|   |   |  Tuzla'da 160 konutun hak sahipleri belirlendi

Tuzla'da 160 konutun hak sahipleri belirlendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından (TOKİ) İstanbul Tuzla’da “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi ”kapsamında inşa edilen 160 konutun konut belirleme kurası gerçekleşti.

Tuzla'da 160 konutun hak sahipleri belirlendi

Hak sahipleri için gerçekleştirilen konut belirleme kurası 15 Ocak 2019, Salı günü TOKİ’nin İstanbul Hizmet Binası’nın Konferans Salonu’nda noter huzurunda yapıldı. 160 konutun 19’u 2+1, 141’i ise 3+1 planda inşa edildi.

Sabiha Gökçen Havalimanın ikinci pistinin kamulaştırma sahasındaki 232 bağımsız bölüm için hak sahibi vatandaşlar ile yapılan uzlaşma sonucu inşa edilen projede toplam 232 konut bulunuyor.

Mahalle konseptli Tuzla Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi, yerleşim alanı, meydanı, oyun ve spor alanları, parkları, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunuyor.

Toki Haberleri

Etiketler

Toki Kategorisindeki diğer haberler

 • Gölcük’te 398 konutun hak sahipleri belirlendi
  Gölcük’te 398 konutun hak sahipleri belirlendi

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kocaeli’nin Gölcük İlçesi Sivritepe Rezerv Alanında hayata geçirilen Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi içerisinde bulunan 398 konutun hak sahipleri kurayla belirlendi.

 • TOKİ’nin indirim kampanyası başlıyor
  TOKİ’nin indirim kampanyası başlıyor

  TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasına başvurular 21 Mart 2019 tarihinde başlıyor.

 • TOKİ yatay şehirleşmeyle 50 bin yeni sosyal konut yapacak
  TOKİ yatay şehirleşmeyle 50 bin yeni sosyal konut yapacak

  Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle, 67 şehirde 140 projeyle yürütülecek 50 bin yeni sosyal konut hamlesini başlattı. Törende, TOKİ tarafından inşa edilen 53 bin 626 konut ve 130 tesisin açılışı gerçekleştirildi.

 • Bolu Mudurnu’da kura sevinci yaşandı
  Bolu Mudurnu’da kura sevinci yaşandı

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından (TOKİ) Bolu’nun Mudurnu ilçesi Taşkesti Beldesi’nde inşası devam eden 107 konutun hak sahipleri gerçekleştirilen kura ile belirlendi.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.