|   |   |  Yapay zeka uygulamasıyla, otellerin hem rezervasyonlarını hem de gelirlerini artırdı

Yapay zeka uygulamasıyla, otellerin hem rezervasyonlarını hem de gelirlerini artırdı

Turizm teknolojileri konusunda Türkiye’nin öncü firmaları arasında gösterilen Talya Bilişim’in Yönetici Ortağı Nilüfer Durukal, yapay zeka uygulaması olan yazılım ve uygulamaları kullanan otellerin rezervasyonlarında yüzde 20, gelirlerinde de yüzde 35’in üzerinde artış olduğunu söyledi.

Yapay zeka uygulamasıyla, otellerin hem rezervasyonlarını hem de gelirlerini artırdı

Turizm ve sağlık sektöründeki yazılımlarıyla öne çıkan Talya Bilişim’in Yönetici Ortağı Nilüfer Durukal, dijital dönüşümün, turizm sektörüne katkısını açıkladı.

Turizm sektöründe dijital dönüşümün gücünü kavramayan otel ve acentelerin, piyasadaki etkilerini yitirdiklerine şahit olduklarına dikkat çeken Durukal, “Yazılımlarımızı, turizm sektöründeki bir tesisin tüm operasyonunu elektronik ortamda yürütmesini sağlayacak şekilde tasarlıyoruz. Amacımız, hizmet verdiğimiz işletmenin, dijitalleşme sürecindeki yazılım ihtiyaçlarında tek firmayla muhatap olmasını sağlamak” dedi.

YAPAY ZEKA UYGULAMALI ELEKTRAWEB

Durukal, bugün aralarında Türkiye’nin en büyüklerinin de yer aldığı 4 bine yakın otel tarafından kullanılan Elektra yazılımlarının pazarında lider konumuna yükseldiğine de dikkat çekerek, turizm teknolojileri konusunda Türkiye’de sektörün öncüsü olduklarınının altını çizdi. Bu noktada Elektraweb programına değinen Durukal, “Elektraweb online yetenekleri çok gelişmiş bir program. İçinde online rezervasyon motoru ve kanal yönetimi beraber geliyor. Bu sayede otel, kendi web sitesinden, Booking, Expedia gibi tüm online satış kanallarından ve kapıdan gelen misafirden eş zamanlı rezervasyon alarak oda envanterini en verimli şekilde yönetebiliyor. Hatta elektraweb, sahip olduğu yapay zeka uygulamasıyla, çevresindeki otellerin fiyat ve doluluk durumlarıyla karşılaştırma yaparak otelciye satış fiyatı önerilerinde de bulunuyor” diye konuştu.

Durukal, turizm sektörünün gelişimine ve verimliliğine büyük katkı sunan diğer çözümlerini de şöyle sıraladı: “Bu kapsamda misafir girişindeki check-in sürecini hızlandıran, kimlikokur, internet güvenlik ve loglama çözümümüz iSafe, teknik servis, arıza takibi ve iş yönetimi modülümüz OPEX, seyahat portalı çözümümüz travealps ile yurtdışında lanse ettiğimiz otel yönetim sistemi yazılımımız Elektraweb markası yer alıyor.”

KARAYİPLER’E UZANAN DİJİTAL YOLCULUK

Temelleri 1993 yılında Ankara’da atılan Talya Bilişim olarak uzun süredir yurtdışı pazarlarında da faaliyet gösterdiklerini hatırlatan Durukal, yeni hedefleri ile projelerini de şöyle açıkladı: “İngiltere, Belçika, Almanya, Hollanda, İran, Tayland, İtalya, Azerbaycan, Rusya, Somali ile Kıbrıs gibi ülkelerde ürünlerimiz zaten kullanılıyor. Bugün Azerbaycan’daki otel sayımız 50’nin üzerinde. Hatta kısa süre sonra Karayipler’de 380 odalı beş yıldızlı bir otelde kuruluma başlayacağız. Bu yıl yüzde 22 büyüdük. 2020 büyüme hedefimiz ise yüzde 28. Bu kapsamda gündemimizde, öncelikle Afrika ile Balkan ülkeleri var.”

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Tasarımcılar AURA Forum'da buluşuyor
  Tasarımcılar AURA Forum'da buluşuyor

  Mimarlık ve şehircilik alanında disiplinler arası araştırmaların yapıldığı tartışma ve eğitim platformu İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi - AURA İstanbul; yeni dijital etkinlik serisi, AURA Forum'un ikinci oturumunu düzenliyor.

 • GYODER’İN YENİ BAŞKANI MEHMET KALYONCU OLDU
  GYODER’İN YENİ BAŞKANI MEHMET KALYONCU OLDU

  Türkiye gayrimenkul sektörünün çatı kuruluşu GYODER’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu seçildi. GYODER Başkanı Mehmet Kalyoncu, “Gayrimenkulde bireysel alışkanlıkların daha iyi incelendiği, teknoloji ve tasarımın uyumunun çok daha önemli hale geldiği bir dönemdeyiz. GYODER olarak yepyeni bir heyecan ve yaklaşımla gayrimenkule bakışı değiştirecek, sektörde değişim ve gelişimin öncüsü olacağız” dedi.

 • Düşen faizler ikinci elde fiyatları ortalama %6 yükseltti
  Düşen faizler ikinci elde fiyatları ortalama %6 yükseltti

  Yeni nesil gayrimenkul değerleme ve lokasyon analizi platformu Endeksa.com, ilanda olan ikinci el gayrimenkullerde 1 Haziran’da duyurulan konut kredisi faiz oranları düşüşü sonrası İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşanan fiyat artışını analiz etti. Verilere göre artışın İstanbul’da %5,95; İzmir’de %5,86; Ankara’da %6,17 seviyesinde olduğu açıklandı.

 • FAİZ ORANLARINDA 1 PUANLIK İNDİRİM FİYATLARDA 0,77 ARTIŞA NEDEN OLUYOR
  FAİZ ORANLARINDA 1 PUANLIK İNDİRİM FİYATLARDA 0,77 ARTIŞA NEDEN OLUYOR

  Gayrimenkul sektörünün dijitalleşmesi konusunda öncü olan GABORAS’ın CEO’su Kurtuluş Altun, düşürülen faiz oranları sonrasında piyasada yaşanan gelişmelere dikkat çekti. Altun, Türkiye’de her faiz indiriminde, 1 puanlık indirim karşısında fiyatlarda 0,77 oranında artış görüldüğünü söyledi

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.