|   |   | 

Web Sitesi Nasıl Açılır Kurulur ?

Web Site Nasıl Açılır Kurulur ? Nasıl açılır neler gereklidir? Hosting alan adı nereden alınır?

Web Sitesi Nasıl Açılır Kurulur ?

Web Site Nasıl Açılır Kurulur ? İnternet kullanımı gün geçtikçe artıyor ve gelişiyor. Kurumsal siteler profesyonel web siteleri veya satış yapıyorlarsa hazır e ticaret sitesi alıyorlar. Yazım kurumsal değil bireysel site açacaklara bir rehber olacaktır.

Öncelikle ücretsiz site domain blog açamayınız, ama ben biraz test deneme yapayım derseniz 2-3 ay test edip deneme yapabilirsiniz. Düzgün bir web sitesi blog açmak için ücretli domain ve hosting almalısınız. Alan adı(domain) yani sitenizin ismi almak için bir çok hosting firmasından satın alabilirsiniz. Örnek www.3dkonut.com  gibi, peki çak lira ücreti  com ve net alan adı uzantıları 1 yıllık 22 tl ödemeniz gerekiyor. Alan adını aldıktan sonra sizlere dosyalarınızı barındırmak için bir hosting paketi lazım, bu paketide ortalam yıllık 40 tl civarındadır. Totale bakarsak 22 + 40  = 62 tl yıllık en az 62 tl maliyetli olacaktır.

Sitenize ücretsiz blog veya site yapabilirsiniz(wordpress,joomla).  Ayrıca ücretli tasarımlar yaptırabilirsiniz. E ticaret yapacaksanız piyasada bir çok e ticaret teması vardır satın alabilirsiniz.

Seçimlerini yaptıktan sonra site içeriğini özgün bir şekilde doldurmaya başlayabilirsiniz. 

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer