|   |   | 

Vaillant ISH Fuarı’nda yeni yeşil ve dijital ürünlerini tanıttı

Bu yıl Türkiye'nin partner ülke olarak katıldığı dünyanın önde gelen iklimlendirme fuarı ISH 2017’de, Vaillant inovatif ürünleriyle dikkat çekti.

Vaillant ISH Fuarı’nda yeni yeşil ve dijital ürünlerini tanıttı

Enerji teknolojileri alanında dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan ISH, iş dünyası için de değerli bir platform olma özelliği taşıyor.

Vaillant, Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen dünyanın önde gelen iklimlendirme fuarı ISH 2017’de ziyaretçilerine; yeni dijital hizmetleri ve aplikasyonları ile yeni Green iQ sıcak su tankları ve yeni stand tasarımını tanıttı. Vaillant ürün ve hizmetleriyle çevreci, dijital ve müşteri odaklı bir vizyona vurgu yaptı. Vaillant'ın ISH fuarında vurguladığı bu ana noktalar, fuar ziyaretçilerine bilgi masasında verilen RFID çip kartı sayesinde daha fuarın girişinde kendini gösterdi. Herhangi bir ürünle ilgilenen ziyaretçi bu kartları stand duvarındaki ilgili yere okutup, stand ziyareti sonrası kartlarını iade ettiklerinde ise ilgilendikleri ürün ve hizmetlerin ayrıntıları kendilerine e-posta yoluyla gönderiliyor. Böylelikle farklı ürünler arasında kaybolmadan çok hızlı bir şekilde bilgi alabilme olanağına kavuşan ziyaretçiler hem fuar boyunca broşür taşımak zorunda kalmadı hem de çevre korumaya katkıda bulunmuş oldu.

Vaillant’ın yeni ürünleri de yeşil ve dijital

3 kW ısı çıkışı olan ısı pompası Monoenerji (tek enerjili)  ile sistem elektrik enerjisi dışında, başka bir enerji kaynağına ya da destek ısı jeneratörüne ihtiyaç duymuyor. Bunun yanı sıra bu yeni cihaz, yoğuşmalı bir kombi gibi duvara asılabiliyor ve aynı zamanda çok sessiz çalışıyor. Bu nedenle bina içine kurulumu da her zamankinden daha kolay hale geliyor.

ambiSENSE isimli kontrol cihazı ve yeni aplikasyonu multiMATIC sayesinde akıllı telefonlar üzerinden tüm odaların ihtiyaçlarına göre oda sıcaklığı oda ve radyatör termostatları ile ayarlanabiliyor. ambiSENSE sunduğu bu büyük konfor dışında aynı zamanda enerji tasarrufuna da destek oluyor. Bir kez aktive edildikten sonra herhangi bir eBUS destekli Vaillant ısıtma sistemi üzerinden düzenli bilgi alışverişi yapıyor. Ayrıca bireysel oda kontrolü binada olması halinde akıllı ev sistemlerine de entegre edilebiliyor. Oda sıcaklık değişimleri gibi birçok temel fonksiyon da akıllı ev aletlerini tek bir teknik çatı altında toplayan QIVICON sistemine eklenebiliyor.

Yeni multiMATIC 700/5 sistem kontrol cihazı, yetkili satıcıların basit ya da karmaşık bir dizi sistemi tek bir kontrol ünitesi üzerinden yönetme imkanı sunuyor. Bu özelliği sayesinde Kontrol cihazı artık daha geniş bir uygulama yelpazesi için kullanılabiliyor.

Yeni recoVAIR merkezi olmayan ev havalandırma üniteleri itme-çekme prensibine dayanıyor: Başka bir deyişle, fan hem gelen hem de giden hava için belirli aralıklarla yön değiştiriyor. Bunun yanı sıra CO2 sensoru kullanımını mümkün kılan, isteğe bağlı bir kontrol paneli de eklenebiliyor. Ek modüller kullanılmaksızın 16 ünite kablosuz olarak sisteme bağlanabiliyor.

Yeni ve tamamen kapsamlı fotovoltaik sistem olan auroPOWER, planlanması ve kurulması kolay birkaç standart bileşenden oluşuyor.

Vaillant, sürdürülebilir Green iQ ürün grubunu sıcak su tanklarını içerecek şekilde genişletti. ‘Green iQ’ etiketli ürünlerden auroSTOR exclusive ve uniSTOR exclusive, Enerji Verimliliği Direktifi uyarınca şu anda mevcut en iyi sınıf olan A sınıfı enerji verimliliğine sahip. uniSTOR ve auroSTOR sıcak su tankları ile birlikte çıkarılabilir kapaklı köpük tanka da sahip. Her iki ürün de fotovoltaik sistemlerden çıkan fazla enerjiyi ısıya dönüştüren akıllı bir ısıtma elemanı içeriyor.

Şirket Haberleri

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Yapıen İnşaat’tan 500 milyon TL’lik yatırım
  Yapıen İnşaat’tan 500 milyon TL’lik yatırım

  İnşaat ve proje geliştirme alanındaki yarım asırlık bilgi ve tecrübesini İstanbul pazarına taşıyan Yapıen İnşaat, son 7 yılda toplam 150 milyon TL’lik bir yatırımı hayata geçirdi. Şirket, gelecek 5 yıl içerisinde ise 500 milyon liralık yatırım seviyesine ulaşmayı hedefliyor.

 • 2017'de kurulan şirket sayısı arttı
  2017'de kurulan şirket sayısı arttı

  Geçen yıl kurulan şirket sayısı bir önceki yıla göre yüzde 14,38 artarak, 72 bin 871'e ulaştı. Kapanan şirket sayısı ise yüzde 22,46 artışla 13 bin 517 oldu.

 • Folkart öncülük etti İzmir kazanıyor
  Folkart öncülük etti İzmir kazanıyor

  Merkez Bankası verilerine göre, konutun en çok değer kazandığı il İzmir oldu. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Konuta yatırım yapan sürekli kazanıyor” dedi.

 • Nef Vakfı ve YGA çocukları bilimle buluşturuyor
  Nef Vakfı ve YGA çocukları bilimle buluşturuyor

  Ülkemizin geleceği çocuklarımızın eğitimi için herkesi ‘Bir’ ve ‘Birlikte’ olmaya davet eden Nef Vakfı, başlattığı #BirizBirlikteyiz kampanyasından elde edilen gelirle Türkiye genelinde 70 okula TWIN Bilim Setleri dağıtacak.

 • Yeşilyurt İnşaatın faaliyetleri ve hedefleri anlatıldı
  Yeşilyurt İnşaatın faaliyetleri ve hedefleri anlatıldı

  Yeşilyurt Belediyesinin iştiraklerinden Yeşil Yurt İnşaat Taahhüt ve Gıda Sanayi Tic. Ltd. Genel Müdürü Selahaddin Sami Üzmez, düzenlediği basın toplantısında 2014 yılında kurulan şirketin bugüne kadar ki faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgiler verdi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer