|   |   |  Uluslararası Ekmek Festivali Başkent’de

Uluslararası Ekmek Festivali Başkent’de

Buğdayın ve ekmeğin 10 bin yıllık hikayesini konu alan festival, 13 Ekim’de başlıyor.

Uluslararası Ekmek Festivali Başkent’de

Uluslararası Ekmek Festivali Başkent Ankara’da kapılarını açacak. Cermodern’de 13-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek festival, buğdayın ve ekmeğin 10 bin yıllık hikayesini konu edinecek.

Festivale,  Azerbaycan, Bosna-Hersek, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, K.K.T.C., Özbekistan, Türkmenistan ve Makedonya konuk ülke olarak katılacak.

Büyükelçilikler de festivale katılarak, kendi ülkelerindeki ekmek kültürünü sergileyecek.

Aynı zamanda sektör içinde bir buluşma noktası olacak festivale, endüstriyel mutfakçılar, un üreticileri, katkıcılar, ekmek ve unlu mamul üreten firmalar, artisan ekmekçiler, ünlü şefler, diyetisyenler, gurmeler, akademisyenler ve bloggerlar da katılacak.

Buğdayın ve ekmeğin onbin yıllık hikayesi müzikli dans gösterisi sahnelenirken,  ünlü şefler workshoplar düzenleyecek.

‘’Sağlıklı Ekmek’’, ‘’Beslenmede Ekmeğin Önemi’’ ve ‘’Ekmek Aslanın Ağzında’’, ‘’Ekmek İsrafı’’ konulu söyleşiler konunun akademisyenleri tarafından ele alınacak. Gluten testi yapılacak. Ekşi maya ve tohum dağıtımı da yine festivalde yer alacak etkinlikler.

Türkiye’de ekmeği ile öne çıkan başta Trabzon, Gümüşhane, Afyon, Kastamonu gibi illerimiz de festivalde stantları ile yer alacak.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Tarım ÜFE 2018 Eylül ayında arttı
  Tarım ÜFE 2018 Eylül ayında arttı

  Tarım-ÜFE, Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 3,68, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 8,48, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 16,09 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 11,59 artış gösterdi.

 • İşsizlik oranı yüzde 10,8 seviyesinde
  İşsizlik oranı yüzde 10,8 seviyesinde

  Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2018 yılı Temmuz döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 88 bin kişi artarak 3 milyon 531 bin kişi oldu. İşsizlik oranı 0,1 puanlık artış ile yüzde 10,8 seviyesinde gerçekleşti.

 • Türk - Yemen İş Formu düzenledi
  Türk - Yemen İş Formu düzenledi

  Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk Yemen İş Konseyi Başkanı ve Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, geçtiğimiz hafta Türk – Yemen İş Formu düzenledi.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.