|   |  Valfsel Armatür Firması
Valfsel Armatür

Valfsel Armatür

  • Kuruluş Tarihi : 1957

  • Proje Sayısı : 1

Valfsel Armatür, konut, ofis ve residence projeleri, Valfsel Armatür hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Valfsel Armatür ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Valfsel Armatür Hakkında

Kurumsal

Firmamız

Temeli 1957 yılında ECA Pres Döküm Sanayi Ltd. Şti. olarak atılmış olan şirketimiz 1978 yılında İstanbul Samandıra' da Valfsel Armatür Sanayi A.Ş. olarak Tüzel kişiliğine kavuşmuştur.

ECA markası ile üretilen armatürlerin gördüğü yoğun talebi karşılayabilmek ve Valfsel' in değişmez anlayışı olarak belirlenmiş olan ileri teknoloji ile en üstün kaliteyi üretmek için gerekli görülen yeni yatırımlar tamamlanarak 1990 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesinde kurulan Manisa Fabrikası Şirket bünyesine ilave edilmiştir. Diğer yandan 1972 yılından beri Edirne' de faaliyette olan Eltor A.Ş.' de üretimde eşgüdümün ve kalitede birliğin sağlanması için 1992 yılında Valfsel A.Ş. bünyesine dahil edilerek entegrasyon tamamlanmıştır.


Zaman içinde maliyetlerin etkin kontrolünü ve planlama ve mamul geliştirme çalışmaları ile Araştırma-Geliştirme etkinliğini arttırmak amacıyla Samandıra Fabrikası 1995 yılında Edirne Fabrikası da 2000 yılında Manisa' ya taşınmış ve şirketin tüm kaynaklarının yoğun iletişim ve planlama süreçlerinde en optimum şekilde kullanılması sağlanmıştır.

Bugün Valfsel Armatür Sanayi A.Ş. Manisa 1 ve Manisa 2 Fabrikaları olmak üzere 2 Fabrikada 140 memur 310 işçi istihdam etmekte, toplam 62,281 m2 alan içinde yer alan 20,547 m2 kapalı alanda yıllık 4,980 ton pirinç mamulü işleyerek 4,200,000 adet muhtelif armatür, iç mekanizma, sifon ve aksesuar üretimi gerçekleşmektedir.

Şirketin ana ürün gamı, Tek ve Çift Volanlı Duş ve Banyo Armatürleri; Tek ve Çift Volanlı Eviye, Lavabo ve Bide Bataryaları, Fotoselli Bataryalar, Zaman Ayarlı Bataryalar, Termostatik Bataryalar, Ankastre Banyo Armatürleri yanında İç Mekanizmalar ile Sifonlar ve Üretilen armatürlere uygun Aksesuarlar oluşturmaktadır.
 
Valfsel yüksek kapasitesi yanında, Tasarım ve Planlama aşamasında başlayarak Döküm, Dövme, Çok Milli Otomat, Çok İstasyonlu İşleme, Polisaj ve Yüzey Kaplama ve nihayet Montaj Üniteleri de dikkate alınınca dünyadaki sayılı komple tesisler arasında yer almaktadır.

Misyon / Vizyon

VİZYONUMUZ
 
Dünya ekonomisinde; insana ve çevreye saygılı, rekabet gücü yüksek,dengeli yapılanmış bir şirket olmayı gerçekleştirerek yıllarca beraberlik ilkesiyle ebedi müessese haline gelmek.
 
MİSYONUMUZ
 
Misyonumuz; Elginkan Topluluğu hedefleri doğrultusunda, yenilikçi ve yaratıcı düşünce ile dünya standartlarına ve müşteri beklentilerine uygun ürünler üretmek, talepleri en kısa sürede karşılamak, kalitemizi sürekli geliştirmek ve insana ve çevreye duyarlı örnek kuruluş haline gelmektir.

Kalite Politikası

Valfsel Armatür Sanayi olarak amacımız; ulusal ve uluslararası standartlara ve kanuni mevzuatın hükümlerine uyarak, müşteri beklentileri doğrultusunda mamuller üreterek ve geliştirerek, müşterilerimizin beğenisini kazanmak ve onlarla yıllarca beraber olmaktır.

Bu amaçla firma politikamız; etkin yönetim, iletişim, eğitim olanaklarından yararlanan çalışanlarımızın katılımı ve yeni teknolojilerden de yararlanarak, E.C.A kalitesini daha ileri taşımak ve kalite yönetim sisteminin sürekli gelişmesini gerçekleştirirken topluma fayda sağlamak ve çevreye saygılı olmak temel prensibimizdir.

İnancımız; kalitenin insanla üretildiği ve devam ettirildiğidir. Bütün Valfsel çalışanları politikamızın bilinçli ve gönüllü uygulayıcılarıdır.

Çevre ve İSG Politikası

Valfsel Armatür Sanayi A.Ş. kuruluşundan beri sürdürdüğü tüm faaliyetlerinin yasal düzenlemelere uygun olması için büyük bir özen göstermiş, bunu politika olarak benimsemiştir.
 
Valfsel Armatür Sanayi A.Ş. yönetimi ve tüm çalışanları olarak ;
 
Yürürlükte bulunan tüm Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) ile ilgili mevzuat, idari düzenlemeler, müşterilerimizin İSG doğrultusundaki kurallarına ve diğer şartlara uymayı, Çalışma şartlarını ve ortamını sürekli iyileştirici çalışmalar yapmayı, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği hedeflerimize ulaşmak amacıyla, çalışanlarımızda Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği bilincinin oluşması ve geliştirilmesi için gerekli faaliyetleri gerçekleştirmeyi, Atıklarımızın mümkün olduğu ölçüde geri kazanımını sağlamayı, bu amaçla yöntemler araştırmayı, geliştirmeyi ve uygulamayı, Atıklarımızın çevresel etkilerini kontrol altında tutmayı ve geri kazanımı olmayan atıklarımızı çevreye zarar vermeden bertaraf etmeyi veya ettirmeyi, Çevre dostu, kullanım kolaylığı ve güvenliği sağlayan ürünler üretmeyi, Faaliyetlerimizden ve ürünlerimizden kaynaklanan çevre yönlerimizi, çevresel etkilerini sürekli kontrol altında tutarak çevre yönetim sistemlerinin etkinliğini sürekli iyileştirerek performansımızı geliştirmeyi, İş sağlığı ve güvenliği risklerini, etkilerini sürekli kontrol altında tutarak, yaralanmaların ve sağlık bozulmalarının önlenmesi ve İSG yönetim sistemi ve İSG performansının sürekli iyileştirerek performansımızı geliştirmeyi, Çevre kirliliğinin önlenmesini ve buna ilişkin sürekli iyileştirmeler yapmayı, Çevre ve İSG Yönetim Sistemini kamuoyunun incelemesine açık tutmayı, beyan ve taahhüt ediyoruz.

Ödüllerimiz

PLUS X AWARD 2013

Design kategorisinde Plus X award ödülüne layık görülen E.C.A. Luna lavabo bataryası, ergonmik gövdesiyle kullanıcı dostu olarak tanımlanıyor. Zamansız formu ile, ‘devamlılık’ve ‘bütünlük’ fikrini yansıtan bir çizgiye sahip. Özenle tasarlanan ince detaylar ile armatür zarif, akıcı ve kusursuz bütünlüğü olan bir görünüm kazanıyor.

A DESİGN PLATINUM DESIGN AWARD 2013

Yapı malzemeleri kategorisinde, yarışma sistemindeki en yüksek ödül olan A` Design platin ödülü'ne layık görülen E.C.A. Electra evye bataryası, Türkiye’de kullanıcıyla buluşan ilk dijital batarya olma özelliğine sahip, yenilikçi tarzı ve minimalist duruşuyla iç mekan tasarımlarına değer katıyor.

A DESİGN SILVER DESIGN AWARD 2013

Doğal su akışını günümüzün modern banyoları ile buluşturan E.C.A. Amphora, A' Design gümüş ödülü alarak geçmişin izlerini, bugün deneyimlememizi sağlıyor. ELECTRA Serisinin, banyo ve lavabo bataryaları da, yapı malzemeleri kategorisinde değerlendirilerek A' Design gümüş ödülü almaya hak kazandı.

DESEIGN TURKEY 2012

Design Turkey 2012 "iyi tasarım” ödülü alan E.C.A. Electra Serisi, Türkiye’de ilk defa, dijital    teknolojiyi suyla buluşturarak armatür sektöründe fark yaratıyor. Türkiye’de kullanıcıyla buluşan ilk dijital batarya olma özelliğine sahip ELECTRA Serisi, yenilikçi tarzı ve minimalist duruşuyla iç mekan tasarımlarına değer katıyor.

 
AMBALAJ AY YILDIZLARI 2012
 
Türk Standartları Enstitüsü ve Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin işbirliği ile düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasına, “Grafik Tasarım” alanında Bronz Ödül kazanan “E.C.A. Ekoteknolojik Ambalaj”, doğaya saygılı duruşu, doğal kaynakların sürdürülebilirlik ilkelerine ve ekolojik dengenin önemine yaptığı vurgular ile dikkat çekiyor.
 
YEM / ALTIN ÇEKÜL TEŞVİK ÖDÜLÜ 2010
 
Yapı-Endüstri Merkezi tarafından 1991 yılından bu yana düzenlenen, Türkiye’nin yapı malzemesi alanındaki ilk ürün ödülü olan; Altın Çekül yarışmasında; Altın Çekül “Teşvik Ödülü” kazanan, sıcaklık ve debinin ayrı ayrı ayarlandığı banyo armatür grubu E.C.A. PRIMEMIX; soğuk su kullanımında kombinin gereksiz ateşlenmesini önlüyor, su sıcaklığı ayarının bir defa yapıp sabit tutarak kullanıcıya konfor, enerji ve su tasarrufu sağlıyor.
 
RAF ÖZEL ÖDÜLÜ 2008
 
Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen RAF Ödülü’nün temel amacı, performansı, üretiminde kullanılan malzemelerin özellikleri, standartlara uygunluğu, zamana ve dış çevre koşullarına dayanımı ve çevre etkisi ile fiziksel çevreye değer katan yapı malzemelerinin üreticilerinin onurlandırılmasıdır. Bu değerlendirme sonucunda ECA Topaz Lavabo Bataryası jüri tarafından “RAF Özel Ödülü” ne layık görüldü.
 
IF / M TECNOLOGY AWARD 2008
 
Dünya yapı sektörünün lider markası E.C.A, Primemix armatürü ile İtalya’nın Verona kentinde yapılan M Technology Award 2009, IF Design tarafından düzenlenen Uluslararası Tasarım Yarışması’nda ödül kazandı. E.C.A Primemix armatürü “Elements and Systems” kategorisinde ödüle değer görüldü.
 
“TEKNOLOJİ ÖDÜLLERİ” JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ 2007
 
Türkiye’de ilk tasarruflu armatürü 1999 yılında MIX2000 serisi ile gerçekleştiren Elginkan Topluluğu, Türkiye’de su tasarrufu kavramını ilk defa kullanan ve uygulayan firma olarak öne çıkıyor. “Teknoloji Ödülleri” yarışmasının bu yıl finalist ürünü olan Topaz armatür ve batarya serisi, el yıkama gibi kısa süreli kullanımlarda dahi, kombi ve şofbendeki ateşleme sisteminin gereksiz yere devreye girmesini önleyerek enerji tasarrufu sağlıyor ve çevre kirliliğini önleyen teknolojisiyle de dünyada bir ilke imza atıyor. 

Tasarım

Tasarımcı çok düşünür, çok çizer çizgilerin arasından farklı olanı yakalamaya çalışır. Farklı düşünmek zorundadır. Tasarımcı bugün için tasarım yaparken; rakipleri, trendleri, kullanıcı ihtiyaçlarını düşünerek on yıllar sonrası için ise gözlem yapmalıdır. Bu gözlem, sadece çalışılan sektöre değil tüm endüstriyel sürecin irdelenmesine yönelik olmalıdır. Kullanıcının değişen yaşamını sorgulanmalı, teknolojinin hangi ülkelerin elinde olduğunu, üniversitelerdeki eğitim eğilimlerini, sokakta artık daha çok neyin satıldığını, politikayı, modayı, sinemayı, şiiri, sanatı ve sanatçıyı anlamalı bunu ürünlerine yansıtılmalıdır.

Tasarım, üretim değil yaşamı anlama biçimidir; hayattır. Yaptığımız tasarımı anlamlandırmalıyız. En çok hoşumuza giden şey başta iyi fikir üretmekse de tasarımda, sadece kendini mutlu etmek yetmiyor ürünün müşteriyle buluşması bizim için en önemli ve bizi mutlu eden şeydir. İşte bu sebepten ötürü bizler, tasarımcı olarak tasarımın sadece estetik algıdan ibaret olmadığının farkındayız. Tasarımın sanattan ayrıldığı nokta; tasarımcıların, eserlerinin ilk önce üretilebilirliğine sonrasında ise kullanılabilirliğine dair kaygılarının olmasıdır. Bunun yanında tasarımı ve estetik kaygıyı da göz ardı etmiyoruz. Üretim sınırlarımızı maksimum düzeyde kullanarak hatta kimi zaman üretimi zorlayarak, tasarımımızdan minimum ödün vererek; sürdürülebilir, üretilebilir, anlaşılabilir ve kullanılabilir ürünler üretiyor; kullanıcılarımızın banyolarına ve mutfaklarına estetik değerler katarken, onların hayatlarını kolaylaştırıyoruz.

Bugün, her şey görsel beğeniye dayalı, tüketici hep mutsuz ve her şeyi çabuk tüketiyoruz. Küçük alanlarda yaşayıp, daha çok alışveriş yapıyoruz, tek başımıza yaşayıp bireysel hayatlar sürüyoruz. Ama aldığımız her şeyin bize özel olmasını istiyoruz. Ortak kullanım alanlarında bireyselliği ön plana çıkarıp kullanıcıyı işin içine katmakta biz tasarımcılara düşüyor. Tabi bununla da bitmiyor...Bu toplumsal boyutun bir de ekolojik çalkantılarını yaşıyoruz ve bu sorumluluğu ürünlerimize adapte etmek durumundayız, buna zorunluyuz. Özellikle enerji kaynaklarının hızla tükendiği ve 30 - 40 yıl içinde petrolün biteceğinin söylendiği bir dönemde enerji tasarruflu ürünlerle fark yaratacağımıza inanıyoruz.

 
Çevre bilinci ile tasarladığımız enerji tasarruflu ürünlerin yanı sıra; insana verdiğimiz değerle de sağlığınızı tehdit etmeyecek ürünler yapmaya özen gösteriyoruz. Gerek kurşun içermeyen malzeme kullanımıyla; gerek tasarımımızı yaparken, sizin sağlığınızı olumsuz etkileyecek tüm etkenleri uzaklaştırıyoruz. Sıcak su kullanımını caydırmaya yönelik; özellikle yaşlı ve engellilerde sıcak su haşlanmalarından doğabilecek kazaların önüne geçecek tasarımlarla sizlerin karşısına çıkıyoruz. Amerika' da yapılan bir araştırma gözler önüne seriyor ki; evdeki kazaların ' ünün banyoda, banyodaki kazaların %80' inin de sıcak su dolayısıyla yanma ve haşlanmalardan meydana gelmektedir. Biz, bir ürün geliştirirken bu bilgileri tasarım girdisi olarak kullanıyoruz.
 
Arkamızda güçlü bir ekibimiz var. Her şey emekle gerçekleşiyor...  
 
"Valfsel Dizayn Takımı (VDT)" olarak Türk tasarımcılarımız, Türk mühendislerimiz ve teknik elemanlarımızla on yedi kişiden oluşan bir takımız; araştırmayla başlayan tasarım sürecimizde, rakip ürünlerin incelendiği, dünya trendlerini hedef alan kullanıcı odaklı ürünler tasarlıyoruz. Tüketicinin kendi dünyasında çözemediği problemleri gözlemliyoruz. Biz, var olan formlarla ve teknoloji ile yetinmeyiz; araştırır, geliştirir, tasarlar ve üretiriz. Bugün armatür dediğimiz ürüne yönelik biçimsel ve fonksiyonel değişiklikle 50 yıl sonrasına öngörüde bulunup gerçeğe dönüştürmeye çalışırız. 
 
E.C.A.; tasarım bilinciyle Türk tasarımcıları ve Türk mühendisleri bir araya getirerek, teknolojik ve biçimsel anlamda ilklere imza atan ürünler ortaya koymuştur, koymaya devam edecektir. Bizler, E.C.A. olarak sorumluluklarımızın farkında olup kullandığımız hammaddeden ürünlerin içindeki sizlerin görmediği hatta hayal edemediği parçalara kadar her şeyi inandığımız değerler doğrultusunda kalitemizden ödün vermeden uygulamaya devam ediyoruz.

Telefon: 0236 233 0588
Fax: 0236 233 0642
Email: valfsel@valfsel.com.tr
Adres: Organize Sanayi Bölgesi, 1. Kısım Atatürk.Bulvarı No: 12 45030 MANİSA

Valfsel Armatür Projeler Haritası

Valfsel Armatür Projeleri

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.