|   |   |  Ünlü Mimar Wolf D. Prix İstanbul'da

Ünlü Mimar Wolf D. Prix İstanbul'da

Teknolojinin mimarlık ile ilişkisine odaklanan ve günümüzün en önemli mimarları arasında sayılan Wolf D. Prix İstanbul'a geliyor.

Ünlü Mimar Wolf D. Prix İstanbul'da

Günümüz dekonstrüktivist mimari yaklaşımının en önemli temsilcilerinden sayılan Wolf D. Prix, Geberit’in davetlisi olarak İstanbul’a geliyor. Prix, 1 Kasım Çarşamba günü "Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri" etkinliği kapsamında, Yapı Endüstri Merkezi'nde mimarlarla bir araya gelecek.

 

Geberit, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle gerçekleştirdiği ‘Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri’ etkinliğine bu yıl da devam ediyor. Robotik ve 3D Printing teknolojisinin günümüz ve geleceğin mimarlık dünyası için büyük hizmetleri olabileceğine inanan Wolf D. Prix, Geberit’in davetlisi olarak İstanbul’a geliyor.

COOP HIMMELB(L)AU'nun kurucu ortağı, tasarım müdürü ve CEO'su Wolf D. Prix, yeni nesil mimarinin tüm detaylarını anlatacak, ayrıca robotik ve 3 boyutlu baskı teknolojisinin günümüz ve geleceğin mimarlık dünyası için nasıl fayda sağlayacağını da mimar ve tasarımcılar ile paylaşacak.

Mimari projelerde robotik teknoloji

Büyük Avusturya Devlet Nişanı ve Avusturyalı Bilim ve Sanat Şeref Madalyası da dahil olmak üzere çok sayıda ödül alan mimar Wolf D. Prix, mimaride ilerici ve provokatif temsilin, geleneksel mimariyle yan yana betimlenmesine de genel hatlarıyla değinecek.

Öte yandan mimarlığın güncel trendlerini de yakından takip etmesiyle tanından Viyanalı mimar Prix, güncel projelerinde robot teknolojisinden sıklıkla faydalanma sebebini de yeni nesil mimar ve tasarımcılarla paylaşacak.

Teknolojinin mimarinin her alanında olduğunu ve küresel krizlere çözüm üretebilecek mimarinin de teknolojiyle mümkün olabileceğinden bahsedecek olan Prix, konuşmasının soruları da yanıtlayacak.

Konferans Programı

18:30 – 19:00  Kayıt ve ikram

19:00 – 19:10  Cengiz Kazazoğlu – Zaman Geçer, Kalite Kalır

19:10 – 20:00  Wolf D. Prix – The Himmelb(l)au Project – Life, Projects, Philosophy

20:00 – 20:30  Wolf D. Prix ve Aslıhan Demirtaş Söyleşisi

20:30 – 21.30  DJ Mete Çorumluoğlu aka Style-ist 

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • 2018 Kurban kesim işlemlerinin esasları belirlendi
  2018 Kurban kesim işlemlerinin esasları belirlendi

  2018 yılı Kurban Bayramı’nda kesilecek kurbanlıklara ilişkin uygulanacak esaslar belirlendi. Buna göre belirlenen kriterlere sahip olmayan kesim tesislerine 58 bin lira ceza kesilecek. Ayrıca bu yasakların konutlarda işlenmesi halinde de bin 450 liralık cezai yaptırım uygulanacak.

 • Yerli ve milli not dönemi başlıyor
  Yerli ve milli not dönemi başlıyor

  Ekonomi yönetiminin spekülatif kararlar almakla suçladığı uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının yerine geçecek yerli ve milli not kuruluşu için süreç hızlandı.

 • Mart ayı işsizlik rakamları belli oldu
  Mart ayı işsizlik rakamları belli oldu

  İşsizlik oranı martta geçen yılın aynı ayına göre 1,6 puan düşüşle yüzde 10,1 oldu. İşsiz sayısı 432 bin kişi azalarak 3 milyon 210 bin kişiye düştü.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.