|   |   |  Yabancıların konut talebi hızla arttı

Yabancıların konut talebi hızla arttı

Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman:“Dev konut kampanyası sonrası yabancıların konut talebi hızla arttı” dedi.

Yabancıların konut talebi hızla arttı

Körfez Ülkelerinin büyük yatırımcılarıyla büyük çaplı yatırımlar gerçekleştirerek Türkiye’ye döviz girdisi sağlayan ve ülke ekonomisine katkıda bulunanDeik Türk Yemen İş Konseyi Başkanı ve Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman: “Bu yılın ikinci çeyreğinde kurda yaşanan artış ve hükümetin yeni açıkladığı kampanya yabancı yatırımcıların konut alımında olumlu etki yarattı. Hükümetin açıkladığı dev konut kampanyasından sonrayabancı yatırımcı Türkiye’de konut alma yarışına girdi” dedi.

Deik Türk Yemen İş Konseyi Başkanı ve Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önderliğinde başlatılan ve 31 Ekim’e kadar sürecek olan tarihi fırsat kampanyasına yerli ve yabancı yatırımcının yoğun ilgi gösterdiğini ve kampanyanın duyurulmasının ardından ev alıcısının soluğu satış ofislerinde aldığını söyledi. Barman: “Yerli ve yabancı yatırımcının kampanyaya ilgisi hemen oluşmaya başladı. Öyle tahmin ediyoruzki 2 ay sürecek bu kampanya ile inşaat firmaları ellerinde oluşan stokları çok hızlı bir şekilde eritecektir.” Dedi.

Barman: “Her inşaat firması ‘Yabancı Pazar Departmanı’nı kurmalı”

Yabancıya satılan gayrimenkullerin aslında ihracat olarak ele alınması gerektiğini söyleyen Barman: “Maalesef biz Türkiye olarak yabancıya konut satışında hala istenilen düzeyde pay alamıyoruz. Bunun için inşaat şirketlerinin kendi bünyelerinde “Yabancı Pazar Departmanı” oluşturmaları şart. Şirketler yabancı çağrı merkezlerini oluşturmalı, yabacı satış elemanları istihdam etmeliler.” Dedi.

Türkiye’nin gayrimenkul yatırımları bakımından yatırımcı iş çevrelerinin listesinin başında bir ülke olduğunu ve Ortadoğu’da önemli bir cazibe merkezi haline geldiğini söyleyen Barman, Ortadoğulu yatırımcıların ardından Rus ve Çin yatırımcılarını ülkemize çekmek için yeni bir departman oluşturduklarını dile getirdi.

Şirket Haberleri

Etiketler

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Nef’ten toplam 368 Milyon TL tahvil ödemesi
  Nef’ten toplam 368 Milyon TL tahvil ödemesi

  Toplam konut satış tutarında son 4 senenin lideri olan Nef, 50 Milyon TL tutarındaki tahvilin 8. ve son kupon ödemesini gerçekleştirildiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

 • Folkart altın lig’te
  Folkart altın lig’te

  Türkiye ekonomisine ve sosyal yaşama en çok fayda sağlayan kurum ve markalar, bilimsel bir araştırma ile derecelendirildi.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.