|   |   |  Univa, 2 günde 1.5 Milyon dolarlık satışa imza attı!

Univa, 2 günde 1.5 Milyon dolarlık satışa imza attı!

Türkiye’de bir ilke imza atarak gayrimenkul sektöründe adeta yeni bir dönemin kapılarını aralayan Erkanlı Holding’in “Univa Öğrenci Evi Kampüsleri”, Ortadoğulu yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Univa, 2 günde 1.5 Milyon dolarlık satışa imza attı!

Bu kapsamda dünyanın en önemli gayrimenkul fuarları arasında yer alan Cityscape Abu Dhabi 2019’da yabancı yatırımcılarla buluşan Univa, 1.5 milyon dolarlık satışa imza attı. İlk Univa projesinin Sakarya’da hayata geçirilmesinin ardından özellikle Ortadoğulu yatırımcılardan yoğun talep aldıklarını anımsatan Erkanlı Holding Genel Müdürü Evrim Karayel, “Türkiye’de alternatif gayrimenkul yatırımları alanında bir ilke imza atan Univa, Ortadoğulu yatırımcıların yakın markajında. Bu kapsamda Univa’ya gösterilen ilgi, Cityscape Abu Dhabi 2019’da da devam etti. Fuarda 30 öğrenci evinin satışını gerçekleştirerek, 1.5 milyon dolarlık satışa imza attık. Bu ilginin artarak devam edeceği kanaatindeyim” dedi.

Türkiye’de bir ilke öncülük ederek inşaat sektöründe yeni bir yatırım modelini hayata geçiren Erkanlı Holding’in alternatif gayrimenkul yatırım projesi “Univa Öğrenci Evi Kampüsleri” Ortadoğulu yatırımcıların ilk tercihleri arasına girdi. Ortadoğulu yatırımcıların gayrimenkul sektöründe yaptığı en büyük yatırımla, tek seferde 260 öğrenci evi satın alarak yoğun ilgi gösterdiği öğrenci evi projeleri, bu kez de Cityscape Abu Dhabi 2019’da yoğun ilgiyle karşılaştı. Bu kapsamda Univa, dünyanın en önemli gayrimenkul fuarları arasında yer alan Cityscape Abu Dhabi 2019’da, 1.5 milyon dolarlık satışa imza attı.

Filistin, Mısır ve Ürdün’den yoğun ilgi!

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Erkanlı Holding Genel Müdürü Evrim Karayel, Univa’nın yüzde 65’lik oranla, yabancı yatırımcıların en çok tercih ettiği projeler arasında yer aldığını vurguladı. Sakarya’da hayata geçirdikleri ilk öğrenci evi projesinden itibaren Ortadoğulu yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştıklarının altını çizen Karayel, “Türkiye’de gayrimenkul sektöründe adeta yeni bir dönemi başlatan Univa Öğrenci Evi Kampüsleri kapsamında Sakarya, Kocaeli ve Düzce’de gerçekleştirdiğimiz üç projemiz, yabancı yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Univa’ya gösterilen ilgi Cityscape Abu Dhabi 2019’da da devam etti. 30 öğrenci evinin satışını gerçekleştirdik ve 1.5 milyon dolarlık satışa imza attık. Fuarda karşılaştığımız ilgi bize ne kadar doğru yolda olduğumuzu bir kez daha gösterdi” diye konuştu. Karayel, Univa’nın fuar kapsamında özellikle Filistin, Mısır ve Ürdün’den gelen yatırımcılardan büyük ilgi gördüğünü sözlerine ekledi.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • Temmuz ayında yapılan satışlarda konut kredisi kullanımı yüzde 14’te kaldı
    Temmuz ayında yapılan satışlarda konut kredisi kullanımı yüzde 14’te kaldı

    ‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Ağustos 2019 sonuçları açıklandı. Endekse göre, satışların %49’unun bitmiş, yüzde 51’inin bitmemiş konut projelerinden yapıldığı Temmuz ayında, banka kredisi kullanımı yüzde 14’lük oranla önceki iki ay ile aynı kalırken, senet kullanımı bir önceki aya göre 8 puan arttı.

  • Konut alırken yapı malzemeleri kalitesine dikkat edilmeli
    Konut alırken yapı malzemeleri kalitesine dikkat edilmeli

    Türkiye’nin lokomotif sektörleri arasında yer alan inşaat sektörü, son yıllarda ürettiği kaliteli ve güvenli konutlarla deprem gerçeğine dikkat çekerken dönüşümünü tamamlamamış farklı bölgelerdeki birçok yapı depremde yıkılma riski taşımaya devam ediyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.