|   |   | 

Whatsapp Ücretlendİrme Durumu

Facebook'un Whatsapp'ı 19 milyar dolara satın almasından sonra 'Whatsapp ücretli olacak mı?' soruları sorulmaya başlandı.

Whatsapp Ücretlendİrme Durumu

Günümüzde akıllı telefona sahip olanların tercih ettiği mesajlaşma yöntemlerinden biri olan Whatsapp’ın, Facebook tarafından 19 milyar dolar ile satın alınmasıyla birlikte, Whatsapp’tan mesajlaşmanın ücretli olacağı konuşulmaya başlanmıştı. Bazı kullanıcılar bu ağızdan ağza yayılan haberi fırsata çevirdi. Whatsapp üzerinden kullanıcılara rastgele mesajlar gönderildi ve gönderilen mesajlarda “Whatsapp yarından itibaren ücretli olacak. Bu mesajı en az 10 kişiye gönderirsen Whatsapp logon mavi renge dönüşecek ve ücretsiz kullanıma devam edebileceksin. Whatsapp da bir mesaj 0.01 olacak” denildi.

Bu tür mesajlara itibar etmeyiniz. Whatsapp’tan ne kadar mesaj gönderirseniz gönderin yeşil olan logosu maviye dönüşmeyecektir. Ayrıca bu uygulama için mesaj başına ücret getirilmesi şirketin gündeminde bile değildir. Bilindiği üzere Whatsapp, kullanıcılarından senelik olarak bir defa kullanım ücreti almaktadır. Bunun dışında sizden istenen herhangi bir ücret talebine itibar etmeyiniz.

Geçtiğimiz sene bu aldatmacaların bir benzeri de yine Whatsapp kullanıcılarına mesaj olarak gönderilmişti. Pek çok kişi mesajları dağıtmış ve çok sayıda insana bu mesajlar ulaşmıştı. Hatta bu durum sosyal medyada öyle çok konuşuldu ki Twitter’ da Trending Topic oldu.

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer