|   |   |  Yabancıların konut talebi hızla arttı

Yabancıların konut talebi hızla arttı

Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman:“Dev konut kampanyası sonrası yabancıların konut talebi hızla arttı” dedi.

Yabancıların konut talebi hızla arttı

Körfez Ülkelerinin büyük yatırımcılarıyla büyük çaplı yatırımlar gerçekleştirerek Türkiye’ye döviz girdisi sağlayan ve ülke ekonomisine katkıda bulunanDeik Türk Yemen İş Konseyi Başkanı ve Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman: “Bu yılın ikinci çeyreğinde kurda yaşanan artış ve hükümetin yeni açıkladığı kampanya yabancı yatırımcıların konut alımında olumlu etki yarattı. Hükümetin açıkladığı dev konut kampanyasından sonrayabancı yatırımcı Türkiye’de konut alma yarışına girdi” dedi.

Deik Türk Yemen İş Konseyi Başkanı ve Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önderliğinde başlatılan ve 31 Ekim’e kadar sürecek olan tarihi fırsat kampanyasına yerli ve yabancı yatırımcının yoğun ilgi gösterdiğini ve kampanyanın duyurulmasının ardından ev alıcısının soluğu satış ofislerinde aldığını söyledi. Barman: “Yerli ve yabancı yatırımcının kampanyaya ilgisi hemen oluşmaya başladı. Öyle tahmin ediyoruzki 2 ay sürecek bu kampanya ile inşaat firmaları ellerinde oluşan stokları çok hızlı bir şekilde eritecektir.” Dedi.

Barman: “Her inşaat firması ‘Yabancı Pazar Departmanı’nı kurmalı”

Yabancıya satılan gayrimenkullerin aslında ihracat olarak ele alınması gerektiğini söyleyen Barman: “Maalesef biz Türkiye olarak yabancıya konut satışında hala istenilen düzeyde pay alamıyoruz. Bunun için inşaat şirketlerinin kendi bünyelerinde “Yabancı Pazar Departmanı” oluşturmaları şart. Şirketler yabancı çağrı merkezlerini oluşturmalı, yabacı satış elemanları istihdam etmeliler.” Dedi.

Türkiye’nin gayrimenkul yatırımları bakımından yatırımcı iş çevrelerinin listesinin başında bir ülke olduğunu ve Ortadoğu’da önemli bir cazibe merkezi haline geldiğini söyleyen Barman, Ortadoğulu yatırımcıların ardından Rus ve Çin yatırımcılarını ülkemize çekmek için yeni bir departman oluşturduklarını dile getirdi.

Şirket Haberleri

Etiketler

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Beyazın en güzel tonları Filli Boya’da
  Beyazın en güzel tonları Filli Boya’da

  Geniş renk skalasıyla yaşam alanlarında tazelenmiş bir ferahlık hissi oluşturan Filli Boya, yazlık mekanlar için renk önerisinde bulunuyor. Yaz mevsiminin en çok tercih edilen rengi ‘beyaz’ birbirinden farklı tonlarıyla Filli Boya renk kartelalarında yer alıyor.

 • Tekfen Holding “Türkiye’nin İklim ve Su Lideri” ödülünü aldı
  Tekfen Holding “Türkiye’nin İklim ve Su Lideri” ödülünü aldı

  Tekfen Holding, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak ve doğal kaynakları korumak amacıyla iş dünyasının işleyişini değiştirmeyi hedefleyen CDP (Carbon Disclosure Project) İklim Değişikliği ve Su Güvenliği Programlarında ayrı ayrı “A (-)” bandında derecelendirilerek “Türkiye İklim ve Su Liderleri” ödülünü aldı.

 • Lens yaşam’da açık havada alışveriş keyfi
  Lens yaşam’da açık havada alışveriş keyfi

  Anadolu Yakası’nın açık hava konseptli Lens Yaşam Merkezi, 100’e yakın perakende mağazası, restoranları, kafeleri ve sosyal aktivite alanlarıyla ziyaretçilerine açık havada alışveriş ve eğlence imkanı sunuyor. Açık hava yaşam merkezi dönemini başlatan Lens Yaşam, açık havada kaliteli ve sağlıklı alışverişin keyfini sunuyor.

 • Markasanat, Busıness Akademi ile Kurum Kültürü Pusulası Oluşturuyor
  Markasanat, Busıness Akademi ile Kurum Kültürü Pusulası Oluşturuyor

  Ekonomi alanındaki marka yönetimi çalışmalarıyla adından söz ettiren Markasanat Marka Yönetimi&Kurumsal Danışmanlık Şirketi, yeni yatırımı Markasanat Business Akademi ile markalara verdiği eğitim hizmetini, küresel çapta etkili olan koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında dijitale taşıdı.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.