|   |   |  Ünlü Mimar Wolf D. Prix İstanbul'da

Ünlü Mimar Wolf D. Prix İstanbul'da

Teknolojinin mimarlık ile ilişkisine odaklanan ve günümüzün en önemli mimarları arasında sayılan Wolf D. Prix İstanbul'a geliyor.

Ünlü Mimar Wolf D. Prix İstanbul'da

Günümüz dekonstrüktivist mimari yaklaşımının en önemli temsilcilerinden sayılan Wolf D. Prix, Geberit’in davetlisi olarak İstanbul’a geliyor. Prix, 1 Kasım Çarşamba günü "Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri" etkinliği kapsamında, Yapı Endüstri Merkezi'nde mimarlarla bir araya gelecek.

 

Geberit, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle gerçekleştirdiği ‘Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri’ etkinliğine bu yıl da devam ediyor. Robotik ve 3D Printing teknolojisinin günümüz ve geleceğin mimarlık dünyası için büyük hizmetleri olabileceğine inanan Wolf D. Prix, Geberit’in davetlisi olarak İstanbul’a geliyor.

COOP HIMMELB(L)AU'nun kurucu ortağı, tasarım müdürü ve CEO'su Wolf D. Prix, yeni nesil mimarinin tüm detaylarını anlatacak, ayrıca robotik ve 3 boyutlu baskı teknolojisinin günümüz ve geleceğin mimarlık dünyası için nasıl fayda sağlayacağını da mimar ve tasarımcılar ile paylaşacak.

Mimari projelerde robotik teknoloji

Büyük Avusturya Devlet Nişanı ve Avusturyalı Bilim ve Sanat Şeref Madalyası da dahil olmak üzere çok sayıda ödül alan mimar Wolf D. Prix, mimaride ilerici ve provokatif temsilin, geleneksel mimariyle yan yana betimlenmesine de genel hatlarıyla değinecek.

Öte yandan mimarlığın güncel trendlerini de yakından takip etmesiyle tanından Viyanalı mimar Prix, güncel projelerinde robot teknolojisinden sıklıkla faydalanma sebebini de yeni nesil mimar ve tasarımcılarla paylaşacak.

Teknolojinin mimarinin her alanında olduğunu ve küresel krizlere çözüm üretebilecek mimarinin de teknolojiyle mümkün olabileceğinden bahsedecek olan Prix, konuşmasının soruları da yanıtlayacak.

Konferans Programı

18:30 – 19:00  Kayıt ve ikram

19:00 – 19:10  Cengiz Kazazoğlu – Zaman Geçer, Kalite Kalır

19:10 – 20:00  Wolf D. Prix – The Himmelb(l)au Project – Life, Projects, Philosophy

20:00 – 20:30  Wolf D. Prix ve Aslıhan Demirtaş Söyleşisi

20:30 – 21.30  DJ Mete Çorumluoğlu aka Style-ist 

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

  • Mutfak sektörünün ihracatı ilk 8 ayda 3 milyar dolara yaklaştı
    Mutfak sektörünün ihracatı ilk 8 ayda 3 milyar dolara yaklaştı

    13-16 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Zuchex Fuarı’nı değerlendiren İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Öztiryaki, başarılı bir fuar yapıldığını belirterek, "Uluslararası pazarlarda karşılaştığımız siyasi ve ekonomik olumsuzluklara rağmen ihracatımızı artırmaya, firmalarımıza yeni pazarlar açmaya devam ediyoruz" dedi.

  • Tarım Krediden 'katılım bankası' hamlesi 
    Tarım Krediden 'katılım bankası' hamlesi 

    Kredi Kooperatifleri Birliği Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, “Yurt içinde ve yurt dışında ortaklarla bir katılım bankası kurma hedefimiz var. Çok da uzun olmayan vadede katılım bankası anlamında faizsiz sistemle böyle bir çalışma yapacağız” dedi.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.