|   |   |  Vefa Group, İngiltere’ye 225 konutluk proje inşa edecek

Vefa Group, İngiltere’ye 225 konutluk proje inşa edecek

Ön üretimli yapı sektöründe yüzde yüz yerli sermayeyle 30 yılda dünyaya know how ihraç eden bir konuma yükselen Vefa Group, ihracat faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor.

Vefa Group, İngiltere’ye 225 konutluk proje inşa edecek

Dünyanın her kıtasına her yılın her ayında düzenli olarak gerçekleştirdiği projeler ve know- how ihracatı ile, ‘Değer üretim merkezi’ olarak anılan grup, şimdi de İngiltere’de 225 modüler konuttan oluşan dev bir projeye imza atacak. Proje ile birlikte grubun hiç ara vermeden sürdürdüğü ihracat faaliyetleri de zirve yapacak.

ABD’den İngiltere’ye, Malezya’dan Patagonya’ya kadar 100’den fazla ülkeye, düzenli olarak hafif çelik yapı ve prefabrik konut sistemleri ihraç eden grup, yeni dönemde Afrika ülkelerine de know- how ihraç edecek.

Grubun Güney Amerika, Paraguay, İngiltere, Kuveyt, Cibuti ve Rusya’daki iş görüşmeleri ile 10’a yakın ülkedeki taahhüt işleri de sürüyor.

Vefa Group, yüzde yüz yerli sermayeden aldığı güçle, ön üretimli yapı sektöründe dünyanın her kıtasına, her yılın her ayında, düzenli olarak, sadece ürün ve çözüm değil, know- how ihraç ederek faaliyetlerine yeni bir açılım kazandırdı. ‘Değer üretim merkezi’ olarak Türkiye’nin adını dünyaya duyuran grup, yeni dönemde Avrupa ve Güney Amerika’yı markajına aldı. İngiltere’deki 225 konutluk projenin ardından Gana ve Cezayir’e know- how ihraç edecek.

Turan Koçyiğit: “Bölgenin ihtiyaç ve beklentilerine uygun tasarlandı”

İngiltere’nin York şehrinde hayata geçirilecek projenin, bölgenin iklim koşulları ve mimari yapısına uygun olarak tasarlandığının altını çizen Vefa Group İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, proje hakkında şu bilgileri verdi:

İki etap halinde inşa edilecek projemiz, ilk fazda 225 adet modüler konut olmak üzere toplam 450 modüler konuttan oluşuyor. Her biri 62 metrekare büyüklüğünde modüler konuttan meydana gelen projemizi anahtar teslim şekilde fabrikamızda hazırlayarak monoblok halinde sevk edeceğiz. Sürdürülebilir iş modelleriyle hazırladığımız yenilikçi ürünlerimizi kullanarak gerçekleştireceğimiz projemizi, bölgenin ihtiyaç ve beklentilerine göre tasarladık. Projemizi henüz kâğıt aşamasındayken, sahada derin bir araştırma çalışması yaparak hazırladık. Proje ile birlikte 20 yıldır aralıksız olarak sürdürdüğümüz ihracat faaliyetlerimize bir yenisini daha ekleyerek, ülke kalkınmasına katkıda bulunmayı sürdüreceğiz.”

Turan Koçyiğit: “Değer üretim merkezi olduk”

Vefa Group’un 30 yıllık bir süreçte, ön üretimli yapı sektörüne yönelik geliştirdiği ürünleri ve sunduğu çözümleri 100’den fazla ülkeye düzenli olarak ihraç eden bir konuma yükseldiğini hatırlatan Koçyiğit, "Group olarak dünyanın her kıtasına ve her türlü iklim koşullarına uyumlu projeler gerçekleştiriyoruz.  Ön üretimli yapı sektörünün bileşenleri olan prefabrik panel, modüler konteyner, hafif çelik ve yapısal çelik ürünlerini yüzde yüz yerli sermayemizden aldığımız güçle gerçekleştiren tek firmayız. İhracat faaliyetlerimizde hızla ilerlerken know- how ihracatımızı da aynı hızla dünyanın farklı coğrafyalarına ulaştırmaya yönelik iş birliklerimiz sürüyor. Grup olarak sadece ihracat yapan değil, know- how ihracatıyla ‘Değer üretim merkezi’ olarak anılan bir gruba dönüştük. Bu kapsamda, dünyanın farklı ülkelerinde üretim tesisleri kurmayı ve bu tesislerin hammadde ve yarı mamül ihtiyaçlarını Türkiye’den karşılamayı planlıyoruz” diye belirtti.

Yeni Proje Haberleri

Etiketler

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Alya Teras, ön talep topluyor
  Alya Teras, ön talep topluyor

  Gayrimenkul ve inşaat sektöründe Alya markasıyla çok sayıda projeye imza atarak, kısa sürede sektörün en yenilikçi markaları arasına giren Akkuş Gayrimenkul, Lübnanlı ortağı El Khatip Group ile birlikte kurduğu BOSS4Gayrimenkul’ün yeni projesi Alya Teras’ta ön talep toplamaya başladı.

 • Alya Onist 1 ön satışa sunuldu
  Alya Onist 1 ön satışa sunuldu

  Köklü tecrübesini Akkuş Gayrimenkul şirketiyle inşaat sektörüne kazandıran Akkuş Grup, inşaat çalışmalarında atağa geçti. Lübnanlı ortağıyla kurduğu BOSS4 Gayrimenkul İnşaat’ın 2’nci projesi olan Alya Onist 1, örnek dairesiyle birlikte ön satışa sunuldu.

 • Polat Holding Duna Pearl Projesini Macaristan’da Hayata Geçiriyor
  Polat Holding Duna Pearl Projesini Macaristan’da Hayata Geçiriyor

  Türkiye’nin en köklü ve güvenilir markalarından Polat Holding, gayrimenkul sektöründeki ilk yurt dışı projesini, Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden Macaristan’da hayata geçiriyor. Konut, otel ve mağazalardan oluşan karma bir proje olan Duna Pearl, 60 milyon Euro’luk yatırımla gerçekleştiriliyor.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.