|   |   |  Ukrayna Dinyeper Köprüsü’nü Onur Taahhüt inşa edecek

Ukrayna Dinyeper Köprüsü’nü Onur Taahhüt inşa edecek

Ukrayna’nın başkenti Kiev’i ülkenin güneydoğusuna bağlayacak Dinyeper Köprüsü’nün inşaat ihalesini 487 milyon dolarlık teklifle Onur Taahhüt kazandı.

Ukrayna Dinyeper Köprüsü’nü Onur Taahhüt inşa edecek

Bir Türk inşaat şirketi tarafından alınan ihale kapsamında siyasi karışıklıktan dolayı yapımı ertelenen köprü inşaatı sözleşmeye göre 48 ayda tamamlanacak.   

Ukrayna'nın Zaporojye kentinde 2004’den beri tamamlanamayan köprü inşaatının yapım ihalesini 487 milyon dolarlık teklifle yurtiçi ve yurtdışında karayolu, havaalanı, baraj, iş merkezi ve alt yapı sektörlerinde bugüne dek birçok projeye imza atan Onur Taahhüt kazandı. Ukrayna’da bugüne kadar yapılan en büyük ihale olan Dinyeper Köprü inşaatı ihalesi bugün Ukrayna Bakanlar Kurulu’nda Onur Grup Yönetim Kurulu Başkanı Onur Çetinceviz’in katılımıyla imzalandı.

Onur Grup Yurt Dışı Projeler Koordinatörü Emre Karaahmetoğlu ihalenin Ukrayna’da bugüne kadar yapılan en büyük ihale olduğunu, böylesine büyük bir projeyi üstlenmekten gurur duyduklarını ve en kısa sürede tamamlayacaklarını belirtti.  

2004 yılında başlanmasına karşın sık hükümet değişikliği ve ihtilaller nedeniyle tamamlanamayan köprünün inşaat ihalesini alan Onur Taahhüt, sözleşme tarihinden itibaren en geç dört yıl içinde projeyi tamamlayacak. Dinyeper Nehri üzerinde kurulacak köprü, Ukrayna'nın başkenti Kiev'i ülkenin güneydoğusuna bağlayarak toplam uzunluğu 9.1 km olan Borispol – Dnipro- Zaporijya- Mariupol N-08 otoyolunun bir parçası olacak.  

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • Koronavirüs konut kredisi başvurlarını yüzde 30 düşürdü
    Koronavirüs konut kredisi başvurlarını yüzde 30 düşürdü

    Koronavirüs salgınıyla nakit akışı bozulan şirketler ve vatandaşlar bankaların açıkladığı destek paketlerinden faydalanmak için hızla harekete geçti. Salgınının kredi piyasalarına ilk etkilerini inceleyen Hesapkurdu, kredi başvurularındaki değişimleri açıkladı.

  • 2019’da taşınmaz satanlar dikkat!
    2019’da taşınmaz satanlar dikkat!

    Türkiye genelinde 2019 yılında toplamda 2 milyon 338 bin 269 taşınmaz satış yolu ile el değiştirdi. Sahip olduğu gayrimenkulü aldığı tarihten itibaren beş yıl içinde satanların, elde ettikleri kazanç istisna haddinin üzerindeyse Gelir Vergisi Beyannamesi vermeleri gerekiyor.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.