|   |   |  Uluslararası Ekmek Festivali Başkent’de

Uluslararası Ekmek Festivali Başkent’de

Buğdayın ve ekmeğin 10 bin yıllık hikayesini konu alan festival, 13 Ekim’de başlıyor.

Uluslararası Ekmek Festivali Başkent’de

Uluslararası Ekmek Festivali Başkent Ankara’da kapılarını açacak. Cermodern’de 13-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek festival, buğdayın ve ekmeğin 10 bin yıllık hikayesini konu edinecek.

Festivale,  Azerbaycan, Bosna-Hersek, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, K.K.T.C., Özbekistan, Türkmenistan ve Makedonya konuk ülke olarak katılacak.

Büyükelçilikler de festivale katılarak, kendi ülkelerindeki ekmek kültürünü sergileyecek.

Aynı zamanda sektör içinde bir buluşma noktası olacak festivale, endüstriyel mutfakçılar, un üreticileri, katkıcılar, ekmek ve unlu mamul üreten firmalar, artisan ekmekçiler, ünlü şefler, diyetisyenler, gurmeler, akademisyenler ve bloggerlar da katılacak.

Buğdayın ve ekmeğin onbin yıllık hikayesi müzikli dans gösterisi sahnelenirken,  ünlü şefler workshoplar düzenleyecek.

‘’Sağlıklı Ekmek’’, ‘’Beslenmede Ekmeğin Önemi’’ ve ‘’Ekmek Aslanın Ağzında’’, ‘’Ekmek İsrafı’’ konulu söyleşiler konunun akademisyenleri tarafından ele alınacak. Gluten testi yapılacak. Ekşi maya ve tohum dağıtımı da yine festivalde yer alacak etkinlikler.

Türkiye’de ekmeği ile öne çıkan başta Trabzon, Gümüşhane, Afyon, Kastamonu gibi illerimiz de festivalde stantları ile yer alacak.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Konkordato yanlış bilinen bir doğru!
  Konkordato yanlış bilinen bir doğru!

  Türk Lirası bu yıl Amerikan Doları karşısında yüzde 30'a yakın değer kaybetti. Özellikle Ağustos ayında Dolar/TL kurunun 7,24 ile tarihi zirvesini görmesi ve yaşanan kur krizi şirketlerin borç yükünü arttırdı. Bu süreçte ise kurumlar tarafından başvurulan hukuki yöntem konkordato yani borçların yeniden yapılandırılması oldu.

 • Dünyada "Türk Mobilyası" markasını oluşturmalıyız!
  Dünyada "Türk Mobilyası" markasını oluşturmalıyız!

  Art Design Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Terzi ile Mobilya Sektörü ve firma olarak yaptıkları işlere dair bir söyleşi gerçekleştirdik. Terzi; “Dünyada Türk Mobilyası markasını oluşturmalıyız”ın altını çizdi.

 • Konut ve Araç alımında katılım dönemi başladı
  Konut ve Araç alımında katılım dönemi başladı

  Konut ve otomobil alımlarında yeni bir finansman çözümü tüketicilerin hizmetine sunuldu. Alternatif ödeme planlarıyla tüketicilerin konut ve otomobil alımlarında faizsiz finansman desteği sağlayan Katılımevim, Türkiye’nin tüm illerini kapsayacak şekilde müşterilerine hizmet veriyor.

 • Türkiye iklim hareketinde yer alma fırsatını kaçırmasın
  Türkiye iklim hareketinde yer alma fırsatını kaçırmasın

  İklim değişikliği konusunda dünyanın geleceğine yön verecek kararların alınacağı Birleşmiş Milletler (BM) İklim Zirvesi (COP24), 2-14 Aralık tarihleri arasında Polonya’da gerçekleşiyor. TEMA Vakfı yaptığı açıklama ile Türkiye’nin iklim değişikliği konusunda yapması gerekenlere dikkat çekti.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.