|   |   | 

X Ray Cihazlarda Güvenlik Açığı!

Bir çok alanın güvenlik konusunda kilit noktalarından biri olan X-ray cihazlarında gözden kaçan pek çok güvenlik açığı olduğu ortaya çıktı.

X Ray Cihazlarda Güvenlik Açığı!

Amerika California Üniversitesi, Michigan Üniversitesi ve John Hopkins Üniversitesi’nde araştırmacılar, havaalanlarından adliyelere pek çok yerde zorunlu olarak kullanılan x-ray cihazlarının aslında o kadar da güvenlik sağlamadığını ortaya çıkardı.
 
ABD Ulaşım Güvenlik Yönetmeliği’ne göre havaalanlarında kullanılan Rapiscan şirketinin x-ray cihazlarının pek çok güvenlik açığı barındırdığı keşfedildi. Üniversitelerin yaptığı araştırmaya göre, vücuduna teflon bant ve benzeri şeritlerle plastik patlayıcı saran kişiler, x-ray cihazında çıkan görüntüde karanlık bölgede kaldığı için fark edilemiyor. Bu yöntemleri izleyen suçlular, kolayca sıyrılıp güvenli bölgeden geçmiş oluyor.
 
Bazı uyanık suçlular işi ileriye götürüp, x-ray görüntüleyen bilgisayarlara daha önceden gizlice zararlı yazılım yükleyerek, cihazdan geçtikleri sırada, üstlerindeki patlayıcı ve silahların fark edilmez olmasını sağlıyor. Milliyet

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer