|   |  Vefakar Yapı Firması
Vefakar Yapı

Vefakar Yapı

  • Kuruluş Tarihi :

  • Proje Sayısı : 3

Vefakar Yapı, konut, ofis ve residence projeleri, Vefakar Yapı hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Vefakar Yapı ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Vefakar Yapı Hakkında

Hakkımızda

Vefakar Yapı olarak, güvenli, dayanıklı, sağlıklı, konforlu, çevre dostu, enerji tasarruflu, ergonomik ve uzun ömürlü yaşam alanları oluşturmak için yola çıktık. Bunun için kendimize “İslami hassasiyetler ışığında geleneksel aile yapısına uygun, faizsiz ödeme imkânları sunan projeler üreterek modern, çevreci ve yaşanabilir alanlar oluşturmak” gibi bir misyon belirledik.

Çıktıgımız bu yolda işimizi layıkı ile yerine getirmek için kurumsal değerlerimizin yanında bir dizi politika oluşturduk.Bunları yapmadaki amacımız kurumumuzun işine, müşterisine, çalışanına, topluma ve çevresine verdigi değeri ve takındığı ciddiyeti sizlere göstermektir.

Vefakar Yapı, profesyonel yönetici kadrosu, alanında uzman çalışanları ve bizi destekleyen, güvenen paydaşları ile geleceği bugünden inşa etmenin gayreti içindedir.

Vefakar Yapı’yı diğerlerinden ayıran temel özellik ise projelendirdiği yaşam alanlarında geleneksel ve müslüman aile yapısını gözetirken finansman modelini İslami kaynakları baz alarak oluşturmasıdır.Bu bağlamda kurumumuz, insanları bankacılık sistemi ile uğraştırmadan, faize bulaştırmadan konut sahibi edindirme gayreti içindedir.

Daha reel bir dünya beklentimiz ve “Kolaylaştırınız! Zorlaştırmayınız! Hadis-i Şerif ışığında, insanları elindeki imkanlar dahilinde helalinden, yaşanabilir bir konut sahibi yapmak ve böylece hem konut sahibi olmak isteyenlere yol açmak hem de yastık altı edilmiş birikimleri ülke ekonomisine kazandırarak katma deger oluşturmak, geleceğimize ve ülkemize destek çıkmak için çalışıyoruz.

Misyon & Vizyon

Vefakar Yapı, yatırım potansiyeli yüksek bölgelerde öncelikle arsa yatırımı ve devamında konut yapımı şeklinde faize bulaşmadan, elbirliğiyle satın alma gücü oluşturma mantığını temel alan, doğaya ve insana saygılı, farkındalık oluşturan sosyal sorumluluk projeleri üretmeyi benimsemiş bir girişimdir.

MİSYON
İslami hassasiyetler ışığında geleneksel aile yapısına uygun, faizsiz ödeme imkânları sunan projeler üreterek modern, çevreci ve yaşanabilir alanlar oluşturmak

VİZYON
İslam, kültür ve gelenek ekseninde, sürdürülebilir ve yenilikçi çözümlerle yaşamı kolaylaştıran projeler üretecek ve sektöre öncülük edecek bir kurum olmak

DEĞERLERİMİZ

ADALET: Vefakar Yapı, hizmet üretiminde ve sunumunda tüm paydaşlarımızın hakkını gözetmeyi esas kabul eder

GÜVEN: Vefakar Yapı, müşterilerinin, çalışanlarının ve paydaşlarının güvenini kazanmayı esas kabul eder

SAYDAMLIK: Vefakar Yapı, hizmet üretiminde şeffaf ve hesap verilebilir olmayı esas kabul eder

KALİTE: Vefakar Yapı, ürettiği hizmetlerin müşteri ve paydaşlarının beklentilerini kaliteli bir şekilde karşılamayı esas kabul eder

VERİMLİLİK: Vefakar Yapı, hizmet üretiminde kullandığı kaynakları etkinlik, verimlilik ve tutumluluk çerçevesinde kullanmayı esas kabul eder

KATILIM: Vefakar Yapı, katılımcı bir anlayış perspektifinde paydaşlarla iletişim kurarak ortak bir eksende hizmetlerin üretilmesini esas kabul eder

LİDERLİK: Vefakar Yapı, yenilikçi, cesur, atılımcı, öncü ve önder bir kurum olmayı esas kabul eder

PAYDAŞ ODAKLILIK: Vefakar Yapı, başta müşteri olmak üzere, çalışanlar ve diğer paydaşların memnuniyetlerini maksimum seviyede tutmayı esas kabul eder

SOSYAL SORUMLULUK: Vefakar Yapı, insana, doğaya, eğitime, bilime ve toplumsal yaşama katkıda bulunmayı esas kabul eder

SÜREKLİ GELİŞİM: Vefakar Yapı, daha iyi hizmetler üretmek için kendini sürekli güncellemeyi, çalışanlarının kurs ve seminerler ile bilgi ve becerilerini yükseltmeyi esas kabul eder.

Başkandan Mesaj

Merhabalar,

İnsanı insan yapan en önemli hasletlerden biridir VEFA.

Vefa; sadece İstanbul’da bir semt adı değildir.

Çevremize, dostlarımıza, aile efradımıza ve bizim için değerli olduğuna inandığımız herkese karşı gösterdiğimiz değerin adıdır VEFA.

Vefakâr ise; vefa gösteren, sevgi ve muhabbeti geçici olmayan, hakikatli manalarına gelmektedir.

Uzun yıllardır çalıştığım Türk Hava Yolları ailesinden ayrılmamızın akabinde emlak alanında uzman arkadaşım Ahmet Cemil Yıldırım Bey ve yapmış olduğu projelerle bu alanda başarısını ispatlamış Fatih Dağlar Bey ile biraraya gelerek kurduğumuz VEKAFÂR YAPI çatısı altında inşaat sektöründe hizmet vermeye devam edeceğiz.

VEFAKÂR YAPI henüz yolun başında olmasına rağmen, bizlere güvenen ve inanan vefakar dostlarımız sayesinde inanıyoruz ki çok kısa zamanda büyük işler başaracak ve yakın gelecekte bu sektördeki öncü markalardan biri olacaktır.

Gerek üniversite yıllarım gerekse Türk Hava Yolları ailesinde geçirdiğim 11 yıllık süre zarfındaki hayat tecrübelerim gösterdi ki; inanarak ve samimiyetle yürütülen her çalışma, niyetimiz halis olduğu sürece hep muvaffakiyetler ile nihayete erecektir.

Çok kısa bir süre önce açıklamış olmamıza rağmen projemize olan yoğun ilgi bizleri ziyadesiyle mutlu etmiş ve ayrıca VEFAKÂR YAPI’nın büyük bir aile olacağına inancımızı da artırmıştır.

VEFAKÂR YAPI olarak,İslami hassasiyetlere uygun bir yaşam alanını faizsiz bir finans sistemiyle inşa etmenin gayretindeyiz. Bu noktada alanında uzman kişilerden oluşan başta yönetim kurulumuz ve tüm ekibimizle birlikte hem madden hem de manen konforlu yaşam alanlarını kurarak toplumumuzun en küçük yapı taşı olan ailelerimiz için kalıcı değerler üretmek için çalışıyoruz.

VEFAKAR YAPI olarak,insanımızın en güzeline layık olduğu bilinciyle ideal koşullarda son teknolojinin takip edildiği çevreci ve uluslararası standartlarda güvenli yaşam alanları inşa etmek için çıktığımız bu yolda birbirinden güzel Konutları istifadenize sunuyoruz.

Faizsiz finansman sistemi ve uygun ödeme koşulları ile vadettiğimiz bu dünyada siz de yerinizi almak istiyorsanız, ekibimiz 7/24 sizlere hizmet vermenin mutluluğunu taşımaktadır.

Halisane duygularla çıktığımız bu yolda Allah’a hamd ederken, bizlerden desteğini esirgemeyen siz değerli dostlarımıza can-ı gönülden şükranlarımı sunarım.

Saygılarımla…

Adem CEYLAN
Vefakar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı

Politikalar

Vefakar Yapı, benimsediği misyon, vizyon ve değerler ışığında müşteri, çalışan ve diğer paydaşların istek ve şikayetlerinin kolayca iletilmesi, değerlendirilmesi ve çözümün hızlı bir şekilde ilgili paydaşa aktarılması adına bir dizi politika oluşturdu

MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ POLİTİKAMIZ

Kurumumuz müşteri istek ya da şikâyetlerini farklı kanallardan kabul eden, aldığı bu talepleri hızlı ve şeffaf bir şekilde, müşteriyi ön planda tutarak yasal şartlar, kurum politikası ve edindiğimiz değerler çerçevesinde en uygun değerlendirmelerde bulunarak etkin iletişim kanalları ile müşteriye dönüş sağlamaktadır. Bu bağlamda müşterilerimiz

* Çağrı Merkezi (444 .. ..)

* Email ( bilgi@vefakaryapi.com )

* Web Sitesi ( www.vefakaryapi.com )

* Mektup (Küçükçekmece İkitelli OSB Mh. E Blok Sk. İmsan Sit. E Blok Apt. No: 20 Küçükçekmece/İstanbul) 

* Telefon (0538 825 0101)

İletişim kanallarından birisini kullanarak istek ya da şikâyetlerini tarafımıza iletebilirler. İletilen tüm başvurular kayıt altına anında alınır. Bu istek ya da şikâyetler, alanında uzman çalışanlarımız tarafından detaylıca incelenir. Gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra istekte bulunulan konu için ya da şikâyet nedeni sorun kaynağı için öngörülen aksiyona geçilir. 

Bu esnada müşterimiz ilgili istek ya da şikâyetlerinin kayda alındığı ve başvurunun değerlendirildiğine dair bilgilendirilir. 

Başvuruların tümü 10 iş günü içinde istek ya da şikayet talebinde bulunan müşterimize en uygun kanal ile cevap verilir

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ

Vefakar Yapı, misyonumuzu gerçekleştirecek, gerekli performansı gösterecek yeterli bilgi ve beceri sahibi çalışanlara her zaman ihtiyaç duymaktadır. 

Kurumumuz işe alım sürecini adayların ilanlarımıza başvurmaları ile başlatmaktadır. Açık pozisyonlarımız. www.vefakaryapı.com/kariyer adresinden yayınlanmaktadır. Adaylarımız ilgili kanallardan birisi üzerinden başvuru formunu ilgilendikleri pozisyonu belirterek doldurabilirler.

İşe alım ekibimiz başvurularda ön değerlendirme sürecine geçer. Ön değerlendirmeden geçen adaylar mülakat ve referans kontrolünden geçerler. Bu bağlamda kurumumuz değerlerine ve kültürüne bağlı, kurum misyon, vizyon ve benimsediği değerler çerçevesinde katma değer oluşturacak, yenilik ve değişime açık, ekip kültürüne bağlı, yeri geldiğinde sorumluluk alabilecek, kurumun ihtiyacına yönelik esneklik sağlayabilecek, çözüm odaklı, sosyal sorumluluk ve çevre bilinci gelişmiş adaylara öncelik vermektedir. 

İş başvurusu kabul olan adaylar ilgili birimlerin talepleri doğrultusunda intibak eğitimine tabi tutulurlar. Çalışanların kurum kültür ve mesleki becerilerinin artması için gerekli görüldükleri noktalarda gerek iç gerekse dış sağlayıcılar tarafından eğitime tabi tutulurlar. İş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitime tabi tutulurlar ve kriterlere bağlı kalmaları noktasında devamlı denetime tabi olurlar.

Geleceğimiz teminatı gençlere önem veren ve iş hayatında kendini yetiştirmek isteyen öğrencilerimiz de Vefakar Yapı çatısı altında değerlendirilmektedir. Kurumumuz, bu gençlerin kültürel ve mesleki kariyerlerine bir nebze de olsa katkı sağlamayı kendine görev edinmiştir. Bunun için staj programımız faaliyete alınmıştır.

Staj programımız meslek yüksekokul öğrencileri ile üniversite öğrencilerine yönelik olup sadece bu iki kategorideki adayların başvurabilir. Kurumumuz öğrencilerin kendilerini mesleki boyutta yetiştirmelerine, tarafımızdan teorik ve pratik bilgiler verilerek iş yaşamı hakkında genel fikir sahibi olmalarına yardımcı olmayı amaçlanmaktadır. 

Staj programına dahil olmak isteyen öğrenci adaylar ise www.vefakaryapı.com/kariyer adresinden staj başvuru formunu doldurarak staj talebinde bulunabilirler. Staj süreleri projelerin yoğunluğu ve ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenmektedir. Sadece olumlu görüş alan stajyer adaylara geri dönüş yapılacaktır.

SOSYAL SORUMLULUK POLİTİKAMIZ

Vefakar Yapı olarak sosyal sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Doğal çevreden yaşam alanlarına, müşterilerimizden çalışanlarımıza kadar birçok alanda ve yürüttüğümüz faaliyetlerimizde bulunduğu ortamı koruma ve geliştirme konusunda yükümlülük sahibiyiz. Bu yükümlülüklerimizi en iyi şekilde icra etmek adına elimizden geleni yaptığımıza inanıyoruz. İmkanlarımız dahilinde kurum olarak en iyi şekilde yerine getirmeyi hedeflediğimiz bir dizi sosyal sorumluluk alanı belirledik. Bunların bir kısmı kurumumuz iç dinamikleri ile ilgili olurken bir kısmı da mevcut sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan çalışmaların desteklenmesi şeklinde kendini göstermektedir. Bu bağlamda yürüttüğümüz ve desteklediğimiz sosyal sorumluluk projelerimiz;

Çalışan Mutluluğu; Vefakar Yapı, bir kurumun en önemli varlığının beşeri sermaye olduğunun bilincinde bir kurumdur. Bu açıdan çalışanlarımıza önem vermekteyiz. Yürütülen faaliyetler ile iş hayatında mutluluğun geliştirilmesi, çalışanlar arasındaki sosyal ilişkilerin güçlendirilmesi, ihtiyaç duydukları mesleki ve kültürel eğitimlerin sağlanmasını amaçlamaktayız. Bu bağlamda kurumumuz çalışanlarına hafta sonu kahvaltı, gezi ve piknik organizasyonları, kurum içi ve dışı mesleki ve kültürel eğitimleri, şikayetlerinin dinlenmesi, maddi ve manevi destek sağlanması gibi faaliyetler yürütmektedir.

Engelsiz Yaşam Alanları; Vefakar Yapı, sebebi ne olursa olsun hissi ve sosyal yeteneklerin, farklı derecelerde kaybedilmesi sonucu sosyal hayata uyum sağlanması ve günlük ihtiyaçların karşılanması noktasında sıkıntı yaşayan insanlarımıza önem vermektedir. Engellilerin sosyal hayata katılmalarındaki en önemli engellerden birkaçını ulaşım, fiziksel çevre ve konut sorunu oluşturmaktadır. Her insan potansiyel bir engelli adayıdır bakış açısına sahip kurumumuz yaşam alanlarını tasarlarken engellilerinde toplumsal hayata ve fiziksel çevreye ulaşabilmesini sağlayacak fikirler geliştirmektedir. 

Atık Pillerin Toplanması; Çeşitli metallerin metal filiz alaşımlarından ayrıştırılarak çıkartılması maliyetlerin aynı metallerin bunları içeren atık pillerden geri kazanılması maliyetlerinin çok üstündedir. Ayrıca yapılan araştırmalar bu pillerin doğadan temizlenmesi 5-15 yıl arasında gerçekleşmek ve bu zaman zarfında kimyasal bir atık niteliği taşımaktadır. Çöpe atılarak uzun dönem boyunca çevre kirliliğine neden olan aynı zamanda geri dönüşümü yapılmadığı için ülke ekonomisine zararı olan atık pilleri geri dönüşüme kazandırarak hem gelecek nesillere destek olmak hem de temiz bir çevre (bkz. Çevre Politikamız) bırakmak Vefakar Yapı olarak önem verdiğimiz bir konudur. Bunun için kurum olarak yaşam mekanlarımıza atık pil toplama kutuları bırakılmaktadır.

Sivil Toplum Kuruluşlarının Desteklenmesi; Vefakar Yapı olarak hali hazırda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından öğrenci faaliyetleri yürüten kuruluşlara imkan dahilinde her türlü desteği sağlıyoruz. Gençlerin şekillendireceği bir dünyada yaşamaya aday olduğumuz için özellikle gençlik ve öğrencilik faaliyetlerine ayrı bir önem vermekte ve desteklemekteyiz.

YAŞAM ALANLARI POLİTİKAMIZ

Spor Alanları
Sosyal Donatlar
İbadethaneler
Yeşil Alanlar
Oyun Alanları
Yenilenebilir Enerji 
Geri Dönüşüm
Enerji Tasarrufu

ÇEVRE POLİTİKAMIZ

Vefakar Yapı, hızla artan çevre kirliliğine engel olmak, bizlere emanet bu dünyayı gelecek nesillere olabildiğince temiz ve yaşanabilir bir şekilde teslim etmeyi kendine görev edinmiştir. Kurumumuz sürdürülebilir temiz çevre bilincini oluşturmak için bir takım kriterleri dikkate almaktadır. Bu kriterler başta evrensel olmakla birlikte Vefakar Yapı olarak inşaa ettiğimiz, elimizin değdiği her yaşam alanında dikkat edeceğimiz hususlardır. Bu bağlarmda Vefakar Yap çevre açısından bir takım prensipler edinmiştir. Bu prensiplerin başlıcaları ;

Toplumda sürdürülebilir temiz çevre bilinci oluşturmaya yönelik faaliyetlere destek verecektir.

Çevre ve insan faktörünün etkisiyle ortaya çıkan negatif etkileri minimize edilmesine katkıda bulunacak yaşam alanları inşa etmeye azami önem verecektir.

İnşa ettiği yaşam alanlarında doğaya ve yeşile sahip çıkacak, oluşturduğu projelerle çevre açısından farkındalık oluşturacaktır.

Temiz çevre anlayışının en önemli kalemlerinden biri olan “enerji üretimi” konusunda yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmaya özne göstererek kendi enerjisini üretebilen yaşam alanları projelendirecektir.

Tabiata zararı en aza indirmek adına, planlanan projelerde “enerji tasarrufu” sağlayacak, ısı ve enerji kaybını önleyecek akıllı sistemler ve materyaller kullanmaya özen gösterecek.

Su kaynaklarımızın verimli ve etkin kullanılması adına oluşturmayı planladığımız yaşam alanlarında daha az suya ihtiyaç duyan, doğal yapıya uygun bitkiler ile yeşillendireceğiz.

Yağmur ve atık sularını “enerji dönüşümü” kapsamında yeniden değerlendirmek adına mevcut sistemlerden faydalanacağız, yeni projeler geliştirmeye öncülük edeceğiz.

İnşa ettiğimiz yaşam alanlarında “geri dönüşüm” konusunda projeler mevcut projelerden faydalanacak sistemler kuracağız ve yeni projeler geliştirmeye öncülük edeceğiz. 

Çevre kirliliği başlıklarından biri olan “gürültü kirliliği” konusunda, yaşam alanlarında gürültü kirliliğini önleyici projeler inşa edeceğiz

 

 

İnsan Kaynakları

Kurumsal başarıya, kurum stratejik hedeflerini benimsemiş çalışanlarla ulaşacağına inanan bir firmayız. Bu bağlamda alanında kendini yetiştirmiş. yeniliklere ve değişime açık, bireysel gelişimi ilke edinmiş, sosyal ve çevre bilincine sahip, iş ve yaşam hayatında ahlaki ve etik kurallara riayet eden, kurum kültürüne vakıf çalışanlara her daim kapımız açıktır.

Telefon: 0212 495 7676
Fax: 0212 495 7676
Email: info@vefakaryapi.com
Adres: Küçükçekmece İkitelli OSB Mh. E Blok Sk. İmsan Sit. E Blok Apt. No: 20 Küçükçekmece/İstanbul

Vefakar Yapı Projeler Haritası

Vefakar Yapı Projeleri

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.