|   |   |  Uluslararası Ekmek Festivali Başkent’de

Uluslararası Ekmek Festivali Başkent’de

Buğdayın ve ekmeğin 10 bin yıllık hikayesini konu alan festival, 13 Ekim’de başlıyor.

Uluslararası Ekmek Festivali Başkent’de

Uluslararası Ekmek Festivali Başkent Ankara’da kapılarını açacak. Cermodern’de 13-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek festival, buğdayın ve ekmeğin 10 bin yıllık hikayesini konu edinecek.

Festivale,  Azerbaycan, Bosna-Hersek, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, K.K.T.C., Özbekistan, Türkmenistan ve Makedonya konuk ülke olarak katılacak.

Büyükelçilikler de festivale katılarak, kendi ülkelerindeki ekmek kültürünü sergileyecek.

Aynı zamanda sektör içinde bir buluşma noktası olacak festivale, endüstriyel mutfakçılar, un üreticileri, katkıcılar, ekmek ve unlu mamul üreten firmalar, artisan ekmekçiler, ünlü şefler, diyetisyenler, gurmeler, akademisyenler ve bloggerlar da katılacak.

Buğdayın ve ekmeğin onbin yıllık hikayesi müzikli dans gösterisi sahnelenirken,  ünlü şefler workshoplar düzenleyecek.

‘’Sağlıklı Ekmek’’, ‘’Beslenmede Ekmeğin Önemi’’ ve ‘’Ekmek Aslanın Ağzında’’, ‘’Ekmek İsrafı’’ konulu söyleşiler konunun akademisyenleri tarafından ele alınacak. Gluten testi yapılacak. Ekşi maya ve tohum dağıtımı da yine festivalde yer alacak etkinlikler.

Türkiye’de ekmeği ile öne çıkan başta Trabzon, Gümüşhane, Afyon, Kastamonu gibi illerimiz de festivalde stantları ile yer alacak.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Radisson Blu Trabzon’a Hotelya imzası
  Radisson Blu Trabzon’a Hotelya imzası

  Otel, AVM, hastane, restoran, ofis, cafe ve mağazalar için hareketli ve sabit mobilya üretimi yapan Hotelya, 69 ülkede 300’den fazla otel ile faaliyet gösteren ve dünyanın en önemli üst segment otel markalarından biri olan Radisson Blu’nun Trabzon’daki ilk oteline yüzlerce farklı ürünüyle damgasını vurdu.

 • Mutfak sektöründen Almanya çıkarması
  Mutfak sektöründen Almanya çıkarması

  Züccaciye sektörünün çatı derneği Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER), 24. kez, 110 üye firması ve İMMİB’in milli katılım organizasyonuyla Avrupa’nın en büyük züccaciye ve hediyelik eşya fuarı Almanya “Ambiente Frankfurt Fuarı”nda yer almaya hazırlanıyor.

 • MOSDER, MÜSİAD’ın Mesleki Eğitim Projesi'ni destekliyor
  MOSDER, MÜSİAD’ın Mesleki Eğitim Projesi'ni destekliyor

  MÜSİAD Mobilya ve Orman Ürünleri Sektör Kurulu ve T.C Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşen “Atalar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi MÜSİAD Mobilya ve Tasarım Bölümü” açılışında MOSDER (Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği) Genel Sekreteri Güray Gürses’de hazır bulundu.

 • Yeni kimliklerle tapu sahteciliğine son
  Yeni kimliklerle tapu sahteciliğine son

  Noter ve tapu işlemlerinde sahte kimlik düzenleme yoluyla çok sayıda dolandırıcılık yaşanıyor. “Sizin adınıza sahte işlem yapmaya çalışanlar çıkabilir” uyarısında bulunan biOnay Kurucu Ortağı Ümit Yaşar Usta, yeni e-kimlikler sayesinde tapuda sahteciliğin tarih olacağını söyledi.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.