|   |   | 

Ünlü Mimar Wolf D. Prix İstanbul'da

Teknolojinin mimarlık ile ilişkisine odaklanan ve günümüzün en önemli mimarları arasında sayılan Wolf D. Prix İstanbul'a geliyor.

Ünlü Mimar Wolf D. Prix İstanbul'da

Günümüz dekonstrüktivist mimari yaklaşımının en önemli temsilcilerinden sayılan Wolf D. Prix, Geberit’in davetlisi olarak İstanbul’a geliyor. Prix, 1 Kasım Çarşamba günü "Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri" etkinliği kapsamında, Yapı Endüstri Merkezi'nde mimarlarla bir araya gelecek.

 

Geberit, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle gerçekleştirdiği ‘Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri’ etkinliğine bu yıl da devam ediyor. Robotik ve 3D Printing teknolojisinin günümüz ve geleceğin mimarlık dünyası için büyük hizmetleri olabileceğine inanan Wolf D. Prix, Geberit’in davetlisi olarak İstanbul’a geliyor.

COOP HIMMELB(L)AU'nun kurucu ortağı, tasarım müdürü ve CEO'su Wolf D. Prix, yeni nesil mimarinin tüm detaylarını anlatacak, ayrıca robotik ve 3 boyutlu baskı teknolojisinin günümüz ve geleceğin mimarlık dünyası için nasıl fayda sağlayacağını da mimar ve tasarımcılar ile paylaşacak.

Mimari projelerde robotik teknoloji

Büyük Avusturya Devlet Nişanı ve Avusturyalı Bilim ve Sanat Şeref Madalyası da dahil olmak üzere çok sayıda ödül alan mimar Wolf D. Prix, mimaride ilerici ve provokatif temsilin, geleneksel mimariyle yan yana betimlenmesine de genel hatlarıyla değinecek.

Öte yandan mimarlığın güncel trendlerini de yakından takip etmesiyle tanından Viyanalı mimar Prix, güncel projelerinde robot teknolojisinden sıklıkla faydalanma sebebini de yeni nesil mimar ve tasarımcılarla paylaşacak.

Teknolojinin mimarinin her alanında olduğunu ve küresel krizlere çözüm üretebilecek mimarinin de teknolojiyle mümkün olabileceğinden bahsedecek olan Prix, konuşmasının soruları da yanıtlayacak.

Konferans Programı

18:30 – 19:00  Kayıt ve ikram

19:00 – 19:10  Cengiz Kazazoğlu – Zaman Geçer, Kalite Kalır

19:10 – 20:00  Wolf D. Prix – The Himmelb(l)au Project – Life, Projects, Philosophy

20:00 – 20:30  Wolf D. Prix ve Aslıhan Demirtaş Söyleşisi

20:30 – 21.30  DJ Mete Çorumluoğlu aka Style-ist 

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

  • Bir milyon ton pamuk üretimi hayal değil
    Bir milyon ton pamuk üretimi hayal değil

    Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, bu yıl pamuk rekoltesinde yüzde 20’lik artış beklediklerini belirterek, 2017 bitmeden priminin 90 kuruş olarak açıklanması halinde pamuk üretiminin 1 milyon tona ulaşacağını söyledi.

  • Markalar ‘Bayim Olur musun dedi, birçok kişi kendi işinin patronu oldu!
    Markalar ‘Bayim Olur musun dedi, birçok kişi kendi işinin patronu oldu!

    Katılımcı marka, m2 ve ziyaretçi sayısı bazında Avrupa ve Ortadoğu’nun birincisi olma özelliğini taşıyan Bayim olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı, Medyafors Fuarcılık organizasyonu, UFRAD işbirliği ve Coldwell Banker Türkiye Ana Sponsorluğunda 12-15 Ekim tarihleri arasında CNR Fuar merkezinde düzenlendi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer