|   |  Ufuk Elmas Kimdir?
Ufuk Elmas

Ufuk Elmas

 • Adı : Ufuk

 • Soyadı : Elmas

 • Şirket : Sur Yapı

 • Kategori : Genel Müdür

 • Doğum Tarihi :

 • Pozisyon : Genel Müdür

 • Faaliyet Alanları : İnşaat

Ufuk Elmas Biyografisi

Sur Yapı inşaat şirketi kolay kurulmamış. 1997 yılında Altan Elmas, küçük bir sermaye ile bu şirketi kurmadan önce, daha öğrencilik yıllarında amcası ile birlikte kat karşılığı konut inşaatları yapmışlar. Dedesi 1930’ların sonunda İstanbul’a gelmiş. Taksim’de bir apartmanda kapıcılık yapıyormuş. Babası ve amcası ise oto elektrikçiliği yapıyorlarmış. Amcası aslında inşaat mühendisliğini okumuş. Altan Elmas İstanbul Teknik Üniversitesi’nde mimarlık eğitimini 1992 yılında tamamlayınca amcası ile birlikte inşaat işlerine girişmişler. Kardeşi Ufuk Elmas, o sıralar Bilkent Üniversitesi’nde iç mimarlık okuyormuş.

İlk yaptıkları iş Altunizade’deki Erzurum Sitesi olmuş. İşe giriştiklerinde sadece binanın kaba inşaatını tamamlayacak kadar paraları varmış. Konfeksiyoncu Abdullah Armağan, bu binadan üç daire alınca binanın inşaatını tamamlayabilmişler. Bu şekilde ellerinde küçük bir sermaye oluşmuş. Bir taraftan taahhüt işleri, bir taraftan da ufak tefek konut işleri yaparak 1997 yılına gelmişler.

Ufuk Elmas, 1996 yılında okuldan mezun olmuş. 1997 yılında ise Altan Elmas, kardeşi Ufuk Elmas’ı da alarak Sur Yapı inşaat şirketini kurmuş. Ufuk Elmas, bugün şirketin Genel Müdür’ü.

Ufuk Elmas, ülke dışından birçok teklif aldıklarını söylüyor. Özellikle Arap ülkelerinden çok teklif geliyormuş. Ancak Ufuk Elmas, içeriye çok odaklandıklarını, işlerini büyüttüklerini, çok daha fazla açılmak istemediklerini söylüyor. Sindirerek ilerlemek istediklerini ifade ediyor.

Sur Yapı, 2007 yılından sonra enerji yatırımlarına da başlamış. Halen dört hidroelektrik santrali, iki rüzgar enerjisi santrali ve ağırlıklı olarak yenilebilir enerji yatırımlarını da sürdürmektedir.

Ufuk Elmas, enerji alanının gelecek vaat eden bir iş oluğunu, aynı zamanda yaptıkları işin de bir parçası olduğunu söylüyor. Sonuçta yapılan bir inşaat işi. Rüzgar santralleri konusunda da ciddi bir potansiyel hedefliyorlar. Gelecekte daha fazla enerjiye ihtiyaç olacak, enerji açığı daha fazla büyüyecek.

Ufuk Elmas, Sur Yapı inşaat şirketi olarak her zaman, müşterilerine karşı, iş ortaklarına karşı ve çalışanlarına karşı açık, dürüst ve şeffaf olmaya çalıştıklarını söylüyor. Mükemmelliğin önemine inanıyor ve mümkün olanın en iyisini, en kısa sürede ve en uygun bütçe ile başarmaya çalıştıklarına inanıyor. Dinamik ve hızlı bir örgütlenmenin, ekip çalışmasına inanarak yapılacağını söylüyor.

Ufuk Elmas’a göre teknolojik olanaklardan ve sektörel yeniliklerden mümkün olduğunca çok yararlanmak gerekiyor. Geçmişin birikimi geleceğe aktarılmalıdır. Müşteri ve çalışan memnuniyeti önde tutulursa, şirkete sahiplenme duygusu da artacaktır. Müşterilerin ve çalışanların beklentileri önemlidir ancak kaliteden asla ödün vermemek gerekir. Her durumda çözüm üretebilmeli ve kalite standartlarına bağlı kalınmalıdır.

Sur Yapı Projeleri

Ufuk Elmas ile İlgili Kişiler

 • Atilla Elmas

  Sur Yapı İnşaat'ın Genel Müdür Vekili olan Atilla Elmas, Fatih Üniversitesi’nde lisans eğitimini yapmıştır. İngilizce İşletme okuyan Atilla Elmas, 2004 yılında bu okuldan mezun olmuştur.

 • Z. Altan Elmas

  1969 yılında İstanbul'da doğan, yüksek öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yapan Altan Elmas, Sur Yapı inşaat şirketi Yönetim Kurulu Başkanı'dır.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.