|   |   |  Uluslararası Ekmek Festivali Başkent’de

Uluslararası Ekmek Festivali Başkent’de

Buğdayın ve ekmeğin 10 bin yıllık hikayesini konu alan festival, 13 Ekim’de başlıyor.

Uluslararası Ekmek Festivali Başkent’de

Uluslararası Ekmek Festivali Başkent Ankara’da kapılarını açacak. Cermodern’de 13-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek festival, buğdayın ve ekmeğin 10 bin yıllık hikayesini konu edinecek.

Festivale,  Azerbaycan, Bosna-Hersek, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, K.K.T.C., Özbekistan, Türkmenistan ve Makedonya konuk ülke olarak katılacak.

Büyükelçilikler de festivale katılarak, kendi ülkelerindeki ekmek kültürünü sergileyecek.

Aynı zamanda sektör içinde bir buluşma noktası olacak festivale, endüstriyel mutfakçılar, un üreticileri, katkıcılar, ekmek ve unlu mamul üreten firmalar, artisan ekmekçiler, ünlü şefler, diyetisyenler, gurmeler, akademisyenler ve bloggerlar da katılacak.

Buğdayın ve ekmeğin onbin yıllık hikayesi müzikli dans gösterisi sahnelenirken,  ünlü şefler workshoplar düzenleyecek.

‘’Sağlıklı Ekmek’’, ‘’Beslenmede Ekmeğin Önemi’’ ve ‘’Ekmek Aslanın Ağzında’’, ‘’Ekmek İsrafı’’ konulu söyleşiler konunun akademisyenleri tarafından ele alınacak. Gluten testi yapılacak. Ekşi maya ve tohum dağıtımı da yine festivalde yer alacak etkinlikler.

Türkiye’de ekmeği ile öne çıkan başta Trabzon, Gümüşhane, Afyon, Kastamonu gibi illerimiz de festivalde stantları ile yer alacak.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Dijital ayak iziniz, kimliğinizi ele veriyor
  Dijital ayak iziniz, kimliğinizi ele veriyor

  Türkiye’de 82,4 milyon nüfusun yüzde 63’ünü oluşturan 52 milyon aktif sosyal medya kullanıcısı bulunuyor ve günde internette ortalama 7 saat geçirirken, 2 saat 46 dakikamızı da sosyal medyada harcıyoruz.

 • Çimento ihracatında yüzde 44,6’lık artış
  Çimento ihracatında yüzde 44,6’lık artış

  Türkiye ekonomisinin lokomotifi çimento sektörünün yılın ilk iki aylık verilerine göre; çimento ihracatında yüzde 44,6’lık artış yaşanırken, üretilen çimentonun yüzde 21,1’i ihracata konu oldu.

 • Kapı tasarlıyorum’da ödüller sahiplerini buldu!
  Kapı tasarlıyorum’da ödüller sahiplerini buldu!

  Aslandağ Grubu’nun sosyal sorumluluk projesi “3. Kapı Tasarlıyorum” yarışması sonuçlandı. İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsü’nde 2 Mayıs Perşembe günü düzenlenen ödül töreninde, 10 bin TL değerindeki birincilik ödülünü Okan Üniversitesi Sanat Tasarımı Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Fırat Altundağ kazandı.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.