|   |   | 

Vefa, Ön Üretimli Yapılarda Entegre Çözümler Sunuyor

Son yıllarda planladığı yatırımlarını tamamlayarak 2014’e güçlü giren Vefa, beş farklı üretim tesisi ile ön üretimli yapı sistemlerinde entegre çözümler sunan bir holdinge dönüştü. Vefa, dünyaya sunduğu çözümlerin yanında artık teknolojisini ve üretim altyapısını da ihraç etmeye hazırlanıyor.

Vefa, Ön Üretimli Yapılarda Entegre Çözümler Sunuyor

Prefabrike ve çelik yapı sektörünün önde gelen markalarından Vefa, üretim tesisi ve teknoloji yatırımları, yeni şirketleri ve yeniden yapılanması ile birlikte dünyaya entegre çözümler sunmaya başladı.

Faaliyetlerini 10 şirket ve 12 marka ile sürdüren, bir yıldır holding olarak yoluna devam eden Vefa, ana faaliyet alanı olan ön üretimli yapı çözümlerini yapı malzemeleri alanında yaptığı yatırımlar ile güçlendirdi. Vefa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güner, Türkiye’de 1990 yılından bu yana faaliyet gösterdiklerini hatırlatarak, istikrarlı bir şekilde her yıl büyümeyi sürdürdüklerini ve son yıllarda çok sayıda yatırıma imza attıklarını kaydetti. Güner,  “Yaptığımız yatırımlar sayesinde çözümlerimizi artık entegre olarak sunabiliyoruz. Bu durum bizi dünyada bu alanda çok önemli bir noktaya taşıdı. Bugün itibariyle sadece sunduğumuz çözümleri değil, üretim altyapımızı ve kullandığımız bize özgü teknolojilerimizi de ihraç etmeyi konuşuyoruz. Rusya’da, Suudi Arabistan’da, Afrika ülkelerinde önemli görüşmelerimiz var” dedi.

5 farklı üretim tesisi, 2 binin üzerinde kişiye istihdam

Üretimlerini Dilovası, Sultanbeyli, Bilecik, Adapazarı ve Tuzla’daki üretim tesislerinde 70 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 150 bin metrekarelik alanda sürdürdüklerini ifade eden Orhan Güner, idari ve teknik kadroların yanı sıra dünya çapındaki uygulama ekipleri ile 2 binin üzerinde kişiyi istihdam ettiklerini kaydetti.

2013 yılının hedefledikleri yatırımların tamamlandığı bir yıl olduğunu dile getiren Orhan Güner, Dilovası’nda faaliyete geçirdikleri ana üretim üssünde mevcut rollforming üretim hatlarına yaptıkları ilaveler sayesinde yapı profili üretim kapasitelerini bir önceki yıla göre iki katına çıkardıklarını ifade etti. Güner, sözlerine şöyle devam etti:

“Sakarya’da yeni bir yapısal çelik üretim tesisi kurduk ve bu alanda bize çok önemli bir rekabet avantajı sağlayacağını düşündüğümüz Hollanda menşeli tam otomatik yapısal çelik üretim hattını devreye aldık. Böylece mevcut üretim hatlarımızın da entegrasyonu ile büyük ölçekli ve çok katlı yapıları Türkiye’de gerçekleştirebilecek bir üretim altyapısına kavuştuk. Bir başka yeni üretim tesisini ise Bilecik’te faaliyete geçirdik. Fibercement levha ürettiğimiz tesisimiz tam kapasite ile üretimlerine başladı. Artık ürettiğimiz yapılarda kullandığımız ana malzemelerden biri olan levhayı kendi tesislerimizde üretmiş oluyoruz. Tuzla’da yeni faaliyete geçirdiğimiz üretim tesisinde kapı ve pencere profili üretimlerini gerçekleştiriyoruz. Sultanbeyli’deki üretim tesisimizde ise EPS hattı çalışmalarını tamamlayarak üretime geçmesini sağladık. Bu sayede uzun yıllardır üretimini sürdürdüğümüz sandviç ve kompozit panellerin izolasyon malzemesini de kendi tesislerimizde üretiyoruz. Böylece üretimlerimizi entegre bir şekilde sürdürür duruma geldik.”

Yerli çözüm üretiyor, ekonomiye katkı sağlıyor

Ön üretimli yapı sistemlerinde dünya çapında önde gelen markalardan biri olduklarını vurgulayan Orhan Güner, “Bu noktaya gelmemizde üretimlerimizi entegrasyon içinde yapmamız ve Türkiye’de sektöre öncülük etmemizin payı büyük. Kurulduğumuz günden bu yana tüm süreçlerimizde inovasyonu kullanıyoruz. İnovasyonun gücü ile de yeni ürünler tasarlıyoruz. Sektöre kazandırdığımız ürünler, ürettiğimiz fikir ve çözümler entegrasyonun parçalarını oluşturuyor. Bu parçalar bir araya geliyor ve ortaya bir güç birliği çıkıyor. Böylece hızlı, ekonomik ve çok daha önemlisi yerli bir çözüm üretiyoruz. Ülkemizin malzeme ve iş gücü kaynaklarını kullanarak ürettiğimiz çözümleri de dünyaya gönderiyoruz. Ortaya çıkardığımız bu yüksek katma değer sadece Vefa’nın büyümesini sağlamıyor aynı zamanda ülkemize de katkı sunuyor” görüşünü kaydetti.

Büyümeye inovasyon dopingi

Holdingleşme sürecinden önce dört şirket ile faaliyet gösterirken şu an yollarına 10 şirket ile devam ettiklerini bildiren Orhan Güner, son beş yıl boyunca katlanarak büyüdüklerinin altını çizdi. Bu büyüme grafiğinde inovasyonun katkısının büyük olduğunu ifade eden Güner, “Yeni geliştirdiğimiz ürünler ve teknolojiler bugün itibariyle toplam ciromuzun neredeyse % 50’sini oluşturuyor. Ürettiğimiz katma değerli çözümler hem sektörün standardını ve müşterilerimizin konforunu yükseltiyor hem de büyümemizin ve rekabet üstünlüğümüzün lokomotifi oluyor” diye konuştu.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Modda Bulvar Projesi Start Aldı
  Modda Bulvar Projesi Start Aldı

  İzmir'in Bornova ilçesinde, 15 bin metrekarelik arsa üzerine kurulacak bin 50 konutluk Modda Bulvar projesinin tanıtım kokteyli iş dünyasını bir araya getirdi.

 • Ondörtüç Pendik'te daire teslimleri Haziran 2018'e çekildi
  Ondörtüç Pendik'te daire teslimleri Haziran 2018'e çekildi

  Konut sahibi olmayı kolaylaştırmak için çalışan İnsay Yapı, sunduğu ödeme kolaylıklarının yanı sıra şimdi de yatırımcılarına erken teslim müjdesi veriyor. İnsay Yapı, Pendik'te hayata geçirdiği 'Ondörtüç Pendik' projesinin teslim tarihini 6 ay öne çekerek Haziran 2018 olarak güncelledi.

 • Konut fiyatları Eylül ayında yükseldi
  Konut fiyatları Eylül ayında yükseldi

  Türkiye genelinde konut fiyatları %0.79 oranında yükseldi, en çok artış %2.07 ile Bursa’da yaşandı. Eylül ayının yeni konut satışında banka kredisi kullanım oranı arttı.

 • Yaşanası Şehirler için Şehir 2.0
  Yaşanası Şehirler için Şehir 2.0

  Şehirler için sürdürülebilirlik, ekolojik binalar, yaşanabilir kentler, yeşil çatılar, karbon duyarlı uygulamalar gibi konular Şehir 2.0 - Yeni Habitat adlı konferansta masaya yatırılacak.

 • Dükkan Önü Alanları Nasıl Kullanılır?
  Dükkan Önü Alanları Nasıl Kullanılır?

  Apartmanlarda en sık alt katlardaki dükkanlarla ilgili sorunlar yaşanır. Peki, alt katta dükkanı olan ya da kiralayan kişi istediği gibi önündeki alanı da kullanabilir mi?

 • Toplu Yapı Nedir?
  Toplu Yapı Nedir?

  Toplu yapı, bir veya birden çok imar parseli üzerinde, belli bir onaylı yerleşim plânına göre yapılmış veya yapılacak, alt yapı tesisleri, ortak kullanım yerleri, sosyal tesis ve hizmetler ile bunların yönetimi bakımından birbirleriyle bağlantılı birden çok yapıyı ifade eder.

 • Mod İstanbul’da Büyük Fırsat!
  Mod İstanbul’da Büyük Fırsat!

  Ortadoğu Grup, Kağıthane'de hayata geçirdiği Mod İstanbul projesinde düzenlediği kampanya kapsamında “25.000 TL peşinat dışında Ocak 2019'a kadar başka ödeme yok” diyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer