|   |  Yalova Konut Projeleri
Yalova İlçesini Favorilerime Ekle

Yalova Güncel Konut Projeleri

Yalova Konut Projeleri
  • 1

Yalova Konut Projeleri

Yalova, gerek coğrafi konumu; gerek tarihi ve arkeolojik zenginlikleri ve gerekse doğal güzellikleri bakımından bir turizm kenti olarak adlandırılabilir. İl, İstanbul, Kocaeli ve Bursa’nın tam ortasında bulunmakta olup, bu açıdan önemli bir turizm potansiyeline ve hinterlandına sahiptir. 
 
Yalova, gerek coğrafi konumu; gerek tarihi ve arkeolojik zenginlikleri ve gerekse doğal güzellikleri bakımından bir turizm kenti olarak adlandırılabilir. İl, İstanbul, Kocaeli ve Bursa’nın tam ortasında bulunmakta olup, bu açıdan önemli bir turizm potansiyeline ve hinterlandına sahiptir. Turizm sektörünün kent ekonomisinde önemli bir yeri vardır. Özellikle Termal, Çınarcık ve Armutlu ilçelerinde ekonomi büyük ölçüde turizme dayalıdır.

Yalova nüfusunun eğitim düzeyi, Türkiye ortalamasının üzerindedir. 1997 nüfus sayımına göre il merkezinde okuma-yazma bilenlerin oranı %100'e yakındır.

Okuma-Yazma oranının yüksek olmasında Yalova'nın; İstanbul, Kocaeli ve Bursa gibi büyük ve kalkınmış kentlere olan yakınlığı yanında,ilin sosyo-kültürel kalkınmışlığı da önemli oranda rol oynamaktadır.Yalova'da kız ve erkek öğrenciler aynı oranda eğitim görmektedirler. Nüfusun yaklaşık %20'si öğrencidir. Ancak ilde 1 adet Meslek Yüksek Okulu olup fakülte yoktur. Toplam nüfus içinde her 21 öğrenciye 1 öğretmen düşmektedir
 

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.