|   |   | 

Web Tasarımında Yapılan En Büyük Yanlışlık

Web tasarımında yapılan genel yanlışlıklardan en önemli olanına değinilmiştir...

Web Tasarımında Yapılan En Büyük Yanlışlık

İnternet kullanımı her geçen gün artmaktadır. Bu durum internetin insanların günlük bir uğraşı haline gelmesine sebebiyet vermiştir. İnternet sayesinde artık insanlar günlük işlerinin tamamına yakınını internet üzerinden yapıp bunun beraberinde boş vakitlerini de internetle değerlendirmektedir. Bu durum web sitelerin önemini sürekli arttırmaktadır. Web sitelerinin beğenilip insanlar tarafından takip edilmesi ancak iyi bir tasarımla sağlanabilir. İnsanların büyük bir emek ve zaman harcadığı web tasarım işlerinde genel yanlışlıkların yapılmaması gerekmektedir. Bu yanlışlıklar yapılan işin sürekliliğini ve kalitesini düşürmektedir.

 
Web tasarımında yapılan en büyük yanlışlık gerekli testler yapılmadan sitelerin yayına sürülmesidir. Bir web tasarım işi bitirildiğinde onun her yönüyle testlerden geçirilmesi gerekmektedir. Bu testler seo hataları, sitenin açılma hızı, farklı tarayıcılarda aynı kalitede görüntü ve uyum elde etme, hacklere karşı koruma vb. işlemlerdir. Eskiden internete sadece bilgisayarlar aracılığıyla ve sabit bazı tarayıcılarla giriliyordu. Bu sebeple pek sıkıntı oluşturmamasının yanında aynı zamanda pek fazla internet sitesinin olmaması sebebiyle çoğu yanlışlık görmezden gelinebiliyordu. Fakat artık site ziyaretçileri en ufak bir yanlışlıkta siteyi terk ederek başka bir siteye girebilmektedirler. Bu tasarımlarda resimlerin uyumsuz yerleşimi, link hataları gibi sorunlarla sıkça karşılaşılabilmektedir.

Tasarım konusunda diğer bir önemli hata ise içerik yönünden zenginleştirilmeye çalışılan sitenin içeriğindeki yazıların okuyucuyu sıkacak kadar çok veya ağır olmasıdır. Artık insanlar her yönden rahatlık ve kolaylık istemekteler. Siteye giren bir ziyaretçi siteyle ilgili bütün izlemini ilk 20-25 sn içinde belirlemektedir. Bu durum çoğu webmaster tarafından yapılan testlerde kesinleştirilmiştir. Yani sonuç olarak demek istediğim bir site tasarımı her yönüyle yayına başlamadan önce test edilmeli ve ziyaretçi gözüyle site incelenmelidir.

 

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer