|   |   | 

We Chat Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Günümüzde en çok tercih edilen internet iletişim programlarından biri, WeChat isimli akıllı cep telefonu uygulamasıdır. WeChat nedir, nasıl kullanılır?

We Chat Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

İletişim çağımızın en önemli konularından birisidir. İnsanlar bir şekilde iletişim kurmak ve sohbet etmek isterler. Bunun içinde ilk olarak cep telefonlarını kullanırlar. Fakat cep telefonlarının ücretleri giderek artmaktadır. Dolayısı ile bu konuda interneti kullanmak çok daha yararlı olacaktır. İnternet üzerinden kullanabileceğiniz pek çok iletişim yöntemi vardır. Bunlardan bazıları akıllı cep telefonları ile de uyum sağlamaktadır. Günümüzde en çok tercih edilen internet iletişim programlarından biriside WeChat isimli akıllı cep telefonu uygulamasıdır. İlk olarak WeChat nedir? Diye konuya başlayalım. WeChat insanların bedavaya internet üzerinden mesajlaşmasını, birbirlerine resim yollamasını ve tabi ki konuşmasını sağlayan bir akıllı cep telefonu uygulamasıdır.

WeChat her yerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sadece cep telefonunuzun internete sahip olması bu uygulamayı kullanabilmek için yeterlidir. WeChat pek çok işletim sistemi ile uyum sağlayabilmektedir. Dolayısı ile her türlü akıllı cep telefonunda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Nasıl kullanılır? konusunda ise öncelikle GooglePlay’den uygulamaya indirmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise sizden bir kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. Bu durumla karşılaştığınızda ya kendi cep telefonu numaranız ile kaydolmanız ya da Facebook hesabınızla giriş yapmanız gerekmektedir. WeChat iki türlü üye girişi yöntemini de desteklemektedir. Bu tarz özelliklere sahip olması ve kullanıcılarını her açıdan memnun etmesi oldukça beğenilen özelliklerden birisidir. Uygulamalar ile herhangi bir sorun yaşamaz ve başka bir uygulamayı engellemez.

WeChat kullanmak ayrıca ücretsizdir. Yani bu uygulamayı kullanmak ya da indirmek için para ödemenize gerek yoktur. Tamamen insanların çok daha iyi bir şekilde birbirleri ile iletişim kurmalarını sağlamak için üretilmiş bir uygulamadır. WeChat ile telefon görüşmesi yapma istediğiniz de herhangi bir sınırlama gözükmemektedir. Yani istediğiniz yerden arama yapabilirsiniz.

WeChat ayrıca kendine özgü pek çok farklı özellikleri de içerisinde taşımaktadır. Bu tarz programlarda smileys denilen gülücük şekilleri çok daha sevimli bir şekilde seçilmiştir. Yani arkadaşlarınız ile mesajlaşırken bu tarz Smileyleri kullanmanız çok daha güzel olacaktır. Çoğu insan sırf bu Smiley özelliğinden dolayı WeChat kullanmayı tercih etmektedir. Ayrıca programın bedava olması ve yaptığı herhangi bir hizmette para istememesi insanları bu programı kullanmaya daha çok teşvik etmektedir. Günümüzde bu programı kullanarak arkadaşları ile iletişime geçen pek çok insan vardır. Özellikle konuşma ve mesajlaşmaya ücret ödemek istemeyen genç nesil kısa yoldan WeChat kullanarak arkadaşları ile görüşebilmektedir. İnternet kullanan herkes bu programı rahatlıkla kullanabilmektedir.

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer