|   |  Uğur Kemal Gökbulut Kimdir?
Uğur Kemal Gökbulut

Uğur Kemal Gökbulut

 • Adı : Uğur Kemal

 • Soyadı : Gökbulut

 • Şirket : Dap Yapı

 • Kategori : Genel Müdür

 • Doğum Tarihi :

 • Pozisyon : Genel Koordinatör

 • Faaliyet Alanları : İnşaat

Uğur Kemal Gökbulut Biyografisi

DAP Yapı inşaat şirketi, 1990’lı yıllarda Ziya Yılmaz ve Rafet Yılmaz kardeşler tarafından kurulmuştur. Yap sat şeklinde projeler yapan şirket ismini Şelale Evleri projesi duyurmuş ve sonrasında inşaat sektörünün büyük şirketleri arasında yerini almıştır. 2000’li yıllarda Space, Village, Premium ve Crown gibi dev projelerle faaliyetlerini devam ettiren DAP Yapı inşaat şirketi, bin kişiye yaklaşan çalışanı ile her yıl bin konut üretmeyi hedeflemektedir.

Uğur Kemal Gökbulut bir profesyonel olarak DAP Yapı inşaat şirketinin Genel Koordinatörü’dür.

Uğur Kemal Gökbulut, DAP Yapı inşaat şirketinin hedef kitlesi olarak, A ve B grubu, beyaz yakalı çalışan genç çiftler, prim potansiyeli ve kira geliri yüzünden bireysel yatırımcılar, orta ve üst düzey yöneticiler ve ülke dışı ile iş yapan ve yabancı misafirlerinin kısa süreli konaklama gereksinimleri için bir rezidans daire almak isteyen şirketleri görmektedir.

Uğur Kemal Gökbulut, DAP Yapı inşaat şirketinin vizyonunu şu şekilde belirlemiştir: insana, işe ve çevreye duyulan saygı ile teknik ve estetik yönden çok üstün ve kalıcı olacak yaşam alanları meydana getirerek ülkenin öncü ve dünyada model bir kuruluş olmak. Uğur Kemal Gökbulut, şirketin misyonunu ise şöyle işaret etmiştir: insanın temel barınma ihtiyacını gidermek sadece bir mühendislik işi değil, tekniğe estetik ve duygu yükleyerek çevre ile uyum sağlayan, insana yani bir yaşam şekli sunan, kalıcı yaşam alanları yapmak önemlidir. Ülkenin inşaat anlayışı da bu doğrultuda gelişmelidir.

Uğur Kemal Gökbulut, başarılı olmanın ilk kuralının pozitif düşünmek olduğuna inanan bir insan. Her türlü olasılığa karşı hazırlıklı olmak gerektiğini düşünüyor. Gayrimenkul, yatırım araçları içinde önemini hiç bir zaman yitirmemiştir. Dövizlerdeki ani iniş çıkışlarından ürken insanlar genellikle gayrimenkule yönelir. DAP Yapı projelerinde gayrimenkul yatırımı yapanlar, çok yüksek prim oranı ile kazançlı yatırıma dönüşüyor.

Bu arada kentsel dönüşüm projelerinin inşaat sektöründe yeni alanlar açtığını belirten Uğur Kemal Gökbulut, bu projelerin önümüzdeki on yıl içinde sektöre ciddi bir ivme kazandıracağını söylüyor.

Uğur Kemal Gökbulut, şirketin ilk markalı konutlarının üretildiği ilçe olan Kağıthane’yi fazla önemsediklerini söylüyor. Bu yüzden de Kağıthane son dönem ofis yatırımlarının merkez üssü ilan edilmiş. Z Ofis ve Bumerang projelerinden sonra İ Ofis projesi ile birlikte bu bölge adeta bir DAP Vadisi’ne dönüştürülmüş.

DAP Yapı inşaat şirketi, 2014 yılı için genellikle karma konseptte projeler planlamış. Bu projelerin bazıları rezidans ve home ofis olacak. Ofis projelerine daha da ağırlık verecekler.

Dap Yapı Projeleri

Uğur Kemal Gökbulut ile İlgili Kişiler

 • Ziya Yılmaz

  DAP Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 1974 yılında Trabzon’da doğdu.

 • Rafet Yılmaz

  Trabzon Sürmene doğumlu olan Rafet Yılmaz, kardeşi ile birlikte biraz da Karadenizli oluşlarından dolayı inşaat sektörüne girmeye karar verdiklerinde DAP Yapı inşaat şirketini kurmuşlardır.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.