|   |   | 

Windows Xp Ölüme Terk Edildi!

Microsoft, satışa çıktığı ilk 3 yılda 400 milyondan fazla satan, 2001 yılından bu yana hayatımızda olan ve halen milyonlarca insanın kullandığı Windows XP'yi bugün itibariyle ölüme terk etti.

Windows Xp Ölüme Terk Edildi!

Bundan sonra Microsoft güvenlik yazılımları başta olmak üzere hiçbir şekilde bu işletim sistemi için güncellemeye yayınlamayacak. Yani Windows XP'yi kullanmak isteyen artık korumasız bir Windows XP ile internette sörf etmek zorunda kalacak.

2001 yılında ilk kez karşımıza çıkan ve Microsoft'un en ses getiren ürünü olan Windows XP'nin üzerinden geçen 13 yıl içinde Microsoft da boş durmadı ve son olarak Windows 8 işletim sistemiyle hem mobil platformu hem de masaüstü platformu bir araya getirdi.

Ancak yeni donanımlar altında çalışabilen Windows 8'i kullanmayı tercih etmeyen ve eski bilgisayarların yaygın olarak kullanıldığı ülkelerde ise Windows XP tüm uyarılara rağmen kullanılmaya devam ediyor. İşte o ülkelerden bazıları; 

Çin - yüzde 54.79 Cook Adaları - yüzde 72.14 Küba - yüzde 52.93 Eritrea - yüzde 58.25 Kuzey Kore - yüzde 61.47 Fas - yüzde 44.66 Norfolk Adası - yüzde 70.18 Vietnam - yüzde 44.33

Elbette bugünden itibaren Windows XP çalışmaya devam edecek. Sadece Microsoft'un desteğinin kesilmesi söz konusu... Peki bundan sonra ne olacak? Windows XP ile yalnız kalan kullanıcıları neler bekliyor?

Windows XP'ye verilen desteğin bitmesi, Windows Update'in aniden çalışmayı durduracağı anlamına gelmiyor. Sadece yeni güncellemeler artık Windows Update'de belirmeyecek. Hürriyet

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer