşmasını sağlamak.

2012'deki ilk organizasyonda etkinlik 25 şehirde düzenlenirken, geçen yıl 83 şehirde yapıldı. Bu yıl sayı 96'ya yükselirken İstanbul da bu kentlerin arasına girdi.

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer